فراهانی
بازار کار کاشت ناخن در آلمان

بازار کار کاشت ناخن در آلمان

کشور آلمان با پایین‌ترین نرخ بیکاری و کمترین نرخ تورم یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت می‌باشد. این کشور به نیروی ماهر و جوان به خصوص در زمینه شغلی آرایشگری و کاشت ناخن نیاز بسیار زیادی دارد. بهتر است به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که مردم آلمان بسیار ساده زیست هستند و به کاشت ناخن علاقه‌ای زیادی ندارند، اما هنوز هم در میان آن‌ها نسل جوان به زیبایی خود اهمیت بسیار زیادی می‌دهد. به همین دلیل است که بازار کار کاشت ناخن در آلمان خوب ارزیابی می‌شود. به طوری که شما می‌توانید در این کشور درآمد بالایی از راه ناخن کاشتن داشته باشید. اگر قصد دارید به عنوان یک ناخن کار به آلمان مهاجرت کنید بهتر است تا آخر این مطلب همراه ما باشید تا شما را بیشتر با این مسئله آشنا کنیم.

بازار کار کاشت ناخن در آلمان

بازار کار کاشت ناخن در آلمان

همانطور که ذکر شد، کشور آلمان در زمینه آرایشگری دارای بازار کار خوبی است. بنابراین بازار کار کاشت ناخن در آلمان هم دارای شرایط مناسب و مطلوبی می‌باشد.

به دلیل اینکه، کشور آلمان در رشته کاشت ناخن با کمبود نیرو مواجه است، از سال ۲۰۲۰ به استخدام و جذب نیروی جوان از کشورهای دیگر در این رشته اقدام کرده است.

همه‌ی گرایش‌های آرایشگری در آلمان دارای بازار کار خوبی می‌باشند و فردی که در این زمینه علاقه و استعداد بسیار خوبی دارد، می‌تواند در رشته مورد نظر خود، با گذراندن دوره‌های سه ساله آموزشی به آن کار مشغول شود.

اروپا بهترین کشورها را برای مهاجرت کاری در رشته کاشت ناخن دارد، که کشور آلمان نیز شامل آن‌ها می‌شود. کسانی که در زمینه کاشت ناخن بسیار ماهر هستند، می‌توانند در سالن‌های زیبایی بزرگ آلمان مشغول به کار شوند.

داشتن تجربه بالا و همچنین مسلط بودن وجه تمایز میان افراد ماهر از بی‌ تجربه است. به طور کلی هر چقدر میزان توانایی، تجربه و تخصص فرد در این زمینه زیاد باشد، قطعا شانس او برای دریافت پیشنهاد شغلی و ویزای کاری کشور آلمان بیشتر خواهد بود.

فرد متقاضی می‌بایست مدرک آرایشگری بین‌المللی معتبر خود را دریافت و سپس ارائه نماید. آرایشگری که یکی از رشته‌های آن کاشت ناخن است، شغلی می‌باشد که به داشتن ارتباط بالا با مشتریان نیاز دارد و به همین دلیل می‌باشد که فرد متقاضی باید در سطح مورد نظر تسلط خوبی به زبان آلمانی داشته باشد.

شرایط ورود به بازار کار کاشت ناخن در آلمان چگونه است؟

اگر قصد دارید به عنوان یک طراح ناخن وارد بازار کار آلمان شوید، باید دارای شرایط زیر باشید:

شرایط ورود به بازار کار کاشت ناخن در آلمان
 • تسلط به زبان آلمانی

اولین شرط برای ورود به بازار کار کاشت ناخن در آلمان داشتن مهارت زبان آلمانی حداقل در سطح B1 می‌باشد. چون شما باید بتوانید با مشتریان ارتباط برقرار کرده و با آن‌ها به زبان خودشان صحبت نمایید. بهتر است پیش از مهاجرت به آلمان و دریافت ویزا ابتدا زبان آلمانی را یاد بگیرید تا در زمان درخواست کار دچار مشکل نشوید.

 • داشتن تمکن مالی

توانایی مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی در این کشور یکی دیگر از شرایط ورود به بازار کار کاشت ناخن در آلمان است. به طوری که شما باید سالیانه ۱۰،۳۳۲ یورو و یا ه۸۶۱ یورو در هر ماه را در نظر بگیرید. اگر می‌خواهید با ویزای جستجوی کار به آلمان مهاجرت کنید باید برای مدت ۶ ماه حداقل ۵،۲۰۰ یورو داشته باشید.

 • داشتن مدرک ناخن کاری

یکی دیگر از شرایط ورود به بازار کار کاشت ناخن در آلمان، داشتن مدرک ناخن کاری می‌باشد. اگر شما در یکی از مراکز معتبر، مدرک آرایشگری خود را دریافت کرده و حداقل به مدت ۳ سال سابقه کاشت ناخن را در ایران داشته باشید، برایتان مدرک ناخن کاری محسوب می‌شود.

 • دریافت بیمه درمانی

از دیگر شرایط ورود به بازار کار کاشت ناخن در آلمان دریافت بیمه درمانی است. کسانی که قصد مهاجرت به کشور آلمان را داشته باشند، باید بیمه درمانی این کشور را نیز تهیه نمایند. این شامل بیمه خصوصی می‌باشد و پس از اینکه شما استخدام شدید می‌توانید آن را به بیمه دولتی تبدیل نمایید.

آشنایی با اصول اولیه کاشت ناخن در آلمان

بازار کار کاشت ناخن در آلمان برای افرادی که در این زمینه تخصص کافی دارند، مناسب می‌باشد. اما باید اصول اولیه کاشت ناخن را هم به خوبی بلد باشید که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • آشنایی با بیماری‌های پوستی
 • آشنایی با اصول اولیه سلامت ناخن و پوست
 • نحوه ترمیم، اکستنشن، مانیکور و تزئین ناخن
 • رعایت بهداشت و آشنایی کامل با اصول بهداشتی کاشت ناخن
 • آشنایی با سوهان زدن، صاف کردن و کوتاه کردن ناخن
 • آشنایی با محصولات آرایشی و کیفیت آن‌ها

میزان دستمزد ناخن‌کارها در آلمان چقدر است؟

میزان درآمد ناخن‌کارها در آلمان

دستمزد اولیه برای یک ناخن کار که به تازگی به کشور آلمان مهاجرت کرده است چیزی بین ۱۴۰۰ تا ۱۸۰۰ یورو در ماه می‌باشد. به مرور زمان که شما در بازار کار کاشت ناخن در آلمان تجربه کسب می‌کنید و مشتریان شما در این کشور افزایش پیدا می‌کنند، میزان حقوق شما نیز افزایش پیدا می‌کند.

همچنین محل کار نیز می‌تواند تا حد زیادی بر روی میزان حقوق شما تاثیر داشته باشد. به عنوان مثال اگر شما در یک هتل لوکس آلمانی به عنوان طراح ناخن استخدام شده‌ باشید، قطعا نسبت به کار در سالن زیبایی دستمزد بیشتری خواهید داشت.

در مراکز بزرگتر در کنار درآمد ناخالص انعام هم پرداخت می‌شود و این مسئله باعث تفاوت چشمگیری در میزان دستمزد می‌شود. به طور کلی بازار کار کاشت ناخن در آلمان به شهر محل اقامت نیز بستگی داشته و حتی این مورد می‌تواند بر روی میزان دستمزد شما نیز تاثیر گذار باشد. به عنوان مثال اکر در شهرهای مونیخ یا برلین کار کنید، دستمزد بیشتری خواهید داشت.

فردی که در این کشور به مدت ۳ سال سابقه کار مفید داشته باشد، میزان درآمد سالیانه او ۲۱،۲۰۶ یورو خواهد بود. همچنین ناخن‌ کارهایی که بالای ۸ سال سابقه کاری دارند، میانگین حقوق سالیانه آن‌ها چیزی حدود ۶۰،۰۰۰ یورو خواهد بود.

مدارک لازم برای اقامت کاری در آلمان چیست؟

مدارک لازم برای دریافت اقامت کاری و ورود به بازار کار کاشت ناخن در آلمان به شرح زیر می‌باشد:

 • یک پاسپورت معتبر که در ده سال اخیر دریافت شده باشد و حداقل ۱۲ ماه پس از تاریخ پایان برنامه ریزی شده‌ی ویزای جستجوی کار در آلمان اعتبار داشته باشد.
 • سه عکس پرسنلی رنگی در ابعاد 4×3 با زمینه خاکستری یا سفید.
 • کپی از صفحه اول و دوم پاسپورت.
 • سوابق تحصیلی دانشگاهی و غیر دانشگاهی از مهارت‌های فرد متقاضی.
 • یک رساله در مورد هدف از مهاجرت به کشور آلمان، چگونگی برنامه ریزی برای یافتن شغل و برنامه ریزی جایگزین در صورت پیدا نکردن شغل مناسب در این کشور.
 • محل اسکان در طول اقامت در آلمان.
 • یک رزومه از کلیه فعالیت‌های علمی، تحصیلی و شغلی متقاضی.
 • اسناد هویتی شامل عقدنامه، شناسنامه و … که به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند.
 • اثبات تمکن مالی برای نشان دادن توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی در آلمان که می‌تواند شامل دعوت نامه به منظور معرفی یک حامی مالی برای متقاضی در آلمان یا یک حساب بانکی بلوکه شده یا موجودی حساب بانکی مناسب باشد.
 • فرم پر شده درخواست ویزا.
 • بیمه درمانی.
 • رسید پرداخت هزینه ویزا.
 • گواهی عدم سوء پیشینه.

مزایای بازارکاشت ناخن در آلمان چیست؟

آرایشگرانی که در کشور آلمان استخدام می‌شوند، از شرایط کاری مناسبی بهره مند می‌شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

مزایای بازار کار کاشت ناخن در آلمان
 • زمان کاری مناسب:

از بهترین مزایای ورود به بازار کار کاشت ناخن در آلمان زمان کاری مناسب است. چون زمان کار برای آرایشگری ۵ روز بوده و دارای ۲۰ روز مرخصی و ۹ روز تعطیلی رسمی با حقوق تعیین شده می‌باشد.

 • بیمه:

تمام نیروهای کار قانونی در کشور آلمان از خدمات بیمه بهره‌مند هستند و می‌توان این مسئله را یکی دیگر از مزایای ورود به بازار کار کاشت ناخن در آلمان دانست.

 • حقوق و درآمد مناسب:

با ورود به بازار کار کاشت ناخن در آلمان درآمد ماهانه خوبی خواهید داشت و این مبلغ با افزایش سابقه شما، بیشتر نیز خواهد شد.

 • تعادل میان هزینه زندگی و درآمد:

اگرچه بعضی از شهرهای آلمان گران هستند اما همچنان در تعادل با میزان درآمد شما قرار دارند.

 • امکان مهاجرت آرایشگران در آلمان بدون مدرک:

افرادی که مدرک آرایشگری ندارند می‌توانند با شرکت در دوره‌های آوسبیلدونگ واجد شرایط مهاجرت به آلمان شوند.

شما هم می‌توانید با داشتن شرایط لازم، وارد بازار کار کاشت ناخن در آلمان شوید.

معایب ورود به بازار کار کاشت ناخن در آلمان چیست؟

یکی از معایب آرایشگری در کشور آلمان این می‌باشد که در بعضی از سالن‌ها طرح بازنشستگی رایج نبوده و متقاضیان می‌بایست این مسئله را در ابتدای کار با هر سالن چک نمایند و توافق‌های لازم را انجام دهند. علاوه بر این زندگی در آلمان هم مانند هر کشور دیگری معایب مربوط به خود را دارد که به شرح زیر هستند:

معایب ورود به بازار کار کاشت ناخن در آلمان
 • تسلط به زبان آلمانی نیاز است.
 • کاغذبازی و بوروکراسی زیادی در تمامی مراحل وجود دارد.
 • هزینه‌های زندگی در برخی شهرها گران است.
 • یافتن محل اقامت مناسب آسان نیست.

راه‌های مهاجرت ناخن کار به کشور آلمان چیست؟

اگر شما نیز در زمینه کاشت ناخن کار می‌کنید و قصد دارید وارد بازار کار کاشت ناخن در آلمان شوید چندین راه در مقابل شما وجود دارد که عبارتند از:

راه‌های مهاجرت ناخن کار به آلمان
 • دریافت ویزای جستجوی کار

ابتدا باید ویزای جاب سیکر آلمان را دریافت نمایید تا بتوانید در این کشور به مدت ۶ اقامت داشته باشید. شما می‌توانید طی این مدت به دنبال استخدام خود باشید. اگر سابقه کار، مهارت و گواهینامه آرایشگری و کاشت ناخن را دارید، کافیست تا وارد بازار کار کاشت ناخن در آلمان شده و از فرصت‌های شغلی آن بهره مند شوید.

از آنجایی که ممکن است در مصاحبه کارفرما بخواهد از شما تست عملی بگیرد، خوب است با دریافت ویزای جستجوی کار به این کشور رفته و به طور مستقیم با کارفرما صحبت نمایید. پس از اینکه قرارداد کار خود را امضا نمودید، می‌توانید از طریق سفارت آلمان یا کنسولگری آلمان در ایران برای دریافت ویزای کار اقدام نمایید.

 • دریافت ویزای کار آلمان

یکی دیگر از راه‌های اقامت و ورود به بازار کار کاشت ناخن در آلمان، دریافت ویزای کار می‌باشد. برای این کار شما باید در ابتدا توسط یک کارفرمای آلمانی پذیرفته شوید. سپس به کنسولگری مراجعه نمایید و مدارک خود را ارائه دهید.

 • درخواست اقامت ناخن کار از طریق ازدواج

با توجه به مناسب بودن بازار کار کاشت ناخن در آلمان افرادی که در این زمینه فعالیت دارند تقاضای زیادی برای مهاجرت به آلمان را دارند. اما یکی از راه‌های ورود آن‌ها به آلمان، ازدواج با یکی از شهروندان آلمانی می‌باشد. لازم به ذکر است که اگر همسر آلمانی اقامت دائم این کشور را داشته باشد، شهروند ایرانی می‌تواند از طریق ازدواج با او، اقامت آلمان را بدست آورده و در این کشور مشغول به کاشت ناخن در سالن‌های زیبایی شود.

به طور کلی تمامی گرایش‌های آرایشگری در این کشور بازار مناسبی داشته و می‌تواند محل جدیدی برای زندگی فعالان این حرفه باشد.

سوالات درمورد بازار کار کاشت ناخن در آلمان

آیا افراد می‌توانند تنها با مدرک آرایشگری به آلمان مهاجرت کنند؟

خیر، اگر فرد مدرک آرایشگری نداشته باشد، می‌تواند در دوره‌های آرایشگری آلمان شرکت نموده و سپس برای کاریابی اقدام نماید.

آیا برای مهاجرت ناخن کار به آلمان به مدرک زبان نیاز است؟

بله، داشتن مهارت زبان آلمانی حداقل در سطح B2 بسیار ضروری است. چون فرد باید بتواند با مشتریان با زبان خود آن‌ها ارتباط برقرار کند.

milani
milani
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *