فراهانی
سایت‌ جستجوی کار در آلمان

سایت‌ جستجوی کار در آلمان

یکی از روش‌های اصلی کاریابی در کشور آلمان مراجعه به سایت‌های کاریابی در آلمان است. بعضی از افراد به کانال‌های تلگرامی کاریابی در آلمان سر زده و به دنبال یافتن کار در آلمان می‌گردند.

شما با در دست داشتن سایت‌های کاریابی در آلمان قادر خواهید بود از این طریق به صورت تضمینی کار پیدا کنید.

ما در این مقاله قصد داریم شما را با صورت کامل با سایت جستجوی کار آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

معرفی سایت‌ جستجوی کار در آلمان

کشور آلمان همواره به دلیل داشتن نرخ بیکاری پایین، موقعیت‌های شغلی فراوان و دریافت درآمد بالا یکی از مقاصد پر اهمیت برای مهاجرت کاری به شمار می‌رود. متقاضیان باید به این نکته مهم توجه داشته باشند که برای پیدا کردن کار از طریق سایت‌های کاریابی ابتدا باید رزومه خود را بروز رسانی کنند و مدارک جدید خود را در آن آپلود نمایند.

 سایت‌های کاریابی در آلمان هم مانند دیگر سایت‌های کاریابی نیاز به ساخت اکانت شخصی دارند. لازم به ذکر است که فرد می‌بایست به صورت دقیق همه‌ی اطلاعات شخصی خود را وارد کرده و از هر گونه دروغ و گزافه گویی در رزومه یا اطلاعات خود خودداری کند. متقاضیان می‌توانند بعد از ایجاد حساب کاربری در سایت‌های کاریابی در آلمان، با توجه به مهارت‌های فردی و مدارک تحصیلی حیطه شغلی مد نظر خود را انتخاب کنند.

معرفی برترین سایت‌های کاریابی در آلمان

معرفی برترین سایت‌های کاریابی در آلمان

همه‌ی سایت‌هایی که در قسمت پایین ذکر شده اند، برای ویزای آوسبیلدونگ آلمان و همچنین ویزای کار آلمان قابل استفاده می‌باشند. برترین سایت‌های کاریابی در آلمان عبارتند از:

 • اشتله مارکت

اشتله مارکت سایت ارائه مشاغل پاره‌ وقت و تمام‌ وقت می‌باشد که متقاضیان با ثبت‌ نام و ایجاد پروفایل در آن می‌توانند در شهر مورد علاقه خود کار مد نظرشان را جستجو کنند.

 • سایت Indeed

از بزرگترین سایت آگهی کار در جهان می‌باشد که آگهی‌های شغلی رایگان و همچنین با حمایت مالی را ارائه می‌دهد و در کشور آلمان حضور چشمگیری دارد. هر ماه این پلتفرم ۲۵۰ میلیون بازدید کننده منحصر به فرد را دریافت کرده و همواره تلاش می‌کند تا با دادن دسترسی رایگان به جستجوی شغل، شرکت‌های تحقیقاتی و پست رزومه افراد جویای کار را در اولویت قرار دهد.

 • سایت StepStone

StepStone یکی از سایت‌های معتبر کاریابی در آلمان می‌باشد که یک ویژگی منحصربه‌ فرد دارد و آن هم این است که به شما امکان جست‌وجوی کار بر اساس زبان آگهی‌های کاری موجود را می‌دهد. همچنین شما می‌توانید با استفاده از این سایت میان درآمد مشاغل مقایسه‌ای درست داشته باشید.

 • سایت Xing Stellenmarkt

این سایت که رقیب آلمانی سایت معروف لینکدین به حساب می‌آید، یک سایت کار یابی به زبان آلمانی و انگلیسی است که بیش از ۲ میلیون مخاطب را به خود جذب کرده است. شما می‌توانید به راحتی در این سایت مشاغل مورد نظر خود را پیدا کنید.

 • سایت Arbeitnow

به اعتقاد بسیاری از افراد سایت Arbeitnow بهترین سایت کاریابی آلمان برای کارجویان بین‌المللی می‌باشد. این سایت به شما امکان سرچ شغل‌هایی را می‌دهد که نیاز به زبان آلمانی ندارند. البته باید بدانید که سایت Arbeitnow مخاطبان چشمگیری ندارد.

 • سایت XING

این سایت بیش از ۱۹ میلیون کاربر داشته و در کشورهای آلمان، اتریس و سوئیس فعالیت می‌کند. XING یکی از برترین سایت‌های کاریابی در آلمان است. شما در هر زمینه‌ای که فعالیت دارید، می‌توانید با تهیه یک رزومه حرفه‌ای برای آگهی‌های استخدامی XING درخواست ارسال نمایید. البته لازم به ذکر است که این سایت بیشتر در زمینه ارائه مشاغل با زبان آلمانی فعالیت داشته و پیدا کردن کار در این سایت رایگان می‌باشد.

 • وب سایت Unicum

سایت Unicum یک مرکز شغلی برای فارغ التحصیلان، دانشجویان و متخصصان جوان می‌باشد تا بتوانند شغل ایده‌آل خود را پیدا کنند. در این وبسایت مشاغل نیمه وقت و پاره وقت نیز برای دانشجویان پیشنهاد می‌شود.

 • وب سایت Monster

سایت Monster یکی دیگر از برترین سایت‌های کاریابی در آلمان است که در زمینه صنایع مختلف موقعیت‌های شغلی زیادی در آن پیشنهاد می‌شود. سایت Monster با بیش از ۳۵ میلیون بازدیدکننده در ماه یک سایت کاریابی تضمینی در آلمان می‌باشد.

 • سایت Goodjobs

سایت Goodjobs نیز یک برنامه کاریابی می‌باشد که بر روی کارفرمایان و مشاغل متمرکز شده است. شما در این وب سایت می‌توانید به دنبال بهترین فرصت‌های شغلی خود باشید و اگر به عنوان سرمایه‌گذار به آلمان سفر می‌کنید، می‌توانید نیروهای متخصص را در اینجا پیدا کنید.

بهترین موسسات کاریابی در آلمان برای ایرانیان

بهترین موسسات کاریابی در آلمان برای ایرانیان

ایرانیانی که به منظور مهاجرت کاری به کشور آلمان سفر می‌کنند می‌توانند برای یافتن کار مناسب در حوزه کاری شخصی خود، علاوه بر سایت‌های کاریابی در آلمان، به بهترین موسسات کاریابی در آلمان برای ایرانیان مراجعه کنند.

معمولا موسسات کاریابی کار را برای متقاضیان بسیار راحت‌تر می‌کنند، چرا که صفر تا صد کارهای مرتبط با پیدا کردن کار را به عهده گرفته و افراد تنها با سپردن مدارک تحصیلی و کاری خود به این موسسات و پرداخت هزینه می‌توانند منتظر نتیجه کاریابی شوند. لازم به ذکر است که داشتن کارت شانس آلمان می‌تواند در دریافت ویزای کاری این کشور به افراد کمک کند. در قسمت زیر به بهترین موسسات کاریابی در آلمان برای ایرانیان و شماره تماس آن‌ها اشاره شده است.

 • آژانس استخدام kelly

0403680700+

 • دفتر استخدام stantone

0049211954980+

 • آژانس Antal international

4969976750+

موسسات کاریابی در آلمان برای ایرانیان با بررسی مدارکی همچون تحصیلات، انگیزه نامه کاری آلمان، سابقه کاری و سن شخص معمولا برای پیدا کردن بهترین شغل‌ها به متقاضیان مشاوره می‌دهند. همچنین بیشتر کارهایی را که به عنوان کارهای پولساز و فنی شناخته می‌شوند به صورت دوره‌های کارآموزی به افراد پیشنهاد می‌دهند تا بعد از گذراندن دوره کارآموزی، بتوانند درآمد و اقامتی با کیفیت در آلمان داشته باشند.

مراحل درخواست کار از سایت‌های کاریابی در آلمان

متقاضیانی که قصد کار در کشور آلمان را دارند باید قبل از مهاجرت به این کشور از طریق بهترین موسسات برای ایرانیان و سایت‌های کاریابی در آلمان بتوانند در زمینه حرفه ای خود جویای کار شوند.

به همین دلیل افراد می‌بایست با توجه به مراحل درخواست کار از سایت‌های جستجوی کار​ در آلمان، بعد از ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در سایت‌های معرفی شده بتوانند برای خود رزومه ای حرفه ای ساخته و آن را در سایت آپلود نمایند. متقاضیان می‌توانند در قسمتی از سایت‌ها مشاغل تحت تخصص و مورد علاقه خود را علامت گذاری کنند.

با انجام این کار روزانه همه‌ی آگهی‌های استخدام در جایگاه شغلی مدنظر برای فرد نمایش داده شده و متقاضی می‌تواند با مشاغل مورد نیاز آلمان آشنا شود. فرد باید بعد از مرحله ساخت حساب، برای موقعیت شغلی مورد نظر خود رزومه را از طریق ایمیل یا سایت ارسال کند و منتظر رد یا تایید آن باشد. پس از آنکه توسط کارفرما ایمیل تایید برای فرد ارسال شد، او باید با توجه به دستور العمل‌هایی که درون ایمیل با محل کار مد نظر و منابع انسانی شرکت ارتباط گرفته است تاریخ مصاحبه را با توجه به مهاجرت و شرایط خود تنظیم کند.

البته مصاحبه اول به صورت آنلاین و غیرحضوری انجام می‌شود و متقاضی برای مصاحبه نیازی به سفر و جابه جایی ندارد. افرادی که در کشور آلمان به دنبال پیدا کردن کار هستند بهتر است بدانند که با پیگیری یا ساخت رزومه در برخی از صفحات کاریابی آلمان در اینستاگرام و فیس بوک هم می‌توانند کار مورد نظر خود را پیدا کنند. همچنین افراد با زبان محاوره ای و معرفی خود در برخی از سایت‌ها به صورت دوستانه و افزودن تمامی مهارت‌های خود، می‌توانند به دنبال کارهای مرتبط با فضای شغلی خود باشند.

مراحل کاریابی در آلمان

مراحل کاریابی در آلمان

جهت کاریابی آلمان، شغل‌های خالی زیادی وجود دارند. در صورتی که صلاحیت‌های حرفه‌ای را داشته باشید، یافتن کار در این کشور برای شما سخت نخواهد بود. برای کاریابی در این کشور مراحل زیر را باید طی کنید:

 • جستجو در سایت‌های کاریابی آلمانی آنلاین
 • درخواست دادن برای شغلی که پیدا کرده‌اید.
 • درخواست ویزا
 • اخذ بیمه سلامت
 • شرکت در مصاحبه

راه‌های استخدام در شرکت‌های آلمانی

راه‌های استخدام در شرکت‌های آلمانی

استخدام در شرکت‌های آلمان یکی از موقعیت‌های فوق العاده ای می‌باشد که می‌تواند برای فرد رخ دهد، چون باعث برخورداری از مزایای زندگی در این کشور و دریافت اقامت دائم آلمان می‌شود. از مزایای زندگی در آلمان می‌توان به حمل و نقل عمومی کارآمد، امنیت شغلی، نرخ پایین جرم، وقت شناسی و نظم، سیستم بیمه مناسب، سیستم جامع رفاهی و قانون مداری اشاره کرد.

راه‌های بسیار زیادی برای کاریابی در آلمان برای ایرانیان وجود دارد که از جمله آن می‌توان به استفاده از کانال تلگرام کاریابی در آلمان، استفاده از سایت جستجوی کار در آلمان، سایت کاریابی فدرال آلمان، استفاده از لیست موسسات کاریابی در آلمان و انواع پیج کاریابی در آلمان اشاره نمود. همچنین اگر در کشور آلمان هستید و در این کشور در جستجوی کار می‌باشید، می‌توانید برای پیدا کردن کار در آلمان، علاوه بر موارد بالا از آژانس‌های کاریابی محلی، روزنامه‌ها، آژانس‌های کارگزینی، نمایشگاه‌های کاریابی و پرس و جو از دوستان و اطرافیان استفاده کنید.

سوالات درباره سایت‌ جستجوی کار در آلمان

آیا سایت‌های کاریابی در آلمان، به زبان آلمانی در دسترس هستند؟

خیر، بعضی از سایت‌های کاریابی در آلمان مانند Stepstone، به زبان انگلیسی هستند.

پس از یافتن کار موردعلاقه در سایت های کاریابی در آلمان، چه باید کرد؟

باید رزومه خود را برای کارفرما ارسال کنید و در صورت تایید، با داشتن نامه از کارفرما برای ویزای کار آلمان اقدام کنید.

آیا سایت‌های کاریابی و خرید وفروش وسایل نو و دست دوم در آلمان وجود دارند؟

بله، سایت‌های زیادی از جمله Ebay، Ebay-Kleinanzeigen و Shpock از جمله این سایت‌ها در آلمان هستند.

چند نمونه از سایت های کاریابی در آلمان را معرفی می کنید ؟

سایت Xing
سایت Glassdoor
سایت Monster

milani
milani
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *