فراهانی
شرایط ویزای کار آلمان بدون مدرک زبان

ویزای کار آلمان بدون مدرک زبان

در سال های اخیر آلمان به یکی از مقاصد پرطرفدار مهاجران تبدیل شده است. ثبات اقتصادی، بازار کار فوق العاده، هزینه های کم زندگی، بیمه سلامت و کیفیت بالای زندگی از مهم ترین علل هستند. در مقابل کشورهای دیگر جهان، ویزای کاری آلمان، شرایط بسیار آسان تری دارد.
از طرفی زبان اصلی این کشور آلمانی است که از نظر سختی یادگیری در رده متوسط قرار می گیرد. گفته می شود حدود 750 ساعت برای یادگیری زبان آلمانی مورد نیاز است که به نسبت بسیاری از زبان ها حتی فارسی بسیار کمتر است.
با این وجود یادگیری زبان آلمانی برای بسیاری سخت است و به همین دلیل به دنبال جاب آفر آلمان بدون مدرک زبان هستند. با توجه به پرسش های زیاد شما عزیزان تصمیم گرفتیم در این مقاله شرایط ویزای کار آلمان بدون مدرک زبان را بررسی کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

شرایط ویزای کار آلمان بدون مدرک زبان

شرایط ویزای کار آلمان بدون مدرک زبان

جمعیت آلمان در حال پیر شدن است؛ به همین دلیل به نیروی جوان فعال در مشاغل تخصصی و غیر تخصصی نیاز دارد. آلمان در سالهای گذشته با آسان تر کردن شرایط اخذ ویزای کار آلمان، اقدام به جذب نیروهای کاری از کشورهای مختلف جهان کرده است. با برداشتن سد دارا بودن مدرک زبان در بعضی از رشته ها، توانسته است افراد بیشتری را برای اقدام به اخذ ویزای کاری ترغیب نماید.
ویزای کار آلمان معمولا از طریق دو روش اعطا می شود: ویزای جاب آفر آلمان که به این صورت است که شما باید از یک کارفرمای آلمانی قرارداد کاری داشته باشید. این روش نیاز به مدرک تحصیلی و سابقه شغل مرتبط دارد.
در صورتی که به مدرک زبان احتیاج نباشد؛ در قراداد شما ذکر می شود.
نوع دوم ویزای جاب سیکر آلمان است که یک ویزای 6 ماهه می باشد که در این مدت می توانید در آلمان ساکن شوید و برای یافتن شغل مرتبط با تحصیلات و سابقه خود تلاش کنید. در این روش هم می توانید بدون داشتن مدرک زبان، پیشنهاد کار دریافت کنید و برای دریافت ویزا اقدام نمایید.
سایر شرایط دریافت ویزای کار آلمان مانند داشتن مدرک تحصیلی، داشتن شغل مرتبط و ارائه تمکن مالی ضروری است.

مشاغلی که امکان دریافت ویزای کار آلمان بدون مدرک زبان را دارند:

مشاغلی که امکان دریافت ویزای کار آلمان بدون مدرک زبان را دارند

بدون داشتن مدرک زبان می توان در بعضی از مشاغلی که نیاز به ارتباط مستقیم با مشتریان ندارند، پذیرش کاری گرفت. این به این معناست که ممکن است مدرک زبان آلمانی جز مدارک ضروری برای اپلای کاری نباشد ولی به این معنا نیست که بدون داشتن هیچ دانشی از زبان آلمانی می توانید در این شغل ها موفق باشید. ممکن است مراحل اولیه مانند مصاحبه به زبان آلمانی باشد. اما برای کار در همین مشاغل نیز شما باید دارای آشنایی خوبی با زبان انگلیسی باشید.
واقعیت این است که پیداکردن شغل های انگلیسی زبان در آلمان مشکل ولی محتمل است. به طور کلی می توان گفت که افرادی که به یک شرکت فناوری، استارت آپ یا بخش دیجیتال یک شرکت می پیوندند، بیشترین احتمال را برای یافتن شغل به زبان انگلیسی دارند. همین طور در شهرهای بزرگ شانس بیشتری برای یافتن شغل به زبان انگلیسی دارید.

از جمله مشاغلی که می توانند ویزای کار آلمان بدون مدرک زبان دریافت کنند، به موارد زیر اشاره می شود:

 • مهندس نرم افزار و توسعه دهنده نرم افزار

بهترین مشاغلی که امکان دریافت ویزای کار آلمان بدون مدرک زبان را دارند، مشاغل حوزه فناوری هستند. این حوزه تخصصی حتما نیاز به مدرک تحصیلی مرتبط دارد. کارشناسان IT به ندرت نیاز به تعامل با افراد را دارند و با داشتن دانش زبان انگلیسی می توانند در آلمان بدون مدرک زبان، ویزا دریافت کنند. در افرادی که از طریق جاب آفر، ویزا می گیرند؛ معمولا در قرارداد کاری عدم نیاز به مدرک زبان قید می شود.

 • استارت آپ

این حوزه کاری که نیاز به متخصصین دارد؛ در چند سال اخیر بسیار توسعه یافته است. شرکت های آلمانی نیز تمایل دارند که برای حفظ تنوع در حوزه های مختلف استارت آپ، از متقاضیان سراسر جهان نیرو جذب کنند. ماهیت این حوزه به گونه ای است که زبان انگلیسی نسبت به سایر زبان ها کاربرد بیشتری در آن دارد.

 • مشاغل مهندسی

حوزه مهندسی شامل تنوع بسیار بالایی از مشاغل است، بعضی از آنها نیاز به کمترین میزان تعامل با آلمانی زبان ها را دارند. بنابراین در بعضی از شغل های مهندسی نیز می توانند به دنبال شغل های انگلیسی زبان باشید.

 • مشاغل حوزه پژوهش

بعضی از محققانی که در مراکز پژوهشی استخدام می شوند نیز می توانند بدون مدرک زبان، ویزای کار دریافت کنند. اکثر این دانشمندان در آزمایشگاه ها و بدون هیچ تعاملی با افراد به تحقیق مشغول می شوند.

 • در بخش دیجیتال

بیشتر شرکت‌ها در آلمان دارای بخش یا حوزه دیجیتال هستند. در این بخش، یافتن مشاغل انگلیسی در آلمان امکان‌پذیر است. برخی از شرکت ها ممکن است در برخی از مشهورترین مشاغل این بخش که شامل مالک محصول، مدیریت پروژه Agile، طراح تجربه کاربری (UX)، آزمونگر پذیرش کاربر، مهندس نرم‌افزار و تحلیلگر کسب و کار می‌شود، نیاز به نیرو بین المللی داشته باشند.

چگونه در آلمان کار به زبان انگلیسی پیدا کنیم؟

چگونه در آلمان کار به زبان انگلیسی پیدا کنیم؟

از طریق چند روش می توان به جستجوی کار در آلمان پرداخت:

 1. بعضی از سایت های آلمانی هستند که می توانید با جستجو در آنها، مشاغلی که به زبان انگلیسی هستند، را بیابید از جمله:
 2. بسیاری از شرکت ها موقعیت های کاری جدید خود را در لینکدین قرار می دهند؛ بنابراین داشتن یک پروفایل قوی در لینکدین می تواند به شما در یافتن شغل کمک کند.
 3. می توانید از سایت های کاریابی جهانی مانند indee، Monster، Stepstone نیز استفاده کنید. حتما در جستجوی خود در این سایت ها کلمه انگلیسی را لحاظ کنید و توضیحات شغل را به طور کامل مطالعه نمایید.

هزینه ویزای کار آلمان

هزینه ویزای کار آلمان 2024 چقدر است؟
اگر قصد مهاجرت کاری به آلمان را داشته باشید؛ باید درخواست خود را به سفارت این کشور تسلیم کنید که هزینه مصاحبه در سفارت آلمان در حال حاضر بین 75 تا 80 یورو می باشد.
هزینه دیگری که در پروسه ویزای آلمان باید پیش بینی کنید، میزان تمکن مالی است که حدود 10000 یورو در سال می باشد. برای ویزای جاب سیکر حدود 5000 یورو باید تمکن مالی داشته باشید.
هزینه ترجمه مدارک، بیمه مهاجرتی و غیره از دیگر هزینه هایی است که در طول پروسه اپلای کاری آلمان برای متقاضیان در نظر گرفته می شود.

ویزای کار آلمان بدون مدرک تحصیلی

ویزای کاری آلمان بدون مدرک تحصیلی آیا امکان دارد؟
عملا بدون مدرک تحصیلی امکان دریافت ویزای کاری آلمان وجود ندارد. باید متقاضی برای مشاغل تخصصی، مدرک تحصیلی دانشگاهی مرتبط ارائه دهد و برای مشاغل فنی، ارائه مدرک فنی و حرفه ای الزامی است. سابقه شغلی مرتبط در هر دو حالت ضروری است.

جمع بندی ویزای کار آلمان بدون مدرک زبان آلمانی

یافتن شغل انگلیسی زبان در آلمان ممکن است بسیار چالش برانگیز به نظر برسد. با این حال، امکان یافتن شغل بدون نیاز به مدرک زبان آلمانی وجود دارد. اگر روی شرکت های فناوری، استارت آپ ها یا بخش دیجیتال یک شرکت بزرگ تمرکز کنید، شانس شما برای یافتن کار انگلیسی زبان در آلمان بیشتر است. همچنین، از ارسال رزومه خود به مشاغلی که به زبان آلمانی هستند؛ خجالت نکشید و بپرسید که آیا موقعیت آنها به زبان انگلیسی موجود است یا خیر.

به یاد داشته باشید حتی اگر در کار روزانه خود آلمانی صحبت نکنید، یادگیری سطح اولیه زبان یعنی در حد B1، مفید است. اگر تصمیم دارید در آلمان زندگی کنید، از دانستن و صحبت کردن به این زبان همواره سود خواهید برد. مانند هر کشور دیگری، مردم و آداب و رسوم این کشور را تنها با عضویت در گروه هایی که به زبان آلمانی صحبت می کنند؛ درک خواهید کرد.

پرسش های متداول:

چه شغل هایی شانس دریافت ویزای کاری آلمان بدون مدرک زبان را ندارند؟

اگر در شغل هایی مانند حسابداری، بازاریابی، مشاوره، وکالت و تمام رشته های پزشکی مشغول به فعالیت هستید؛ حتما باید مدرک زبان آلمانی برای مهاجرت به آلمان داشته باشید.

در چه شهری از آلمان احتمال یافتن کار بدون مدرک زبان آلمانی بیشتر است؟

سایت indeed که یک سایت جهانی کاریابی است، در گزارشی از داده های خود اعلام کرد که بیشترین میزان شغل های بدون مدرک زبان با 14 درصد در برلین قرار دارد و بعد از آن مونیخ و فرانکفورت با 11 درصد در رتبه دوم هستند.

ویزای کار اروپا بدون مدرک زبان چگونه است؟

برای دریافت ویزای کار در کشورهای مختلف اروپایی نیاز به داشتن مدرک زبان آن کشور را دارید. آلمان جز معدود کشورهایی است که بدون مدرک زبان آن هم در رشته های خاص، ویزا اعطا می کند.

elel
elel
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع

4 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز
   برای بیشتر مشاغل در آلمان مدرک زبان آلمانی نیاز است، ولی مشاغل بدون نیاز به مدرک زبان هم می توان پیدا کرد.

 1. سلام امیدوارم روز خوبی داشته باشید من فرهاد احمدی هستم به کار نیاز دارم زبان آلمانی کم و بیش می‌توانم صحبت کنم

  1. سلام
   وقت شما بخیر.
   برای مشاوره، می تونید با شماره های زیر تماس بگیرید.
   ۰۲۱۲۲۴۵۶۵۷۶
   ۰۲۱۲۲۴۴۴۳۰۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *