فراهانی
مشاغل خانگی در آلمان

مشاغل خانگی در آلمان

مفهوم اشتغال و شاغل بودن در سالهای اخیر و با گسترش تکنولوژی بسیار عوض شده است. حضور در مکانی مشخص و در ساعت مشخص دیگر برای بسیاری از شغل ها تعریف نمی شود. بسیاری از خانه ی خود کار می کنند و به مراتب درآمد بیشتری هم دارند.
مشاغل خانگی در آلمان و در سرتاسر دنیا بسیار محبوب شده اند و بسیاری از افراد با درآمدهای عالی به این شغل ها اشتغال دارند.
اگر در آلمان ساکن هستید یا قصد مهاجرت به آلمان را دارید؛ آشنایی با مشاغل خانگی در آلمان که درآمد خوبی دارند، می تواند مفید باشد؛ پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مشاغل خانگی در آلمان

تا حالا شده فکر کنید که کاش می توانستید با لباس خانه و در تخت خود با استفاده از لب تاپ یا گوشی کار کنید و درآمد داشته باشید. مطمئنا این فکر حداقل یک بار به ذهنتان رسیده است. اگر در آلمان ساکن هستید یا قصد مهاجرت به آلمان را دارید می توانید این مشاغل خانگی در آلمان را به عنوان منبع اصلی یا درآمد جانبی خود در نظر بگیرید:

پرطرفدارترین مشاغل خانگی در آلمان

پرطرفدارترین مشاغل خانگی در آلمان

 1. هنرمندان

اگر دارای مدرک تحصیلی در یک رشته هنری مثل عکاسی، نقاشی یا گرافیک هستید و یک رزومه قوی از کارها و نمایشگاه های قبلی خود دارید، می توانید برای کار در آلمان اقدام کنید. داشتن یک پورتفولیوی قوی می تواند در این زمینه بسیار موثر باشد.
اگر در این زمینه فعالیت دارید می توانید چه به صورت فریلنسری یا برای یک کارفرمای مشخص در منزل خود مشغول به کار شوید.

 • مهندسان کامپیوتر

شما ممکن است به عنوان یک مهندس کامپیوتر در زمینه های مختلفی کار کنید، به خصوص اگر زمینه فعالیت تان در زمینه برنامه نویسی یا توسعه دهنده نرم افزار است می توانید یکی از بهترین مشاغل خانگی را در آلمان داشته باشید. به راحتی در منزل کار کنید و درآمدهای بالا دریافت کنید. با گسترش خدمات آنلاین نیز بسیاری از شرکت نیاز به پشتیبان 24 ساعته سایت دارند، یکی دیگر از شغل هایی که نیاز ندارد حتی از در منزل تان بیرون بروید.

 • نویسندگان و ویراستاران

فضای وب روز به روز گسترده تر می شود، شما می توانید به راحتی با یک جستجوی ساده مطالب بسیاری را در مورد یک موضوع خاص پیدا کنید.
پشت پرده تمام این مطالب، نویسندگان و ویراستارانی هستند که با کار در منزل درآمد دارند. اگر قدرت نویسندگی دارید، می توانید این شغل ها را برای کسب درآمد در نظر بگیرید.

 • معلمان و مشاوران آنلاین

اگر در زمینه خاصی تخصص دارید می توانید با برگزاری دوره های آنلاین درآمد کسب کنید. شرکت در کلاس های آنلاین و یادگیری دروس مختلف از سرتاسر دنیا این روزها بسیار مرسوم شده است.
همین طور مشاوران که در حوزه های مختلف مشاوره می دهند، بعضی از مراجعان خود را به صورت آنلاین ملاقات می‌کنند.

 • مدیران فروش و بازاریابی

افراد بسیاری در سرتاسر دنیا با انجام تبلیغات برای یک محصول یا یک خدمات، مشتری جذب می کنند و پورسانت دریافت می کنند.
بازاریابی شغلی است که در عین حالی که نیاز به مهارت قوی ایجاد ارتباط دارد ولی به مهارت خاص دیگری نیازمند نیست.

 • امور مشتریان

همراه با افزایش ارائه خدمات آنلاین و فروش محصولات آنلاین، نیاز به افرادی که پاسخ گو مشتریان باشند نیز بیشتر شده است.
تقریبا تمام شرکت ها برای تسهیل و بهبود روابط خود با مشتریان، این قسمت را در سایت یا مجموعه خود قرار می‌دهند.
می توانید با مشتریان ارتباط برقرار کنید و پاسخ گو سوالات و شکایات آنها باشید، بدون اینکه به صورت حضوری در شرکت باشید.

بهترین شغل برای خانم ها در آلمان

درباره بهترین شغل برای خانم ها در آلمان باید گفت، این روزها برای بسیاری از شغل ها مبحث جنسیت به طور کامل حذف شده است، در کشور توسعه یافته ای مثل آلمان حتی دیده شده است که در مواردی زنان برای یک شغل مشخص بیشتر از مردان حقوق دریافت می کنند.
بنابراین نمی توان شغل خاصی را برای زنان به عنوان بهترین شغل در نظر گرفت و مشاغلی مانند برنامه نویس، توسعه دهنده نرم افزار، مهندس برق و الکترونیک، پرستار و پزشک، کارشناس مدیریت بازرگانی، آموزش و نویسندگی از شغل‌های بسیار عالی برای زنان هستند.

مشاغل خانگی پردرآمد برای زنان در آلمان

مشاغل خانگی پردرآمد برای زنان در آلمان

بسیاری از مشاغلی را که در این مقاله بررسی کردیم به اندازه مردان برای زنان نیز مناسب هستند، بنابراین اگر یک خانم با تخصص برنامه نویسی، نویسندگی، ویراستاری، عکاسی، نقاشی، گرافیک، مترجمی، آموزش آنلاین و غیره هستنید می‌توان در آلمان در منزل کار کنید.

پردرآمدترین مشاغل خانگی در دنیا را بشناسید

این که مشاغل خانگی درآمد خوبی ندارند، کمی اشتباه است. در واقع، متخصصان واجد شرایط با مهارت‌ و تجربه‌های مناسب، اغلب می‌توانند شغل‌های خانگی عالی و پردرآمدی پیدا کنند که به جای حضور در محل کار با همان شرح وظایف در منزل انجام می شوند.
ما چند شغل مختلف از دسته های شغلی متفاوت به عنوان نمونه ذکر کردیم که همگی پتانسیل پرداخت 100 هزار دلار و حتی بیشتر در سال را دارند. این نکته را باید در نظر بگیرید که مشاغل خانگی که درآمد خوبی دارند، همگی پست‌های سطح بالایی هستند که به تحصیلات و چندین سال تجربه نیاز دارند.

 • مدیر محصول که روی فرآیند توسعه محصولات و راه حل ها نظارت می کند. تنظیم استراتژی، ایجاد نقشه راه، و تعریف ویژگی های محصول، همه بخشی از کار هستند.
 • مدیران پروژه نیز از همین دسته هستند که روی اجرای دقیق عملیات یک پروژه نظارت دارند. توسعه دهنده اپلیکشین موبایل که اپلیکیشن های موبایلی را برای گوشی های هوشمند و تبلت ها ایجاد می کنند.
 • مدیر بازاریابی که با استراتژی و اجرای کمپین های بازاریابی، یک بخش بازاریابی را رهبری می کند.
  مدیران امنیت سایت نیز با نظارت کامل روی ایمنی سایت های آنلاین کار می کنند.
 • روانشناسان که در زمینه سلامت روان، اعتیاد و موارد دیگر به مراجعان کمک می کنند و می توانند جلسات خود را به صورت آنلاین برگزار کنند.

همه این موارد تنها نمونه هایی از مشاغل خانگی پردرآمد در سرتاسر دنیا هستند.

ویزای خود اشتغالی آلمان

ویزای خود اشتغالی آلمان

بدنه تجارت دنیا را افرادی که تجارت های آزاد دارند، می گردانند. آلمان نیز مانند هر کشور توسعه یافته ای از ایده های تجاری ناب استقبال می کند. بنابراین اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید، می توانید ویزای فریلنسری آلمان یا ویزای خود اشتغالی آلمان را در نظر بگیرید. هر چند خود شما در هر دوی این روش ها کارآفرین هستید ولی تفاوت هایی میان این روش ها وجود دارد.

فریلنسری: فریلنسر کسانی هستند که به صورت آزاد خدماتی را که معمولا علمی، دانشگاهی یا خلاق هستند، ارائه می دهند. در این روش شما کسب و کاری را راه نمی اندازند و نیاز به ثبت شرکت در آلمان ندارید. مانند پزشکان، وکلا، مشاوران، حسابداران، معماران و بسیاری مشاغل دیگر که کاملا به صورت آزاد و خصوصی کار می کنند.

خوداشتغالی: در این دسته از مشاغل شما باید یک کسب و کار را شروع کنید و با ارائه بیزنس پلن و تمکن مالی مناسب اثبات کنید که قادر به انجام این کار هستید. شما در این روش یک تاجر هستید و باید تمام قوانین تجارت و کسب وکار آلمان را رعایت کنید.

بهترین مشاغل آلمان

بهترین مشاغل آلمان

شرکت های آلمانی به دنبال مردان و زنان واجد شرایط از خارج از کشور هستند تا شکاف مهارتی خود را پر کنند و صنعت خود را احیا کنند.
اگر به دنبال یک فرصت شغلی در آلمان هستید، آسان ترین مشاغلی که می توانید در این کشور پیدا کنید، مشاغلی هستند که تقاضای زیادی برای آنها وجود دارد. بر اساس مطالعه‌ای که اخیرا منتشر شد، این کشور تا سال 2060 به حداقل 146000 مهاجر از کشورهای غیر اتحادیه اروپا نیاز دارد تا شکاف مهارت‌ها را کاهش دهد و مشکل کمبود نیروی کار را حل کند.

این مطالعه همچنین بیان می کند که تقاضا برای نیروی کار ماهر نمی تواند توسط جمعیت محلی برآورده شود. اندازه بزرگ، رشد پایدار و تغییرات ساختاری در اقتصاد آلمان هر ساله صدها شغل ایجاد می کند. مشکل این است که استعدادهای محلی برای پر کردن این موقعیت ها کم هستند.
آلمان همچنین دارای جمعیت سالخورده ای است و انتظار می رود تا سال 2025 چهار میلیون آلمانی بازنشسته شوند. این به معنای فرصت های کاری بیشتر برای خارجی هاست.

در اینجا مشاغل مورد تقاضا و بخش هایی که با کمبود مهارت مواجه هستند آورده شده است: توسعه دهندگان نرم افزار، معماران، برنامه نویسان، مهندسین الکترونیک، مشاوران فناوری اطلاعات، تحلیلگران فناوری اطلاعات، پرستاران، مدیران کسب و کار، دستیاران تولید، مدیران فروش، مدیران محصول و مهندسین عمران.

مشاغل پولساز در آلمان

از جمله پردرآمدترین شغل های آلمان که میانگین حقوقی بالایی دارند می توان به این مشاغل اشاره کرد:

 • پزشکان و جراحان با میانگین 7000 یورو در ماه درآمد
 • قاضی ها با میانگین 11800 یورو در ماه درآمد
 • وکلا با میانگین 4500 یورو در ماه درآمد
 • مدیران ارشد اجرایی یا CEO با میانگین 5700 یورو در ماه درآمد
 • مدیران ارشد مالی با میانگین 4100 یورو در ماه درآمد
 • دندانپزشکان متخصص ارتودنسی با میانگین 7400 یورو درآمد
 • استادان دانشگاه با 6700 یورو در ماه درآمد
 • خلبانان با متوسط 5300 یورو در ماه درآمد
 • مدیران بازاریابی با 5000 یورو در ماه درآمد
 • رشته های مهندسی با 3200 یورو در ماه درآمد.

جمع بندی

مشاغل خانگی در آلمان با اقبال خوبی رو به رو هستند، به خصوص با گسترش فرصت های شغل هایی که به صورت دورکاری انجام می شوند. مهم ترین این دسته شغل ها شامل توسعه دهنده نرم افزار، طراح گرفیک، نویسندگی و ویراستاری، امور مشتریان، بازاریابی و معلم آنلاین هستند. علاوه بر این موارد شما می توانید کارهای فریلنسری در زمینه عکاسی، ادیت و ساخت ویدیو و مشاوره را در نظر بگیرید. مهم ترین نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که امکان انجام هر کدام از این مشاغل به صورت دورکاری تنها به توانایی، مهارت و تجربه خودتان بستگی دارد. همین طور گفتیم می توان بسیاری از شغل های پردرآمد را مانند مدیریت محصول یا مدیریت پروژه به صورت دورکار و از خانه انجام داد ولی باید تحصیلات و تجربه کاری بالایی داشته باشید تا یتوانید از این دست مشاغل خانگی در آلمان درآمد بالایی کسب کنید.

پرسش های متداول درباره مشاغل خانگی در آلمان:

دستفروشی در آلمان چگونه است؟

در آلمان نیز بازارهای هفتگی و ماهانه توسط شهرداری شهرها برگزار می شود که امکان خرید و فروش اجناس به صورت دستفروشی وجود دارد، اما مانند دستفروشی در ایران نیست که در هرجایی و با هر قیمتی و هر نوع جنسی را به صورت دستفروشی ارائه دهند.

صافکاری در آلمان چگونه است؟

اگر مدرک فنی حرفه ای صافکاری را دریافت کنید و دارای تجربه کاری خوبی در این زمینه باشید می توانید با دریافت ویزای کاری آلمان به این کشور مهاجرت کنید. می توانید با دریافت ویزای جاب سیکر نیز به مدت 6 ماه به آلمان سفر کنید و به دنبال شغل مناسب بگردید. اگر مدرک تخصصی در این زمینه نداشته باشید، مهاجرت به آلمان کمی سخت خواهد بود.

milani
milani
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع

2 پاسخ

  1. سلام
   وقت شما بخیر.
   برای مشاوره، می تونید با شماره های زیر تماس بگیرید.
   ۰۲۱۲۲۴۵۶۵۷۶
   ۰۲۱۲۲۴۴۴۳۰۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *