فراهانی
ویزای کار آلمان چیست

خرید سهام در آلمان

کسانی که سرمایه و بودجه مالی خوبی دارند و می‌خواهند در کشورهای خارجی سهام خریداری کنند، ممکن است با خود فکر کنند که این کار اصلا امکان پذیر نیست. اما باید گفت که بیشتر کشورهای خارجی در مورد فروش سهام به افراد مقیم کشورهای دیگر هیچ گونه محدودیتی نداشته و اجازه خرید سهام‌های خود را به سرمایه گذاران تمام دنیا می‌دهند.
لازم به ذکر است که در کشورهای خارجی خرید سهام مزایای زیادی دارد که با خرید سهام در کشورهای رو به رشد سرمایه گذاران می‌توانند از مزایای سرمایه گذاری در این کشور‌ها بهره مند شوند.
یکی از کشورهایی است که به سرمایه گذاران در هر‌ کجای دنیا که باشند سهام می‌فروشد و اجازه خرید آن را به تمامی افراد می‌دهد کشور آلمان است.‌
خرید سهام در آلمان شرایطی دارد که افراد می‌بایست با طی کردن مراحل قانونی و رعایت شرایط جهت خرید سهام در آلمان اقدام کنند.
در این مقاله سعی داریم تا شما را بیشتر با خرید سهام در آلمان آشنا کنیم پس تا آخر مطالب همراه ما باشید.

خرید سهام در آلمان و شرایط خرید

خرید سهام در آلمان و شرایط خرید

اگر به فکر این هستید که چگونه می‌توانید در کشور آلمان سهام خریده و ثروت خود را افزایش دهید؟ ، مطالب زیر را حتما با دقت مطالعه کنید. برای سرمایه گذاری از طریق خرید سهام در آلمان سه راه اصلی وجود دارد.
شما می‌توانید به صورت مستقیم در صندوق‌های سرمایه گذاری، سهام‌های فردی یا صندوق‌های ETF سرمایه گذاری کنید. که در ادامه هر کدام را به صورت دقیق توضیح خواهیم داد:

 • سرمایه گذاری در سهام‌های فردی

خرید سهام شرکت، یکی از قدیمی ترین روش‌های سرمایه گذاری در آلمان است. در این روش، بعد از انجام تحقیقات زیاد، یک شرکت خوب را پیدا کرده و با خرید سهام آن شرکت، سرمایه گذاری خود در کشور آلمان را ثبت کنید.
باید به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که خرید سهام فقط در یک شرکت، می‌تواند بسیار خطرناک باشد. سرمایه گذاران می‌توانند با خرید سهام در شرکت‌های زیاد در صنایع مختلف ریسک خرید سهام را کاهش دهند.
کسانی که برای خرید سهام در آلمان از طریق سهام‌های فردی اقدام کردند، باید برای هر خرید و فروش، کارمزد پرداخت کنند. علاوه بر این، اگر سرمایه گذاران قصد خرید سهام را از شرکت‌های مختلف داشته باشند، باید حتما سرمایه کافی را فراهم کنند، چون هزینه برخی از سهام‌ها به بیشتر از هزار یورو نیز می‌رسد.

 • سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه گذاری

صندوق‌های سرمایه گذاری، یکی از متنوع ترین روش‌ها برای خرید سهام در آلمان می‌باشد. این بدان معنا است که یک موسسه همه‌ی سرمایه سرمایه گذاران را جمع آوری می‌کند و با آن سرمایه‌ها سهام خریداری می‌کند. می‌توان از مزایای این روش به کاهش کارمزد تراکنش‌ها اشاره نمود، چون بین سرمایه گذاران این هزینه‌ها تقسیم می‌شود.

مدیر صندوق وظیفه دارد تا هزینه‌ها را مدیریت کرده و در خصوص خرید سهام تصمیم گیری کند. به همین دلیل است که صندوق‌های سرمایه گذاری با نام صندوق‌های مدیریت فعال نیز شناخته می‌شود. از اشکالات این نوع خرید سهام در المان می‌توان به تبصره‌های زیاد و هزینه‌های اداری بالا برای مدیر صندوق اشاره کرد.

 • سرمایه گذاری در صندوق‌های ETF

سرمایه گذاری در صندوق‌های ETF (Exchange-traded fund) یک نوع سرمایه گذاری بلند مدت می‌باشد که از شاخصه‌های بازار سهام پیروی می‌کند. در این روش، سرمایه سرمایه گذاران زیادی جمع می‌شوند و بر اساس شاخصه‌های مشخص سهام خریداری می‌کنند. به عنوان مثال اگر در صندوق DAX سرمایه گذاران با شاخص ETF سرمایه گذاری نمایند، در برخی شرکت‌های بزرگ آلمان پول آنان به نسبت شاخص DAX سرمایه گذاری می‌گردد.

افراد می‌توانند بعد از آشنایی با روش‌های خرید سهام در آلمان بر اساس بودجه مالی و شرایط خود بهترین و مناسب ترین روش را برای خرید سهام در آلمان انتخاب کنند. افرادی که از بودجه مالی خوبی برخوردار هستند می‌توانند روش سرمایه گذاری در سهام‌های فردی را انتخاب کنند و افرادی که تمایل به پرداخت کارمزدهای پایین تر و سرمایه گذاری کمتر داشته باشند می‌توانند روش‌های سرمایه گذاری در صندوق‌های ETF و سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه گذاری را انتخاب نمایند. همچنین افراد برای کسب درآمد می‌توانند در آلمان ثبت شرکت را انجام دهند.

مراحل خرید سهام در آلمان

لازم است تا افراد برای خرید سهام در آلمان بعد از آماده کردن مدارک لازم و بررسی شرایط جهت خرید سهام در آلمان، مراحل خرید سهام را طی کنند و سپس سرمایه گذاری را آغاز نمایند.

 مراحل خرید سهام در آلمان زیاد پیچیده نیست و افراد می‌توانند با طی کردن مراحل به سادگی در کشور آلمان سهام خریداری کنند. مراحل خرید سهام در آلمان به شرح زیر می‌‌باشد.

 • بررسی شرایط فردی برای خرید سهام در آلمان:

افراد می‌بایست جهت خرید سهام در آلمان واجد شرایط خاصی همچون داشتن حداقل بودجه مالی لازم باشند.

 • انتخاب یکی از روش‌های خرید سهام در آلمان:

 برای خرید سهام در آلمان روش‌های متعددی وجود دارد که پس از بررسی روش‌ها سرمایه گذاران باید بهترین روش را انتخاب کنند.

 • آماده کردن مدارک مورد نیاز برای خرید سهام:

افراد باید قبل از اقدام برای خرید سهام در المان تمامی مدارک لازم همچون مدارک هویتی و اسناد مالی خود را به همراه داشته باشند.

 • انتخاب یک کارگزاری معتبر و بررسی لیست کارگزاری‌های آلمان:

 از آنجایی که خرید سهام در آلمان فقط از طریق کارگزاری‌ها امکان پذیر می‌باشد، باید سرمایه گذاران جهت برقراری ارتباط در آلمان یک کارگزاری را انتخاب کنند.

 • ارتباط با کارگزاری مربوطه از طریق سایت کارگزاری:

 افراد می‌توانند پس از انتخاب بهترین کارگزاری، با مراجعه به سایت کارگزاری از نحوه ثبت درخواست سهام باخبر شده و درخواست خرید سهام در آلمان را ثبت کنند.

 • احراز هویت و ارائه مدارک لازم به کارگزاری مربوطه:

در این مرحله لازم تا افراد احراز هویت کرده و مدارک آماده شده را برای خرید سهام در آلمان به کارگزاری مربوطه ارائه دهند.

 • باز کردن حساب اوراق بهادار:

 سرمایه گذاران باید برای خرید سهام در آلمان در بانک‌های آلمان یا کارگزاری آلمان یک حساب اوراق بهادار ایجاد کنند.

 • ثبت قانونی نام سرمایه گذار در آلمان:

لازم است تا نام سرمایه گذار در آلمان به صورت قانونی به ثبت برسد تا او بتواند خرید سهام را انجام دهد.

 • انتقال سرمایه مورد نظر به حساب اوراق بهادار:

سرمایه گذار می‌تواند پس از ثبت قانونی نام خود، بودجه مالی را به حساب اوراق بهادار انتقال دهد.

انتخاب طرح سرمایه گذاری و خرید سهام: بعد اتمام این مراحل سرمایه گذار باید در آلمان روش خرید سهام را انتخاب کرده و سپس سهام مورد نظر خود را خریداری ‌نمایید.

لازم به ذکر است که افراد بهتر است برای بهره وری بیشتر و استفاده بهینه از سرمایه مالی خود در ابتدا در مورد روش‌های خرید سهام در آلمان و میزان سود روش‌ها و ریسک‌ها به طور کامل تحقیق نمایند. با توجه به میزان ریسک و سود روش‌های خرید سهام در آلمان سرمایه گذاران می‌توانند یک روش مناسب را انتخاب کرده و سرانجام مراحل خرید سهام در آلمان را طی کنند. همانطور که ذکر شد خرید سهام در آلمان مراحل پیچیده ای ندارد و شامل یک سری مراحل اداری می‌باشد. اما تصمیم گیری برای نوع روش خرید سهام و مقدار سرمایه گذاری نیاز به کمی فکر و بررسی دارد.

مزایای خرید سهام در آلمان

 دلایل زیادی وجود دارد که سرمایه خود را به عنوان سرمایه گذار به خرید سهام در آلمان اختصاص دهید. ممکن است بخواهید در مدت زمان بسیار کوتاهی ثروت خود را چند برابر کنید و یا به هدف مالی خود دست پیدا کنید و یا به داشتن یک برنامه بازنشستگی خوب می‌اندیشید. قطعا خرید سهام در المان برای شما بهترین گزینه می‌باشد. نکته مثبت و مهم دیگری که افراد را به فکر خرید سهام در آلمان می‌اندازد، خریداری سهام‌هایی می‌باشد که بازده بسیار زیادی دارند. با توجه به این موضوع، در کوتاه ترین مدت سرمایه گذاران سود بالایی را دریافت می‌کنند.

هزینه خرید سهام در آلمان

 نسبت به سهامی که خریداری می‌کنید هزینه خرید سهام در آلمان، متفاوت است. به طور کلی برای خرید سهام در کشور آلمان، باید گفت که هیچ حداقل هزینه ای وجود ندارد. چون اکثر کار گزاری‌ها برای افتتاح حساب حداقلی در نظر نمی‌گیرند.
اگر شما بتوانید با حداقل حساب و کارمزد تراکنش صفر یک حساب کارگزاری باز کنید، می‌توانید برای خرید سهام در آلمان اقدام کنید. هزینه‌های خرید هر سهم بسته به شرکت حتی از ۱۰ دلار هم می‌تواند شروع شود. به این مسئله مهم نیز توجه داشته باشید که خرید یک سهام ارزان قیمت، قطعا یک خرید خوب محسوب نمی‌شود.

سوالات در مورد خرید سهام در آلمان

برای سرمایه گذاری از طریق خرید سهام در آلمان چند راه وجود دارد؟

برای سرمایه گذاری از طریق خرید سهام در آلمان سه راه اصلی همچون سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه گذاری، سهام‌های فردی و صندوق‌های ETF وجود دارد.

آیا مراحل خرید سهام در آلمان پیچیده است؟

در پاسخ می‌توان گفت خیر، خرید سهام در آلمان مراحل بسیار ساده و راحتی دارد.

آیا هزینه خرید سهام در آلمان زیاد است؟

همانطور که در این مقاله گفته شد نسبت به سهامی که خریداری می‌کنید هزینه خرید سهام در آلمان، متفاوت است. به طور کلی برای خرید سهام در کشور آلمان، باید گفت که هیچ حداقل هزینه ای وجود ندارد.

milani
milani
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *