فراهانی
دلایل ریجکتی ویزای آلمان

دلایل ریجکتی ویزای آلمان چیست؟

آیا چیزی بدتر از شنیدن پاسخ «درخواست ویزای آلمان شما رد شد» وجود دارد؟ دریافت ویزای آلمان می تواند یک پروسه طولانی و خسته کننده باشد. نیاز است که مدارک بی شماری را جمع آوری کنید، در مصاحبه سفارت شرکت کنید و پس از ارسال درخواست، مدت طولانی و نگران کننده ای باید برای شنیدن نتیجه درخواست ویزای خود منتظر بمانید. طبیعتاً دریافت پاسخ ریجکتی ویزای آلمان، دلسرد کننده است؛ اما دلایل ریجکتی ویزای آلمان چیست که در این مقاله برخی از رایج ترین دلایل و چگونگی رفع ریجکتی ویزای آلمان بررسی خواهد شده است.

دلایل ریجکتی ویزای آلمان

بعد از ارائه مدارک مورد نیاز و شرکت در مصاحبه سفارت، درخواست ویزای آلمان شما تحت بررسی دقیق قرار می گیرد. افسران ویزا در سفارت آلمان تمام مدارک شما را به دقت بررسی می کنند، مصاحبه شما را بررسی می کنند و سپس تصمیم می گیرند. بنابراین، دلایل ریجکتی ویزای آلمان به این بستگی دارد که درخواست شما چقدر شرایط استاندارد و خوبی داشته. به طور طبیعی، دلایل مختلفی می تواند وجود داشته باشد که چرا افسران سفارت فکر نمی کنند درخواستشما برای سفر به آلمان به اندازه کافی خوب است، اما رایج ترین دلایل عبارتند از:

دلایل ریجکتی ویزای آلمان
  1. شما هدف سفر خود را به خوبی ثابت نکردید

این بدان معنی است که شما نتوانستید افسران ویزا را در مورد دلایلی که می گویید می خواهید به آلمان سفر کنید، متقاعد کنید. مثلا:

شما تمام مدارک مورد نیاز را ارسال نکردید، اسنادی که ارسال کردید هدف شما از سفر را تایید نمی‌کرد، اگر می‌خواهید با اعضای خانواده ملاقات کنید: مدارکی که ارائه کرده‌اید، روابط خانوادگی را ثابت نمی‌کند، شما بلیط هواپیما و رزرو هتل را درست ارسال نکردید یا در این مدت آنها را لغو کردید، شما یک قرارداد کاری معتبر ارائه نکردید، زمانی که قصد اقامت در آلمان را دارید با مرخصی کار/ مدرسه مطابقت ندارد و غیره.

  • شما مدارک اشتباهی را ارسال کردید

اگر مدارک اشتباه یا جعلی ارسال کرده باشید، درخواست ویزای آلمان شما بلافاصله رد می شود. هیچ کاری نمی توانید در مورد آن انجام دهید، جز اینکه از اشتباهات خود درس بگیرید و دوباره تلاش کنید.

اگر هیچ مدرک جعلی ارائه نکرده اید، اما افسران ویزا ادعا می کنند که شما ارائه کرده اید، می توانید درخواست تجدید نظر کنید.

  • شما پول کافی نداشتید

اگر برای ویزای شینگن آلمان درخواست می دهید، از شما انتظار می رود که مدرکی ارائه دهید مبنی بر اینکه بودجه لازم برای پوشش اقامت و همچنین بازگشت خود را دارید. اگر نتوانستید ثابت کنید که منابع مالی کافی دارید، افسران ویزای آلمان درخواست ویزای شما را رد خواهند کرد.

به عنوان مثال، اگر دانشجو هستید، باید بتوانید ثابت کنید که حداقل 934 یورو در ماه برای کل مدت اقامت خود دارید. شما می توانید این کار را با باز کردن یک حساب بانکی مسدود شده از طریق یکی از شرکت های دارای مجوز از دولت آلمان انجام دهید.

  • شما بیمه سلامت مسافرتی نداشتید

یکی از مهم ترین بخش های ارائه درخواست ویزای شینگن آلمان، دریافت بیمه درمانی مناسب سفر است. شما باید بیمه درمانی مسافرتی با حداقل پوشش 30000 یورو برای هر نفر برای کل مدت اقامت خود دریافت کنید. یکی از دلایل زیجکتی ویزای آلمان نداشتن بیمه درمانی مسافرتی مناسب است.

  • شما یک دعوت نامه مناسب ارسال نکرده اید

اگر قصد ملاقات با شخصی در آلمان را دارید، او باید برای شما دعوت نامه بفرستد و از شما دعوت کند که با او بمانید و مسئولیت شما را بپذیرد. نامه باید حاوی اطلاعات مهمی در مورد میزبان و شما (به عنوان مهمان) باشد.

شما همچنین باید یک نامه (Cover Letter) بنویسید که در آن دلیل سفر خود را توضیح دهید، اینکه زمانی که در آلمان هستید چه کاری انجام خواهید داد و اساساً خود را معرفی کنید. اگر مدرکی خاص را گم کرده اید، می توانید در این نامه دلیل آن را توضیح دهید.

اگر این موارد به خوبی نوشته نشده باشند، می توانند یکی از دلایل ریجکتی ویزای آلمان شما باشند.

  • شما در شش ماه گذشته، 90 روز را در منطقه شینگن گذرانده اید.

اگر ویزای شینگن دریافت می کنید، نمی توانید بیش از 90 روز در یک دوره 180 روزه در منطقه شینگن بمانید. بنابراین، اگر در 180 روز گذشته 90 روز را در یکی از کشورهای شینگن گذرانده باشید، نمی توانید ویزای دیگری دریافت کنید.

  • یک هشدار برای شما در سیستم اطلاعات شینگن وجود دارد

سیستم اطلاعات شینگن (SIS) یک سیستم اطلاعاتی در اروپا برای مدیریت امنیت و مرز است که در بین تمام کشورهای شینگن به اشتراک گذاشته می شود. این سیستم به مقامات پلیس یا افسران مهاجرت در مرزهای منطقه شنگن اجازه می دهد تا هشدارهایی را درباره افراد تحت تعقیب یا گمشده و همچنین اشیاء منتشر کنند.

  • اگر در SIS هشداری دارید، نمی توانید ویزای شینگن دریافت کنید.

به همین ترتیب، اگر کشورهای عضو منطقه شنگن شما را به عنوان “تهدیدی برای سیاست عمومی، امنیت داخلی، سلامت عمومی” بدانند، ویزای آلمان شما رد خواهد شد.

  • شما نتوانستید که افسر را متقاعد کنید که پس از انقضای ویزای خود، منطقه شینگن را ترک خواهید کرد

هنگامی که برای ویزای آلمان درخواست می کنید، باید چندین سند ارائه دهید که ثابت کند پس از پایان اعتبار ویزای شما، می خواهید منطقه شینگن را ترک کرده و به خانه بازگردید. اگر افسر سفارت فکر کند که ممکن است بیش از زمان ویزای خود در کشور بمانید، از اعطای ویزا به شما خودداری می کند. افسران سفارت می توانند با توجه به عوامل زیر قضاوت کنند که آیا احتمال دارد پس از انقضای ویزا آلمان را ترک کنید یا خیر:

• قرارداد کاری شما

• روابط خانوادگی و تعهدات شما

• شرایط اقتصادی شما

• هرگونه تغییر در وضعیت شخصی شما قبل از درخواست ویزا

• اینکه آیا در گذشته بیش از زمان ویزا شینگن در منطقه شینگن ماندید

  • پاسپورت شما نامعتبر است

هنگامی که برای ویزای آلمان درخواست می کنید، پاسپورت شما باید حداقل شش ماه دیگر اعتبار داشته باشد، از زمانی که قصد ورود به کشور را دارید. پاسپورت همچنین باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد که بتوانند ویزای شما را در آن بچسبانند.

اگر پاسپورت شما این شرایط را نداشته باشد، ویزای شما ریجکت می شود.

علاوه بر این، اگر پاسپورت شما آسیب دیده، پاره شده یا صفحاتی از دست رفته باشد، ویزای آلمان شما ریجکت خواهد شد.

دلایل ریجکتی ویزای دانشجویی آلمان

دلایل ریجکتی ویزای دانشجویی آلمان

از دلایل رد ویزای دانشجویی آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد: شرایط مالی پایین، عدم ارائه مدرک زبان مورد نیاز، مصاحبه ضعیف، نمرات پایین تحصیلی، نداشتن بیمه، درخواست ویزا نادرست، انتخاب متناقض برنامه های تحصیلی یا صرفا پرونده شما برای اعطا ویزای تحصیلی نامناسب تشخیص داده شده است.

رفع ریجکتی ویزای آلمان

پس از دریافت نامه رسمی رد درخواست ویزا، متقاضی سه امکان دارد:

رفع ریجکتی ویزای آلمان

1. متقاضی در هر مقطع زمانی می تواند دوباره برای ویزا درخواست دهد.

2. درخواست برای ارزیابی مجدد درخواست ویزا. به این روش remonstration می گویند. ای کار رایگان است. شما باید ظرف یک ماه پس از دریافت رد، یک نامه اعتراضی امضا شده را به مقامات ذیصلاح ارسال کنید.

3. متقاضی می تواند علیه امتناع شکایت کند. سپس درخواست مجدداً توسط دادگاه اداری در برلین مورد ارزیابی قرار می گیرد.

اگر فکر می کنید که دلیل رد کردن معتبر است (یعنی اشتباه خود شما بوده است)، تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که دوباره درخواست دهید و امیدوار باشید که این بار ویزا را دریافت کنید.

با این حال، اگر فکر نمی‌کنید دلایلی که سفارت آلمان ارائه کرده‌اند معتبر نیستند، می‌توانید با نوشتن یک نامه تجدیدنظر برای رد ویزا، نسبت به این تصمیم اعتراض کنید.

رفع ریجکتی ویزای آلمان با گروه مشاوران فراهانی

گروه مشاوران فراهانی با تسلط کافی که روی دلایل ریجکتی ویزای آلمان دارند، می توانند به شما در رفع ریجکتی ویزای آلمان کمک کنند. ما با ارائه دلایل قانع کننده در اعتراض به رد ویزای آلمان، می توانیم سفارت را متقاعد به اعطای ویزا کنیم. می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و بررسی دقیق پرونده خود با ما تماس بگیرید.

جمع بندی

دلایل ریجکتی ویزای آلمان متعدد است و ممکن است بسته به شرایط فردی شما متفاوت باشد. موارد ذکر شده در این مقاله صرفاً رایج ترین دلایلی هستند که سفارت آلمان در مورد امتناع از اعطای ویزا ارائه می دهند. توصیه ما این است که برای اطمینان از رعایت استانداردها لازم برای درخواست ویزای آلمان، حتما از قبل با مشاوران با تجربه ما در گروه مشاوران فراهانی مشورت نمایید. ما با بررسی دقیق شرایط، شما را در جمع آوری و آماده سازی مدارک همیاری می کنیم. از طرفی اگر سابقه ریجکت شدن ویزا را دارید، نگران نباشید ما به شما در رفع ریجکتی ویزای آلمان نیز کمک خواهیم کرد.

پرسش های متداول:

احتمال ریجکت شدن ویزای آلمان چقدر است؟

نرخ پذیرش ویزا در آلمان 95٪ است که نسبت به بسیاری از کشورهای محبوب مانند ایالات متحده آمریکا و بریتانیا بسیار بالا است. به عبارت دیگر از هر 100 دانشجو تقریباً 95 نفر در درخواست ویزای دانشجویی آلمان موفق می شوند. با این حال، به دلایل مختلف همیشه امکان رد شدن ویزای آلمان وجود دارد.

نتیجه اعتراض به رد ویزای آلمان چقدر طول می کشد؟

اگر در مورد رد ویزای آلمان درخواست تجدید نظر دارید، بسته به مورد شما، زمان پردازش مجدد می‌تواند تا سه ماه طول بکشد. در نظر داشته باشید اعتراض فقط به زبان آلمانی قابل قبول است و نباید زمان زیادی از اعلام رد ویزا گذشته باشد.

آیا گرفتن ویزای آلمان سخت است؟

روند اعطا ویزای آلمان می تواند طولانی اما بسیار ساده باشد و با درصد موفقیت بالایی می توانید ویزای آلمان را دریافت کنید به خصوص ویزای دانشجویی آلمان، فقط مطمئن شوید که یک درخواست قوی و کامل دارید.

elel
elel
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *