فراهانی
تاسیس مغازه در آلمان

تاسیس مغازه در آلمان + شرایط خرید و اجاره مغازه

یکی از موارد ایجاد کسب و کار برای مردم ایران در اروپا و مهاجرت سرمایه‌گذاری آلمان، تاسیس مغازه در کشور آلمان است. این روش درآمدزایی یکی از ‌راه‌های داشتن شغل آزاد در کشور آلمان می‌باشد و می‌توان آن را به عنوان بهترین تجارت در کشور آلمان دانست.
برای راه اندازی بیزینس در کشور آلمان، شرایط و قوانین گوناگونی وجود دارد که در صورت تمایل به تاسیس مغازه در کشور آلمان، باید با آن قوانین و شرایط آشنا شوید. بنابراین اگر می‌خواهید در این کشور مغازه تاسیس کنید و یا می‌خواهید با قیمت مغازه در آلمان و شهرهای گوناگون آن همچون قیمت مغازه در برلین آشنا شوید، تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

اهمیت تاسیس مغازه در آلمان

برای سرمایه‌گذاری در هر کشور شاخص‌های اقتصادی پراهمیتی همچون رشد اقتصادی، نرخ تورم، نرخ مالیات، نرخ بیکاری و تولید ناخالص داخلی مورد توجه قرار می‌گیرند. دولت آلمان با ارائه تجارب مطمئن، امنیت اقتصادی و به وجود آوردن محیط مناسب برای کسب و کار، نرخ تورم پایین و رشد اقتصادی بالایی را به خود اختصاص داده است.

کشور آلمان یکی از کشورهای قدرتمند و صنعتی در زمینه اقتصادی در اروپا می‌باشد که به این علت، کشور آلمان یکی است بهترین کشورها، برای راه‌اندازی بیزینس و کسب و کار می‌باشد.
یکی از شیوه‌های مقبول ایرانیان برای راه‌اندازی یک کسب و کار در کشور آلمان و به دنبال آن گرفتن اقامت در این کشور، تاسیس مغازه در آلمان می‌باشد. راه های دیگری مثل خرید بیزینس در آلمان هم می تواند راه مناسبی باشد که در مقاله آن به طور مفصل صحبت کرده ایم.

قوانین تاسیس مغازه در آلمان

قوانین تاسیس مغازه در آلمان

یکی از نکات اصلی در راه‌اندازی یک کسب و کار در کشور جدید، توجه به قوانین و مقررات مربوط به آن کشور است. اگر تمایل به ارائه یک بیزینس در آلمان را دارید، باید با قوانین مربوط به آن، آشنایی کامل داشته باشید. یکی از قوانین اصلی در زمینه تاسیس مغازه در کشور آلمان، شرایط مربوط به تبلیغات آن است. در کشور آلمان شما می‌توانید تبلیغات خود را فقط در داخل و یا نمای بیرونی مغازه نصب کنید. اگر تبلیغات خود را در عابر پیاده یا خیابان بدون کسب مجوز نصب کنید، با برخورد قانونی سازمان‌های مربوطه در این کشور، مواجه خواهید شد.

مراحل تاسیس مغازه در آلمان چگونه است؟

مراحل تاسیس مغازه در آلمان چگونه است؟

کسانی که به دنبال راه‌اندازی کسب و کار در آلمان می‌باشند، باید همه مراحل مربوط به انجام این کار که در این قسمت، مورد بررسی قرار می‌گیرند را با دقت انجام دهند.

مراحل راه‌اندازی کسب و کار در کشور آلمان عبارتند از:

 • ثبت نام در اتاق بازرگانی

تقاضا کننده باید با مشخص کردن محل کار خود، آن را با قیمت ۲۰ یورو در اتاق بازرگانی آلمان به ثبت برساند.

 • ثبت نام در اداره مالیات

تقاضا کننده پس از ثبت شغل خود، باید با مراجعه به اداره مالیات، کد مالیاتی دریافت نماید.

 • رفتن به انجمن بیمه مسئولیت کارفرمایان

در این مرحله، بسته به نوع بیزینس، نهاد بیمه کننده تعیین می‌شود.

 • خدمات امنیتی

پرداخت هزینه بیمه، به طور تقریبی ۳۰۰ الی ۶۵۰ یورو

 • ارائه فاکتور شرکت

همه اطلاعات شرکت، همچون نام شرکت به طور کامل، مالیات میزان و شرح محصولات و غیره باید در فاکتور شرکت مشخص شوند.

نکات مهم درباره تاسیس مغازه در آلمان

لازم به ذکر است، یکی از بهترین کشورهایی که با سرمایه‌گذاری اقامت می‌دهند، کشور آلمان می‌باشد. یکی از نکاتی که باید درباره اجاره یا خرید مغازه در کشور آلمان دقت کنید، مکان قرارگیری آن است. اگر می‌خواهید در زمینه بیزینس خود، یک کالا را به مردم ارائه نمایید، مکان قرارگیری مغازه شما باید در مکان‌های پرتردد شهر و در دسترس عموم باشد. ولی اگر تمایل دارید به طور مثال در زمینه تعمیرات در این کشور فعالیت کنید، نیازی به خرید یا اجاره مغازه در مکان‌های پر تردد وجود ندارد. همینطور متراژ مغازه باید متناسب با نوع کاربرد آن باشد. حضور برندهای شناخته شده جهانی در کشور آلمان، یکی از نکات مورد توجه در این کشور می‌باشد. بنابراین شما برای فعالیت در این کشور باید بتوانید با ارائه فکرهای جذاب و خاص، خود را به مردم نشان دهید. برای مثال می‌توانید با ارائه هدایا یا تخفیفات، توجه افراد را به بیزینس خود جلب کنید.

نگاهی به آینده مغازه در آلمان

چشم انداز خرده فروشی در آلمان، با پیدایش تجارت الکترونیک و تغییر رفتار مصرف کنندگان، در حال دگرگونی است. این دگرگونی شاید بر قیمت مغازه در آلمان، تاثیر خواهد گذاشت.

خرید مغازه در آلمان

خرید مغازه نوعی سرمایه گذاری طولانی مدت می‌باشد. لازم به ذکر است، خرید مغازه در آلمان، ثبات ارائه می‌دهد ولی به سرمایه بیشتری احتیاج دارد. درک نرخ وام مسکن، مالیات بر دارایی و هزینه‌های نگهداری، اهمیت بسزایی دارد.

گزینه‌های تامین مالی برای خرید مغازه در آلمان

در کشور آلمان گزینه‌های گوناگون تامین مالی، می‌توانند به خریداران بین المللی و محلی، در خرید مغازه کمک نمایند. درک این موارد، می‌تواند فرایند را متناسب با نیازهای فردی و در دسترس‌تر کند.

اجاره مغازه در آلمان

اجاره مغازه در آلمان

هرچند که قیمت اجاره مغازه در کشور آلمان در بعضی جاها بسیار زیاد است و مستاجرین برای پرهیز از خطر مالی، ممکن است سالی چند بار مجبور به تعویض مکان باشند. در مقابل، مستاجرین همواره به صاحب ملک وابسته می‌باشند. این نیز در مورد املاک تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. هرچند که اغلب مدت‌های بالایی(تا ده سال) قرارداد بسته می‌شود. با همه این‌ها اگر قرارداد منقضی شود، فرد مستاجر هیچ تضمینی برای گسترش قرارداد ندارد. حتی اگر بیزینس به خوبی انجام شود و صاحب بیزینس نخواهد از قرارداد خارج شود، این اتفاق رخ می‌دهد که او قرارداد جدیدی را از صاحب ملک دریافت نمی‌کند. برای افرادی که قصد ندارند جابجا شوند، خرید مغازه می‌تواند بهترین گزینه باشد. معمولاً حق امتیاز برای خرید کافی نمی‌باشد و باید وام دریافت گردد. افزون بر این، خریداران یک ملک تجاری، باید شرایط ملک را از لحاظ جذب مشتری و موقعیت برای چند سال آینده را برنامه‌ریزی نمایند.

قرارداد اجاره در آلمان

قراردادهای اجاره‌ای از لحاظ محتوا برای املاک تجاری فرق دارند. این به این معنی می‌باشد که فرم و محتوای را می‌توان به صورت جداگانه طراحی نمود. به طور مثال، BGB S580a فقط با یک دوره اطلاع ۶ ماهه برای محل تجاری طراحی گردیده است.

هرچند این آزادی اجازه می‌دهد که قرارداد بهتر با نیازهای شخصی هر دو طرف سازگار گردد، ولی این امکان وجود دارد که منافع مستاجر را به خطر بیندازد. به همین خاطر او قبل از امضای قرارداد و بررسی صحیح با صاحب ملک، باید زمان لازم برای بررسی اجاره را داشته باشد، چون:

 • منحل کردن قرارداد با دوره ۶ ماهه توسط صاحب ملک تا پایان سه ماه امکان پذیر می‌باشد.
 • اجاره مغازه در آلمان طبق تقاضا و عرضه تعیین می‌گردد. برای فضای تجاری، هیچ مبلغ اجاره رسمی وجود ندارد.
 • مالک می‌تواند به عنوان یک توافق‌نامه فردی به مستاجرین وظایف مقتضی قانونی انتقال دهد.
 • اگر در ملک نقصی وجود داشته باشد، حق تخفیف اجاره می‌تواند به وضوح توسط بندهای موجود در قرارداد بررسی گردد.
 • لازم به ذکر است، صاحب ملک می‌تواند با افزایش آگاهی و قرارداد جدید، اجاره را بیشتر کند. بنابراین توافق‌نامه‌های قرارداد منسوخ می‌گردند. بر اساس موارد گفته شده، شما باید دقت کنید که هدف اجاره، دوره اجاره، مبلغ اجاره، احتمالاً مدت اطلاع، مقدار سپرده و شرایط نگهداری همه و همه باید در قرارداد اجاره جای داده شوند.

معیارهای مهم اجاره در آلمان

فروشگاه‌ها در طبقه پایین خیابان‌های پرتردد، موجب جذب مشتری‌های گوناگون می‌شوند و به همین علت بسیار محبوب می‌باشند. بر اساس نوع فعالیت شما و مشتریان، فروشگاه دارای الزامات منحصر به فردی می‌باشد. به طور مثال محل قرارگیری فروشگاه، اندازه آن، طرح اتاق و هزینه‌ها با هم فرق دارند.

یک فروشگاه کوچک و آرام برای تغییر لباس مناسب می‌باشد، برای یک بیزینس مد یک فضای متوسط مشتریان لازم است و این امکان وجود دارد که برای یک خرده فروش مبلمان معروف، چندین متر مربع هم کافی نباشد.

یک فروشنده مبلمان معروف باید محلی را اجاره کند که نقطه تماس گسترده‌ای برای بازدید مشتریان داشته باشد. جستجوگران اجاره مغازه در کشور آلمان برای نخستین بار به تجزیه و تحلیل دقیق نیاز دارند و کاوش برای جاهای مناسب با فروشگاه‌های تازه برای جوینده لذت ویژه‌ای دارد. در جستجوی یک املاک تجاری مناسب، صاحبان بیزینس ابتدا باید خودشان بدانند چه نوع مکان‌هایی احتیاج دارند. برای املاک تجاری، موقعیت مکانی فروشگاه اهمیت بیشتری دارد و در کل به مشتری بستگی دارد. به طور مثال مغازه‌ها در خیابان‌های پرتردد و یا مراکز خرید به خصوص برای واکرهایی که با پای پیاده و یا با حمل و نقل عمومی می‌آیند، مناسب می‌باشد.

هزینه اجاره مغازه در آلمان

اگر مغازه‌ای را در کشور آلمان اجاره می‌کنید، هزینه ملک محلی را نسبت به اجاره‌های معمولی بررسی نمایید تا به این طریق بتوانید سود خود را محاسبه کنید. همیشه مطمئن شوید که می‌توانید کل هزینه‌ها را پرداخت کنید، تا در هر زمان که می‌خواهید مغازه را خالی کنید. پس از مشاهده درخواست، اولین احساس مهم می‌باشد. مشاورین املاک معتقدند اگر درخواست بازدید شما مورد قبول قرار گرفته باشد، شما حتماً یکی از اشخاص مناسب برای اجاره می‌باشید. اما احتمالاً یکی از ده‌ها تن از نامزدهای انتخاب گردیده برای دیدن ملک خواهید بود.

شرایط اجاره مغازه در آلمان

قبل از آغاز به جستجوی ملک در کشور آلمان، ابتدا زمینه‌های مد نظر خود را مورد بررسی قرار دهید. به این معنی می‌باشد که بیشتر شدن جمعیت و ساختار زیرساخت برای بیشتر سرمایه‌گذاران ملکی مناسب خواهد بود. برای خرید ملک یا اجاره در کشور آلمان، حتماً دقت کنید که ویزای شما، متناسب با کاری که می‌خواهید انجام دهید باشد، همچون ویزای کار در آلمان یا تحصیلی یا غیره. همواره برای اجاره مغازه در کشور آلمان باید با نمایندگان املاک محلی جهت اجاره و نیز پورتال‌های اینترنتی آنلاین برای کمک به سنجش این که آیا یک ناحیه برای شما مناسب است، صحبت کنید تا شما را راهنمایی کنند که این کار یقیناً ارزش دارد.

ملاحظات قانونی موقع خرید یا اجاره مغازه در آلمان

قوانین کشور آلمان بر معاملات ملکی، همچون اجاره یا خرید مغازه، نظارت می‌کنند. در این قسمت بعضی از ملاحظات حقوقی حیاتی وجود دارد که شامل:

 • تعهدات قراردادی

چه اجاره و چه خرید، قراردادها باید طبق مقررات کشور آلمان باشند. کارشناسان شرکت‌های مهاجرتی، در این باره تجربه داشته و می‌تواند شما را راهنمایی کنند.

 • رعایت مقررات

مغازه‌ها باید قوانین ساختمانی، قوانین منطقه‌بندی محلی و سایر مقررات را رعایت نمایند. رعایت نکردن قوانین، می‌تواند جریمه‌های مالی و عوارض قانونی را در پی داشته باشند.

 • پیامد‌های مالیاتی

ملاحظات مالیاتی همچون مالیات بر دارایی، مالیات بر ارزش افزوده و مزایای بالقوه مالیاتی یا بدهی‌ها، که باید به دقت ارزیابی گردند.

قیمت مغازه در آلمان

قیمت مغازه در آلمان

خرید مغازه در کشور آلمان، یک نوع سرمایه‌گذاری طولانی مدت به حساب می‌آید. خرید مغازه در این کشور، ثبات ارائه می‌دهد ولی به سرمایه چشمگیری نیاز دارد. درک نرخ وام مسکن، مالیات بر دارایی و هزینه‌های نگهداری، اهمیت بیشتری دارند.

قیمت مغازه در برلین

اگر قصد دارید در شهر برلین مغازه‌ای را خریداری نمایید، باید بدانید قیمت مغازه در برلین و در نقاط گوناگون شهر، با هم فرق دارند. البته اگر ایده ی سرمایه‌گذاری شما کارآمد باشد، شما می‌توانید به مبلغ خوبی دست یابید و این مسئله می‌تواند مشکل هزینه اجاره یا خرید مغازه در شهر برلین را برای شما رفع کند. همینطور بهتر است در ابتدا قیمت مغازه در برلین را با دیگر شهرهای آلمان مقایسه کنید تا با قیمت مغازه در کشور آلمان و شهرهای گوناگون آن آشنا شوید و بهترین انتخاب را داشته باشید.

عوامل موثر بر قیمت مغازه در آلمان

عوامل موثر بر قیمت مغازه در آلمان
 • اندازه و وضعیت

اندازه و وضعیت مغازه، محرک اصلی قیمت می‌باشند. املاک به خوبی نگهداری شده و جدیدتر، در مقایسه با مغازه‌های کهنه که ممکن است نیاز به بازسازی داشته باشند، قیمت بیشتری دارند.

 • روند بازار و شرایط اقتصادی

روندهای نوسان بازار و شرایط اقتصادی وسیع‌تر نیز در مشخص کردن قیمت مغازه در آلمان، نقش مهمی دارند. تحولات اخیر در اقتصاد آلمان، پویایی بازار جهانی و سیاست‌های دولت، می‌توانند بر روی قیمت‌ها تاثیرگذار باشند.

 • تاثیر مکان بر قیمت مغازه در آلمان

قیمت مغازه در آلمان، به خصوص در شهرهایی همچون مونیخ، برلین و فرانکفورت، اغلب بیشتر از مناطق روستایی می‌باشند. فرصت‌های تجاری، تقاضا و تراکم جمعیت در مکان‌های شهری اغلب موجب بیشتر شدن قیمت‌ها می‌شوند.

 • عوامل مکان‌یابی خاص

در شهر یا شهرک، مکان دقیق مغازه می‌تواند تا میزان بیشتری بر قیمت آن تاثیرگذار باشد. نزدیکی به مناطق خرید، مراکز حمل و نقل یا دیگر مناطق تجاری اصلی می‌تواند ارزش را بیشتر کند.

 • درک مدل‌های اجاره در مقابل مالکیت

در کشور آلمان، اجاره و مالکیت مغازه‌ها چالش‌ها و مزایای مشخصی دارند. درک این موارد می‌تواند به تصمیم گیری آگاهانه کمک نماید.

اجاره تبلیغات کسب و کار در آلمان

اجاره تبلیغات کسب و کار در آلمان

اگر جایی را برای اجاره مغازه یافته‌اید، باید به اجازه تبلیغات آن توجه داشته باشید. بیزینس باید برای جلب توجه، تبلیغات داشته باشد. اجازه تبلیغات باید موقع اجاره مغازه در آلمان، مورد بررسی قرار گیرد.

تبلیغات در سایت از نمای درونی و بیرونی مغازه مجاز می‌باشند ولی اگر تبلیغاتی در خیابان‌ها یا جاده‌ها نصب می‌شوند، باید از طرف مقامات در هر مورد تایید شده باشند، وگرنه بر خلاف مقررات در نظر گرفته می‌شوند.

کسب اجازه تبلیغ در مغازه در آلمان

وضعیت تبلیغات در اطراف و داخل ساختمان متفاوت می‌باشد. مستاجر باید با صاحب ملک، در مورد این که دقیقاً چه نوع تبلیغات و چگونه و در کجا قرار گیرد، توافق کند. شرکت‌ها باید تبلیغ کنند. بنابراین مشتریان آن‌ها را متوجه خواهند شد که تبلیغات در فضای باز، معمولا به مجوز از سازمان نیاز دارد.

از جنبه نظری، استفاده از نمای خارجی برای اهداف تبلیغاتی حتی امکان دارد کاملاً رد گردد. اگر در اجاره نامه، قرارداد کتبی برای تبلیغات وجود نداشته باشد، این امکان وجود دارد که مستاجر با مشکلات بعدی روبرو شود، این مشکل در آلمان رایج می‌باشد.

اگر می‌خواهید در یک کشور خارجی سرمایه‌گذاری کنید، بهتر است خرید ملک در آلمان را نیز در نظر داشته باشید.

بهترین کسب و کار در آلمان

یکی از بهترین کسب و کارها در آلمان تاسیس یک مغازه است. آلمان یک بازار بسیار پویا و پر رقابتی دارد و تاسیس یک مغازه می‌تواند فرصت‌های بسیاری را برای کسب و کار فراهم کند. طبق قوانین حقوقی و مالی مناسب در آلمان، این کشور یک محیط مناسب برای تاسیس مغازه و رشد کسب و کارها است. هم‌چنین، با توجه به نیازهای مختلف مصرف‌کنندگان و اقشار مختلف جامعه، مغازه‌های مختلفی مانند فروشگاه‌های خوراکی، لباس، لوازم خانگی و خدمات مختلف می‌توانند در آلمان به بهترین شکل فعالیت کنند.

سرمایه گذاری در آلمان

در سال ۲۰۲۰ کشور آلمان، روش مهاجرت سرمایه گذاری در آلمان را معرفی نمود که با عنوان برنامه ویزای طلایی نیز معروف می‌باشد. این برنامه به کارآفرینان و سرمایه‌گذاران خارجی این امکان را می‌دهد تا با سرمایه‌گذاری در اقتصاد آلمان، مجوز اقامت دریافت نمایند. برای دارای شرایط بودن، سرمایه‌گذاران می‌بایست حداقل یک میلیون یورو در یک استارت آپ آلمانی یا شرکت و یا دو میلیون یورو در یک پروژه املاک و مستغلات سرمایه‌گذاری نمایند.

هدف این برنامه، جذب استعدادهای خارجی و سرمایه‌گذاران به کشور آلمان می‌باشد که می‌تواند در طولانی مدت برای اقتصاد آلمان نیز سودمند باشد. در سایر کشورها از جمله اسپانیا و پرتغال، برنامه ویزای طلایی موفقیت آمیز بوده است و انتظار می‌رود بر اقتصاد آلمان نیز تاثیر خوبی داشته باشد. البته شیوه‌های دیگری نیز وجود دارند.

مالیات در آلمان

پرداخت مالیات، یکی از هزینه‌های مهاجرت به کشور آلمان و زندگی در این کشور می‌باشد. تمام افراد مقیم در کشور آلمان، چه مهاجر باشند و چه شهروند، باید برای زندگی در این کشور، مالیات پرداخت نمایند.
مالیات در آلمان، بر موارد گوناگونی همچون درآمد، رادیو، تلویزیون و حتی نگهداری سگ تعلق می‌گیرد و از طرف دولت فدرال، شهرداری‌ها و ایالت‌های فدرال، دریافت می‌گردند. کسانی که درآمد سالانه کمتر است ۹۹۸۴ یورو در آلمان داشته باشند، از پرداخت مالیات معاف خواهند گردید.

سوالات درباره تاسیس مغازه در آلمان

آیا با تاسیس مغازه در آلمان می توانیم اقامت این کشور را بگیریم؟

شما با تاسیس مغازه در این کشور می توانید یک کسب و کار را راه اندازی کنید و پس از آن برای اخذ اقامت کشور آلمان اقدام کنید.

چگونه می توانیم یک مغازه در آلمان تاسیس کنیم؟

فرایند احداث مغازه در آلمان به بخش های مختلفی از جمله ثبت نام در اتاق بازرگانی و اداره مالیات، انجام بیمه مسئولیت کارفرمایان و پرداخت بیمه، ارائه فاکتور شرکت و غیره تقسیم می شود.

قیمت مغازه در شهرهای مختلف آلمان چقدر است؟

قیمت مغازه در برلین و دیگر شهرهای آلمان متفاوت است و به فاکتورهای مختلفی از جمله موقعیت مکانی، متراژ مغازه و تجاری بودن ملک بستگی دارد.

milani
milani
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع

8 پاسخ

 1. آیا طلا فروشی در آلمان رواج داره و میتوان مغازه زد برای یک درآمد متوسط؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله می تونید طلا فروشی هم داشته باشید. ولی برای بررسی شرایط لازم هست که دقیق بررسی بشه.

  1. سلام دوست عزیز
   سوال شما خیلی کلی است ابتدا باید بیزینس پلن شما با جزئیات بررسی بشه.
   این رو هم در نظر داشته باشید صرفا با راه اندازه هر نوع مغازه ای امکان اخذ اقامت وجود ندارد.

  1. سلام
   وقت شما بخیر.
   برای مشاوره، می تونید با شماره های زیر تماس بگیرید.
   ۰۲۱۲۲۴۵۶۵۷۶
   ۰۲۱۲۲۴۴۴۳۰۴

   1. سلام
    شرایط خرید یا اجاره مغازه ای که در حال حاضر فعال است به چه شکلی است؟
    از کجا باید مجوز شبانه روزی یک مغازه خوراکی فروشی را دریافت کرد؟ و شرایط آن چگونه است؟
    آیا در آلمان هم امکان مشاوره دارید؟ در صورت مثبت لطفا شماره تماس را ارسال فرمایید.
    سپاسگزارم

    1. سلام وقت شماهم بخیر بله در المان هم امکان مشاوره داریم. از واتساپی که داخل سایت گذاشتیم پیام بدید لطفا راهنماییتون کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *