فراهانی
سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان

یکی از برترین روش‌ها برای کسب درآمد و حفظ ارزش پول این است که پول خود را در کشورهای خارجی سرمایه‌گذاری کنید، کشور‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری قابل ارائه است اما مناسب‌ترین انتخاب برای سرمایه‌گذاری کشور آلمان می‌باشد.
چرا که از رونق و ثبات اقتصادی بالایی برخوردار بوده و این امر سبب افزایش متقاضیان برای سرمایه‌گذاری در این کشور شده است. از مزیت‌های سرمایه‌گذاری در این کشور می‌توان به برابر بودن مالیات پرداختی توسط سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در کشور آلمان اشاره کرد. در ادامه مطلب با ما همراه شوید تا شما را به صورت کامل با نحوه سرمایه گذاری در آلمان آشنا کنیم. اول این ویدئو را ببینید.

شرایط سرمایه گذاری در آلمان

شرایط سرمایه گذاری در آلمان

برای این که بتوانید در آلمان سرمایه گذاری کنید باید در مرحله اول اطلاعاتی را درمورد این کشور به دست آورید. همانطور که ذکر ‌شد، کشور آلمان عضو اتحادیه اروپا نیز می‌باشد. علاوه بر مواردی که گفته شد، کشور آلمان عضو پیمان شنگن نیز است و اتباع این کشور، مجاز هستند تا بدون مشکل بتوانند به ۲۵ کشور دیگر که عضو این پیمان هستند سفر کنند.

لازم به ذکر است، آلمان از آن دسته کشورهایی می‌باشد که اهمیت بسیار زیادی به شهروندان خود می‌دهد و همواره برطرف کردن نیازهای آنان را در اولویت قرار می‌دهد. به همین منظور، برای راحتی حمل و نقل شهروندان این کشور، خدمات حمل و نقل بسیار متنوعی برای ساکنین ارائه می‌شود تا شهروندان از بابت حمل و نقل هیچ گونه مشکلی نداشته باشند.

شاید این نکته برایتان جالب باشد که در شهرهای آلمان دوچرخه‌های گوناگونی برای حمل و نقل در اختیار شهروندان قرار

داده می‌شود که هزینه دریافت آن‌ها بسیار کم می‌باشد‌. همانطور که می‌دانید یک سرمایه‌گذار می‌بایست درباره کیفیت زندگی و اقتصاد کشور مورد نظر خود اطلاعاتی را کسب کند پس در ادامه همراه ما باشید زیرا به بررسی این موارد بیشتر خواهیم پرداخت.

انواع روش‌های سرمایه گذاری در کشور آلمان

انواع روش‌های سرمایه گذاری در کشور آلمان

راه‌های مختلفی برای دریافت اقامت دائم و موقتی و همچنین تابعیت این کشور وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به ویزای کار اشاره کرد. اما سرمایه گذاری در کشور آلمان یکی از اصولی‌ترین و زیرکانه‌ترین راه‌هایی می‌باشد که شما می‌توانید علاوه بر دریافت تابعیت خود در این کشور میزان سرمایه خود را نیز چند برابر کنید. در ادامه به معرفی روش‌های مختلف سرما‌یه‌گذاری در کشور آلمان می‌پردازیم.

 • کارآفرینی

کارآفرینی یکی از بهترین راه‌های سرمایه گذاری در آلمان است. همچنین ایجاد کسب و کار یکی از راه‌هایی می‌باشد که جهت سرمایه گذاری در آلمان پیش روی یک فرد قرار دارد.
برای کارآفرینی در آلمان شما دو راه خواهید داشت. اولین راه این می‌باشد که می‌توانید به روش‌های گوناگون وارد این کشور شوید و داخل آن اقدام به کارآفرینی کنید. اما راه‌های دیگری که در اختیار شما قرار دارد ارائه بیزینس پلن خود به کشور آلمان می‌باشد. اما باید از این مسله اطمینان حاصل کنید که نقشه تجاری شما کدام بازار را مورد هدف قرار می‌‌‌دهد و آیا انجام این کار برای دولت آلمان سوددهی دارد یا خیر. ناگفته نماند که باید کسب‌وکار شما نیز بتواند برای این کشور اشتغال ایجاد کند.

 • راه‌اندازی یک کسب و کار بر اساس فعالیت و حرفه‌ای و فردی

یکی دیگر از راه‌هایی که برای برای سرمایه گذاری در آلمان وجود دارد این است که شما باید بتوانید بر پایه دانش خود کسب‌وکاری را راه‌ اندازی کنید. برای مثال، شما می‌توانید در این کشور کافی‌شاپ، رستوران و مشاغل دیگر همچون کلینیک تعمیرات اتومبیل را تأسیس کنید. لازم به ذکر است که برای انجام این کار نیازی به ثبت شرکت نیست و تنها نیاز است تا برای فعالیت خود مجوزهای صنفی لازم را کسب نمایید. از این طریق شما می‌توانید اقامت آلمان را دریافت کنید. تاسیس مغازه در آلمان می تواند یکی از این اقدام ها باشد.

 • خرید سهام

  برای سرمایه گذاری از طریق خرید سهام در آلمان سه راه اصلی وجود دارد. شما می‌توانید به صورت مستقیم در صندوق‌های سرمایه گذاری، سهام‌های فردی یا صندوق‌های ETF سرمایه گذاری کنید. در باره این موضوع در مقاله مرتبط به آن به طور مفصل صحبت کرده ایم.
 • سرمایه گذاری در آلمان توسط ثبت شرکت مسئولیت محدود

روش دیگر برای برای سرمایه گذاری در آلمان ثبت شرکت مسئولیت محدود است. اگر در کشور آلمان قصد گسترش کسب‌وکار خود را دارید، خوب است بدانید که باید در ابتدا شرکت مشابهی را در این کشور تاسیس کنید. در صورت انجام فعالیت گفته شده، شرکت شما به صورت مسئولیت محدود فعالیت ‌خود را شروع می‌کند. ضمن این که برای شروع به کار شما نیاز به سرمایه ۲۵ هزار یورویی خواهید داشت. شرکت شما بعد از ثبت به عنوان یک شرکت مستقل شناخته می‌شود.

 • خرید بیزینس در آلمان

  خرید بیزینس در آلمان یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری در این کشور است که فایده این نوع سرمایه‌گذاری می تواند این باشد که نیاز نیست خودتان از صفر یک شرکت تجاری تاسیس کنید و مراحل اخذ مجوز و ثبت بیزینس را طی کنید. شما به آسانی می‌توانید یک بیزینس فعال را در کشور آلمان خریداری کنید هر چند قیمت خرید بیزینس در آلمان نسبت به قیمت احداث یک شرکت تازه بیشتر می‌باشد ولی به زمان و بروکراسی خیلی کمی نیاز دارد. 
 • ثبت شرکت تضامنی

یکی دیگر از راه‌هایی که در آلمان برای سرمایه گذاری پرسود است و می‌توان اقامت این کشور را دریافت کرد، ثبت شرکت به صورت تضامنی است. این نوع شرکت شباهت بسیار زیادی به شرکت مسئولیت محدود دارد. تنها تفاوتی که میان این دو وجود دارد ارتباط مستقیم میزان سهام‌داران شرکت با مسئولیت آن‌ها در این شرکت می‌باشد‌.

 • سرمایه‌گذاری در آلمان به وسیله خرید ملک

 یکی از پرسودترین و راحت‌ترین راه‌ها برای سرمایه گذاری در آلمان خرید ملک است. برای انجام این‌کار باید در هنگام خرید ملک به نکاتی دقت کنید تا برای دریافت اقامت موقتی این کشور یکی از واجدان شرایط به شمار بروید. نکته اولی که‌ باید قبل از خرید ملک در آلمان به آن توجه نمایید این است که خرید ملک در این کشور، از شرایط دریافت تابعیت یا اقامت دائم به شمار نمی‌رود. اما با توجه به این که هدف ما سرمایه‌گذاری در این کشور است، باید به این مسئله نیز توجه داشته باشید که در چند سال اخیر بسیاری از ایرانیان اقدام به انجام این کار کردند و سود بسیار زیادی را هم به جیب زدند. از دلایلی که می‌تواند یک سرمایه‌گذار را به خریداری ملک در آلمان ترغیب کند، قیمت بسیار پایین املاک در این کشور نسبت به دیگر کشورهای اروپایی می‌باشد. لازم به ذکر است که بازار املاک در کشور آلمان برای خانه‌های گوناگون با متراژهای بین ۵۷ الی ۱۴۰ متر محدود شده است. به این دلیل که در چند سال اخیر رشد جمعیت در کشور آلمان شکل گرفته است، بازار خرید املاک نیز بسیار تب‌وتاب پیدا کرده است. ناگفته نماند مالیات خرید ملک در کشور آمریکا بسیار کم است و به همین دلیل برای سرمایه‌گذاری در آلمان یک گزینه خوب به شمار می‌رود.


برای راهنمایی بیشتر درباره روش های سرمایه گذاری در آلمان با ما تماس بگیرید.

مشاوره تلفنی 02122456576

فراهانی؛ مشاوران مهاجرت و سرمایه

تماس تلفنی

نحوه درخواست دادن جهت سرمایه‌گذاری در آلمان

نحوه درخواست دادن جهت سرمایه‌گذاری در آلمان

 1. برای سرمایه گذاری در آلمان لازم است تا با پروسه درخواست این کار آشنا گردید. قبل از هر کاری می‌بایست مدارک خود را به شکل ترجمه شده، آماده نمایید و آن را به تایید سفارت آلمان برسانید.
 2. سپس، مدارک لازم را همراه با بیزینس پلن برای وکلای این کشور ارسال می‌نمایید.
 3. در صورت قبول کردن طرح از طرف اداره ثبت شرکت‌ها در ایالت مورد نظر شما، مجوز فعالیت اقتصادی در آن ایالت به شما داده می‌شود.
 4.  سپس مدارک شما به کشور خود ارسال می‌گردند و شما می‌توانید به سفارت آلمان مراجعه نموده و درخواست خود را جهت دریافت اقامت این کشور ثبت نمایید.

مزایای سرمایه‌گذاری در آلمان

 •  سرمایه گذاری در آلمان دارای یک سری مزیت‌هایی است که ازجمله این مزیت‌ها این می‌باشد که با سرمایه گذاری در این کشور این امکان را خواهید داشت که بعد از 8 سال، اقامت دائم و تابعیت این کشور را دریافت نمایید.
 • مزیت دیگر سرمایه گذاری در این کشور این است که با سرمایه گذاری در آلمان برای گسترش کسب‌وکار خود این امکان را خواهید داشت که بتوانید به کشورهای دیگر جهت گسترش زمینه کاری خود مسافرت بروید.
 • آلمان به علت اینکه مرکز تجارت اروپا است، شرکت‌های مختلفی در این کشور دفتر‌های متعدد نمایندگی را ایجاد می‌نمایند و شما جهت ارتباط کاری با شرکت‌های مورد نظر خود، مجبور نیستید دائما در حال سفر باشید.
 •  مهم‌ترین مزیت سرمایه گذاری در آلمان امکان همراهی خانواده سرمایه‌گذار با فرد در موقع اقامت می‌باشد. فرد متقاضی می‌تواند از زمان دریافت اقامت آلمان، خانواده و افراد تحت تکفل خود را به این کشور بیاورد.

شاخص‌های اقتصادی مؤثر بر سرمایه گذاری در آلمان

شاخص‌های تاثیر گذار بر سرمایه گذاری در آلمان عبارتند از:

 • رشد تولید ناخالص داخلی

آلمان یکی از کشورهایی است که رشد قابل توجهی در تولید ناخالص داخلی خود دارد و این نشان دهنده پویایی و قدرت اقتصادی آن می‌باشد.

 • صادرات

آلمان ازجمله بزرگترین صادرکنندگان جهان است و محصولات آلمانی با کیفیت بالا و دقت فنی زیادی تهیه می‌شوند و در بازارهای جهانی تقاضای بالایی دارند.

 • نمایشگاه‌ها و کنگره‌های اقتصادی

 آلمان میزبان اکثر نمایشگاه‌ها و کنگره‌های اقتصادی در شهرهای مختلف می‌باشد که این فرصت مناسبی را برای سرمایه گذاران خارجی جهت برقراری ارتباطات تجاری و جذب همکاران جدید محسوب می‌شود.

 • بازارهای رو به رشد

 بازارهای مختلف در آلمان شرایط رو به رشد و پویایی دارند و سرمایه گذاران خارجی قادر هستند با اطمینان خاطر سرمایه خود را در این بازارها سرمایه گذاری نمایند.

 • کمبود جمعیت زیر خط فقر

آلمان نسبت به اکثر کشورهای دیگر دارای نسبت کمتری از جمعیت زیر خط فقر می‌باشد که این نشان دهنده توان اقتصادی و توانمندی اجتماعی آن می‌باشد.

با توجه شاخص‌های ذکر شده، آلمان یک مقصد جذاب برای سرمایه گذاری می‌باشد و سرمایه گذاران خارجی قادر هستند با اطمینان خاطر در این کشور سرمایه گذاری نمایند.

سوالات درمورد سرمایه گذاری در آلمان:

آیا دانستن زبان آلمانی جهت دریافت ویزا‌ی آلمان الزامی است؟

برای دریافت ویزای موقتی آلمان، دانستن زبان این کشور الزامی نمی‌باشد؛ ولی برای اخذ اقامت دائم، باید بر زبان آلمانی تسلط داشته باشید.

برای دریافت ویزای آلمان حتما باید سرمایه‌گذاری کرد؟

خیر. جهت دریافت اقامت موقتی و یا دائم کشور آلمان راه‌های مختلفی وجود دارند؛ ولی سرمایه‌گذاری در آلمان یکی از راحت‌ترین و اصولی‌ترین راه‌ها جهت اخذ اقامت آلمان می‌باشد.

آیا فرزند 18 ساله به دریافت ویزای همراهی خانواده مجاز است؟

خیر. ویزای همراهی خانواده فقط برای همسر بدون شرایط می‌باشد. فرزندان و افراد دیگر تحت تکفل متقاضی که می‌خواهند همراه او به آلمان بیایند، می‌بایست کمتر از 18 سال سن داشته باشند.

elel
elel
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *