فراهانی
ویزای کاری آلمان بدون مدرک تحصیلی

ویزای کاری آلمان بدون مدرک تحصیلی

آلمان کشور زیبایی می‌باشد که دارای بزرگترین اقتصاد در اروپا است و یکی از بزرگترین اقتصادهای دنیا به حساب می‌آید. بسیاری از افراد می‌خواهند بدانند که آیا کار در آلمان بدون مدرک تحصیلی امکان‌پذیر می‌باشد یا خیر، در پاسخ باید بگوییم بله، کار در آلمان بدون نیاز به مدرک تحصیلی امکان‌پذیر است. اما باید از تجربه کافی و یا صلاحیت و مهارت مورد نیاز در یک زمینه به ویژه شغلی برخوردار باشید. گرفتن ویزای کار آلمان بدون مدرک تحصیلی برای شهروندان اروپا نسبت به سایر شهروندان کشورهای دیگر آسان تر است. اگر می‌خواهید در مورد ویزای کار آلمان بدون مدرک تحصیلی اطلاعات کسب کنید، تا پایان مقاله با ما همراه باشید. چرا که ما در این مقاله قصد داریم شما را به صورت کامل با ویزای کار آلمان بدون مدرک تحصیلی آشنا کنیم.

ویزای کار آلمان بدون مدرک تحصیلی

ویزای کار آلمان بدون مدرک تحصیلی

کشور آلمان رتبه چهارمین اقتصاد بزرگ دنیا را به خود اختصاص داده است. برای متخصصان با تجربه و بدون مدرک تحصیلی شغل‌های متنوعی در این کشور وجود دارند. فاکتورهای گوناگونی در یافتن کار در آلمان تاثیرگذار می‌باشند که برخی از آن‌ها عبارتند از:

کشور زادگاه شما یکی از این فاکتورها می‌باشد.

شرایط در کشور آلمان برای تقاضا کنندگان از کشورهای اتحادیه اروپا نسبت به تقاضا کنندگان از کشور هند یا آمریکا متفاوت می‌باشند.

 اگر به زبان آلمانی صحبت نمی‌کنید، پیدا کردن کار برای شما سخت‌تر خواهد بود. ولی کسانی که به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند، ممکن است بتوانند در مشاغلی که به زبان انگلیسی نیاز دارند، مشغول به کار شوند.

بزرگ ترین چالش به منظور گرفتن ویزای کار آلمان بدون مدرک تحصیلی این می‌باشد که باید ثابت کنید، نسبت به یک شهروند آلمانی یا شهروند یک کشور اروپایی دیگر، کاندیدای خوبی جهت موقعیت شغلی مد نظر به حساب می‌آیید.

پیدا کردن شغل برای شهروندان اروپایی نسبت به افراد خارجی آسان‌تر است.

 بهترین شیوه جهت پیدا کردن کار در آلمان بدون مدرک تحصیلی این می‌باشد که ثابت کنید از تخصص یا مهارت لازم در زمینه شغلی مد نظر برخوردار هستید.

گرفتن ویزای کار آلمان بدون مدرک تحصیلی امکان‌پذیر می‌باشد. بنابراین قبل از اینکه به کشور آلمان وارد شوید، جهت یافتن کار به ویزای جستجوی کار نیاز دارید.

 دارا بودن ویزای جستجوی کار، یک شیوه مناسب به منظور ارزیابی آلمان به عنوان کشوری می‌باشد که به زندگی و کار در آن تمایل دارید. به کمک این ویزا شما می‌توانید به مدت ۶ ماه به طور قانونی در کشور آلمان به دنبال کار باشید.

برای افرادی که ویزای کار آلمان بدون مدرک تحصیلی دریافت کرده‌اند، چه مشاغلی در آلمان موجود می‌باشند؟

در کشور آلمان داشتن مدرک تحصیلی برای پیدا کردن شغل اهمیت بیشتری دارد. با این وجود، برای کسانی که مدرک تحصیلی ندارند نیز گزینه‌های شغلی بیشتری وجود دارند. صنعت مهندسی در آلمان از وسعت بیشتری برخوردار می‌باشد. قسمت اعظمی از صنعت مهندسی در آلمان، به صنعت خودرو اختصاص دارد. اگر در این زمینه تجربه دارید، احتمال دارد بتوانید به آسانی شغل مد نظر خود را در آلمان پیدا کنید. صنعت گردشگری نیز تقاضای بیشتری برای نیروی کار خارجی دارد. چون گردشگری در آلمان به تنهایی دارای نیروی کار در این عرصه نمی‌باشد. در عرصه گردشگری می‌توانید در آلمان به عنوان کارکنان رستوران، پیشخدمت یا در زمینه‌های مرتبط با اقامت و سکونت به کار مشغول شوید. همچنین در آلمان برای کسانی که در زمینه مدیریت و کارهای مرتبط با تدارکات و طراحی وب دارای تجربه هستند، شغل‌های گوناگونی موجود می‌باشند.

بهترین مشاغل بدون نیاز به مدرک تحصیلی در آلمان

بهترین مشاغل بدون نیاز به مدرک تحصیلی در آلمان

در حالت کلی، پیدا کردن کار در کشور آلمان بدون مدرک تحصیلی دشوار است. میزان دستمزدها در آلمان بیشتر می‌باشد. به منظور افزایش احتمال اشتغال، باید از مهارت و تجربه کافی در شغل‌ مد نظر برخوردار باشید تا بتوانید برای کسب دستمزد بیشتر تقاضا کنید. برای داشتن بهترین شغل‌ها بعد از اخذ ویزای کار آلمان بدون مدرک تحصیلی، باید از مهارت و تجربه کافی برخوردار باشید. به این منظور شما می‌توانید این مهارت‌ها را در آلمان و یا در کشور زادگاه خود به دست آورید.

لازمه داشتن بهترین مشاغل بدون نیاز به مدرک تحصیلی در آلمان

در حالت کلی پیدا کردن کار در کشور آلمان بدون مدرک تحصیلی دشوار است. میزان دستمزدها در آلمان بیشتر می‌باشد. به منظور افزایش احتمال اشتغال، باید از مهارت و تجربه کافی در شغل‌ مد نظر برخوردار باشید تا بتوانید برای کسب دستمزد بیشتر تقاضا کنید. برای داشتن بهترین شغل‌ها بعد از اخذ ویزای کار آلمان بدون مدرک تحصیلی، باید از مهارت و تجربه کافی برخوردار باشید. به این منظور شما می‌توانید این مهارت‌ها را در آلمان و یا در کشور زادگاه خود به دست آورید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کار آلمان بدون مدرک تحصیلی

بر اساس نوع ویزای درخواستی شما، مدارک مورد نیاز دریافت ویزای کار آلمان عوض می‌شود که مهم ترین آن‌ها عبارتند از:

  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • مدارک شخصی همچون عکس، شناسنامه، کارت ملی
  • دعوت نامه با توضیح دقیق هدف و مدت زمان سکونت
  • پیشنهاد کار با جزئیات حقوق سالانه
  • رزومه و سوابق کاری
  • هزینه‌های صدور ویزا که بین ۷۵ الی ۱۵۰ یورو متفاوت می‌باشد
  • بیمه سلامت
  • مدرک تحصیلی یا آموزشی معتبر
  • پاسپورت مدت‌دار

ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای

ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای می تواند دریافت کرد؟
اداره مهاجرت آلمان از سال 2020 برای جذب نیروی کار متخصص، شرایط ویزای کار آلمان را تسهیل کرده است از جمله اینکه شرط داشتن مدرک دانشگاهی معتبر را برداشته است و امکان اخذ ویزا با مدرک فنی حرفه ای را فراهم کرده است. 
نیازی به داشتن مدرک دانشگاهی نیست و فرد می تواند با در دست داشتن مدرک تخصصی در یک رشته خاص درخواست ویزای کار آلمان بدهد. این مدرک باید معتبر و قابل مقایسه با مدرک آوسبیلدونگ آلمان باشد.

ویزای کار آلمان بدون مدرک زبان

ویزای کار آلمان بدون مدرک زبان ممکن است؟
بدون داشتن مدرک زبان می توان در بعضی از مشاغلی که نیاز به ارتباط مستقیم با مشتریان ندارند، پذیرش کاری گرفت. این به این معناست که ممکن است مدرک زبان آلمانی جز مدارک ضروری برای اپلای کاری نباشد ولی به این معنا نیست که بدون داشتن هیچ دانشی از زبان آلمانی می توانید در این شغل ها موفق باشید.

جمع‌بندی

این که بتوانید بدون داشتن مدرک تحصیلی در کشور آلمان مشغول به کار شوید، امکان‌پذیر می‌باشد. اما قبل از آن باید ویزای کاری آلمان بدون مدرک تحصیلی را دریافت نمایید. همچنین برای داشتن شغل مناسب در آلمان باید مهارت‌ها و تجربه کافی در زمینه کاری مورد نظر را داشته باشید. جهت اخذ ویزای کاری آلمان بدون مدرک تحصیلی باید مدارک مورد نیاز را تهیه کرده و ارائه دهید.

سوالات در مورد اخذ ویزای کاری آلمان بدون مدرک تحصیلی

آیا اخذ ویزای کار آلمان بدون مدرک تحصیلی امکان‌پذیر می‌باشد؟

اکثر مشاغل به مدرک تحصیلی نیاز ندارند. بنابراین افراد بدون مدرک تحصیلی نیز می‌توانند در صورت وجود تقاضا برای شغل مد نظر به کار مشغول گردند.

یافتن چه مشاغلی در آلمان آسان می‌باشد؟

پرستاری
مهندسی الکترونیک
مشاوره آی تی، تحلیلگر آی تی
مدیریت کسب و کار
توسعه دهنده نرم‌افزار، برنامه نویسی، معماری
دستیار تولید
مدیریت امور مشتریان
مدیر و نماینده فروش

آیا شرکت‌های آلمانی افراد خارجی را استخدام می‌کنند؟

آلمان بزرگترین اقتصاد در اروپا را دارد و پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا به حساب می‌آید. مشاغل گوناگونی برای افراد خارجی دارای مهارت تخصصی، وجود دارند. البته پیدا کردن کارهای موقت نیز نسبتاً آسان می‌باشد.

milani
milani
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *