فراهانی
بهترین شغل برای خانم‌ ها در آلمان

بهترین شغل برای خانم‌ ها در آلمان ✔️

در صورتی که می‌خواهید به عنوان یک خانم به آلمان مهاجرت کرده و در آنجا کار کنید، حتما باید قبل از اقدام برای مهاجرت با شرایط کاری خانم‌ها در این کشور آشنا باشید.

انتخاب بهترین شغل برای خانم‌ها در آلمان قادر است در نهایت شما را به موقعیت‌های شغلی خوب همراه با سطح درآمدی خوبی برساند. تبعیض جنسیتی درست است که در کشوری مثل آلمان کمتر می‌باشد ولی نمی‌توان وجود آن را به صورت کامل انکار نمود.

برای اینکه بتوانید از شرایط عادلانه‌تری در موقعیت کاری بهره‌مند گردید، حتما به لیستی جامع از بهترین شغل برای خانم‌ها در آلمان نیاز خواهید داشت. در این مقاله به معرفی بهترین شغل برای خانم‌ها در آلمان خواهیم پرداخت برای آشنایی بیشتر تا آخر این مقاله با ما همراه شوید.

آشنایی با بهترین شغل برای خانم‌ ها در آلمان

آشنایی با بهترین شغل برای خانم‌ ها در آلمان

رشته‌های زیادی هستند که می‌توانند برای افراد موقعیت اجتماعی و سطح درآمدی مناسب و بالایی را از نظر شغلی ایجاد کنند. البته زنان در این زمینه با اندکی محدودیت روبه‌رو هستند. با این حال، بانوان برای اینکه بتوانند به درآمد خوبی از نظر شغلی برسند باید در انتخاب شغل مناسب در این زمینه حساسیت لازم را داشته باشند.

در کشور آلمان، بانوان مانند آقایان می‌توانند در تمام شغل‌ها و صنایع مشغول به کار شوند. شما می توانید از بین مشاغل مورد نیاز آلمان با در نظر گرفتن مهارت و شرایط خود انتخاب کنید.

از جمله شغل‌هایی که در آلمان‌ برای بانوان بیشتر مناسب می‌باشند، عبارتند‌ از:
مدیریت آزمایشگاه، روانشناس، مهندس الکترونیک، پرستاران، مهندسی فناوری اطلاعات، دستیاری پزشک، مدیر فروش، خیاطی، اقتصاددانان، توسعه‌دهندگان نرم افزار، خدمات مشتریان، وکیل، سرمایه‌گذاران بانکی و….

در ادامه به توضیح برخی از بهترین شغل برای خانم‌ها در آلمان خواهیم پرداخت:

 • مدیر آزمایشگاه

از شغل‌های موردنیاز در آلمان، مدیر آزمایشگاه می‌باشد. حداقل مدارک لازم برای استخدام به عنوان مدیر آزمایشگاه، دریافت مدرک لیسانس شیمی یا زیر گروه پزشکی است. از وظایف مدیران آزمایشگاه می‌توان به تحقیق در مورد آزمایش، نظارت بر امنیت، فعالیت، کارآمد عملیاتی اشاره کرد. در این شغل شما باید سابقه کار داشته باشید.

 • روانشناس

از دیگر مشاغل موردنیاز آلمان می‌توان به شغل روانشناسی اشاره کرد. برنامه‌ریزی، آموزش، حل مشکلات، اشتغال و… از وظایف مشاوران می‌باشد. دریافت حداقل مدرک لیسانس روانشناسی، برای استخدام شدن به عنوان مشاور در آلمان ضروری است. در روانشناسی میزان دریافت حقوق روانشناسان، به تجربه و مهارت و فعالیت‌ها‌یشان بستگی دارد.

 • مهندسین الکترونیک، برق، نصاب برق

 آلمان به کارگران مجرب در زمینه‌های مختلف الکترونیک، به خاطر وجود صنایع تولیدی و مهندسی خود، نیازمند است. بانوانی که در زمینه‌های نصب، نگهداری، طراحی و تعمیر دستگاه‌ها و سیستم‌ها مهارت دارند، در این بخش حرفه‌ای می‌توانند مشغول به کار شوند.

 • پرستاران

در آلمان به دلیل افزایش جمعیت سالمندان و کمبود پرستار، تقاضا برای مراقبت‌های بهداشتی بیشتر شده است. بانوان با داشتن مدرک پرستاری یا آموزش حرفه‌ای می‌توانند در کلینیک‌ها، خانه‌های سالمندان، بیمارستان‌ها یا دیگر مراکز بهداشتی مشغول به کار شوند.
در آلمان پرستاران از حقوق و شرایط کاری مناسبی برخوردار هستند.

 • مهندسی فناوری اطلاعات در آلمان

مهندسی فناوری اطلاعات از بهترین مشاغل آلمان به حساب می‌آید. مهندسان در این شغل می‌توانند در شرکت‌ها و سازمان‌های نرم‌افرازی، سخت‌افزاری و شبکه مشغول به کار شوند. میانگین درآمد یک مهندس فناوری اطلاعات آلمان سالیانه، ۶۶هزار یورو می‌باشد. از طرفی حقوق دریافتی در مدیریت فناوری اطلاعات در سال می‌تواند به ۱۲۴۰۰۰ یورو برسد.

 • دستیاری پزشک در آلمان

دستیاران پزشکی می‌توانند در کنار پزشکان که براساس تجربه خود در سال درآمدی برابر با ۲۷۲ هزار یورو تا ۴۰۰ هزار یورو دارند، به صورت میانگین ۸۵ تا ۱۵۰ هزار یورو حقوق دریافت کنند. به همین دلیل شغل دستیاری پزشک، در لیست بهترین شغل برای خانم‌ها در آلمان قرار دارد.

 • مدیر فروش

مدیر فروش یکی از مشاغل موردنیاز آلمان می‌باشد. مدیران فروش در زمینه فروش و بازاریابی درآمد بالایی دارند. جهت استخدام به عنوان مدیر فروش در آلمان باید مدرک تحصیلی لیسانس مدیریت، تجارت و اقتصاد، حسابداری و مدیریت مالی را دریافت کرده باشید. همچنین از تجربه، مهارت و سابقه کاری در زمینه بازاریابی و فروش برخورددار باشید.

اگر دانش و تجربه کافی در این زمینه را دارید می‌توانید روزمه (سوابق تحصیلی و شغلی) خود را از طریق سایت‌های کاریابی ارسال کنید.

از جمله وظایف مدیران فروش عبارتند‌ از:

✅ تجزیه تحلیل فروش
✅ تعیین سهمیه
✅ نظارت بر کارمندان فروش
✅ نظارت و توسعه کسب و کار
✅ برنامه‌ریزی برای فروش و…

 • خیاطی

ازجمله بهترین شغل برای خانم‌ها در آلمان، خیاطی می‌باشد. جهت کار در بازار کار و شغل خیاطی در آلمان باید از اطلاعات کافی در مورد مد، طرح لباس، جنس پارچه و… برخوردار باشید.
در آلمان نسبت به سایر کشور‌ها شغل خیاطی درآمد خوبی دارد. شما باید مدرک فنی شغل خیاطی را جهت کار در این رشته از آزمایشگاه‌ها دریافت کرده‌ باشید.

 • اقتصاددانان، کارشناسان مدیریت بازرگانی

آلمان در مدیریت و اقتصاد بازرگانی به دلیل وجود اقتصاد‌های متنوع و بزرگ در این کشور، فرصت‌های زیادی را در اختیار بانوان با‌ دانش و تجربه قرار داده است. زنانی که توانایی انجام تحقیقات، تحلیل و تجزیه داده‌های اقتصادی، مدیریت پروژه‌ها، توسعه استراژی‌ها را دارند، می‌توانند در زمینه‌های مختلفی مثل تجارت، مالی، مدیریت دولتی یا آموزش و پرورش مشغول به کار شوند.

موارد فوق نمونه‌هایی از بهترین شغل برای خانم‌ها در آلمان می‌باشند. البته در این بین مشاغل دیگری هستند که خانم‌ها می‌توانند بسته به اهداف، علایق و شایستگی‌های خود از آنها بهره ببرند.

زنان در آلمان می‌توانند از منابع مختلفی نظیر وب‌سایت‌‌های شرکت‌‌ها، آژانس‌های استخدام‌ و پورتال‌های شخصی جهت یافتن شغل کمک بگیرند. همچنین افراد امکان دارد به شرایط خاص مثل صحبت به زبان آلمانی، داشتن ویزای کار یا به رسمیت شناخته شدن مدارک خود نیاز داشته باشند.

 • طراحان، برنامه نویسان و توسعه‌دهندگان نرم افزار

 آلمان به دلیل داشتن بخش فناوری اطلاعات قوی و رشد اقتصاد دیجیتال این کشور در مشاغلی چون برنامه نویسی، طراحی و توسعه‌دهندگان نرم افزار به افرادی نیازمند است. آلمان فرصت‌های فراوانی برای زنانی که تخصصی در بخش‌هایی چون طراحی، کد‌نویسی و توسعه نرم افزارهای کاربردی دارند، در نظر گرفته است.
درباره درآمد مهندس کامپیوتر در آلمان می توانید بیشتر اطلاع کسب کنید.

 • خدمات مشتریان

همواره شرکت‌ها به دنبال بهبود تجربه مشتریان خود می‌باشند و در این زمینه شغل خدمات مشتریان برای خانم‌ها‌ بهترین گزینه است. خانم‌ها در شغل خدمات مشتریان می‌توانند به عنوان نمایندگان خدمات مشتریان، مدیران ارتباط با مشتریان و یا مشاوران مشتریان به کار مشغول شوند.

 • سرمایه‌‌گذران بانکی

سرمایه‌گذاران بانکی اغلب در شرکت‌ها، موسسات مالی و بانک‌ها فعالیت می‌کنند. این شغل از پر‌درآمد‌ترین مشاغل آلمان محسوب می‌شود. {مشاغل پر درآمد در آلمان را این جا ببینید.}
نگهداری و فراهم کردن سرمایه برای موسسات، بانک‌ها و دولت از وظایف سرمایه‌گذاران می‌باشد. برای استخدام به عنوان سرمایه‌گذاران بانکی، باید علاوه بر مدرک MBA، مدرک تحصیلی لیسانس یا فوق لیسانس رشته ریاضیات و اقتصاد را دریافت کرده باشید.

 • وکیل

از بهترین مشاغل در آلمان می‌توان به وکالت اشاره کرد. وکیلان می‌توانند به صورت انفرادی در سازمان‌ها یا شرکت‌ها فعالیت کنند. برای کار در شغل وکالت علاوه بر دریافت مجوز قانونی وکالت از کشور آلمان، باید در برخی آزمون‌های وکالت این کشور نیز شرکت کنید. حل مشکلات قانونی و حقوقی، حل اختلاف، حل مشکلات خانوادگی و… از وظایف وکلا می‌باشند.

جمع‌بندی در مورد بهترین شغل برای خانم ها در آلمان

در آلمان، به دلیل ایجاد فرصت‌های برابر برای بانوان و برابری جنسیتی، مشاغلی متناسب با توانمندی‌ها و علاقه‌هایشان برای خانم‌ها ایجاد شده است.
از جمله بهترین مشاغل برای بانوان در آلمان می‌توان به فناوری اطلاعات، مدیریت، بهداشت و آموزش اشاره کرد. همچنین، آلمان به دلیل حمایت‌های اجتماعی، مزایای مالی و اجازه‌های تولد و مرخصی یک محیط شغلی مناسبی را برای بانوان ایجاد کرده است؛ در واقع به خانم‌ها این امکان را می‌دهد تا تعادل را در زندگی شغلی و خانوادگی خود حفظ کنند.

انتخاب بهترین شغل در آلمان برای بانوان به دلیل توجه دولت این کشور به تسهیل (آسان کردن) راه برای شغل بانوان و سیاست‌های پیشرفته در برابری جنسیتی به واقعیت تبديل شده‌ است‌.

بانوان با توجه به تنوع مشاغل در آلمان می‌توانند براساس توانمندی‌ها و علاقه‌های خود، به انتخاب مشاغلی در زمینه‌هایی چون آموزش، فناوری‌اطلاعات، مدیریت و بهداشت بپردازند. پس، با راهنمای‌ها و اطلاعات لازم، بانوان با انتخاب بهترین شغل در آلمان، می‌توانند به موفقیت و پیشرفت‌هایی دست یابد.

سوالات درمورد بهترین شغل برای خانم ها در آلمان

یک خانم با داشتن تخصص، چگونه می‌توانیم به آلمان مهاجرت کنیم؟

آلمان برای افراد متخصص دو نوع ویزای کار در نظر گرفته است:
اولی، برای کاریابی حضوری در آلمان، ویزای جستجوی کار به مدت ۶ ماه در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. و دیگری ویزای کار به صورت دریافت پیشنهاد کار یا جاب آفر می‌باشد.

آیا آلمان با مدرک فنی‌ حرفه‌ای ویزای کار برای خانم‌ها ارائه می‌دهد؟

نیاز به نیروی کار در آلمان سال 2022 باعث شد که این کشور شرایط دریافت ویزای جستجوی کار را آسان کند. بنابراین با داشتن مدرک فنی حرفه‌ای دو ساله و فوق دیپلم می‌توانید ویزا دریافت کنید.

milani
milani
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع

2 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز
   باید بگیم که کار در آلمان می تونه مزیت زیادی از نظر مالی و اجتماعی برای خانم ها داشته باشه مثلا با سیستم حقوقی میشه روزهای بیماری با حقوق حداکثر تا شش هفته، زمان تعطیلات با حقوق حداکثر تا چهار هفته در سال و مرخصی زایمان و والدین تا یک سال را دریافت می کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *