فراهانی
معایب ثبت شرکت در آلمان چیست

معایب ثبت شرکت در آلمان چیست؟

آلمان از دیگر کشورهایی می‌باشد که عضو اتحادیه اروپا است که از بازار بسیار پر رونقی برخوردار است. همچنین شروع کسب و کار در این کشور، برای افراد سودآوری خوبی دارد. تمامی افرادی که هویت خارجی دارند هم می‌توانند در کشور آلمان به منظور تاسیس کسب و کار خود اقدام کنند.
ثبت شرکت در آلمان از مزیت‌های بسیار زیادی برخوردار است که می‌توان به اقتصاد قوی کشور آلمان اشاره نمود. علاوه بر مواردی که ذکر شد این کشور به عنوان ۱۰ کشور اول مبتکر جهان نیز شناخته می‌شود، که راه اندازی کسب و کار در آن بسیار مقرون به صرفه و سودآور است.
لازم به ذکر است که، کشور آلمان به عنوان بهترین مقصد‌های تجاری در اتحادیه اروپا به حساب می‌آید. اما با توجه به تمامی این مزیت‌ها، ثبت شرکت در این کشور نیز معایبی دارد که توصیه می‌شود در ادامه این مطالب همراه ما باشید تا شما را بیشتر و مفصل ‌تر با آنها آشنا کنیم.

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت گام مهمی برای راه اندازی مشاغل می‌باشد. اگر در حال تاسیس استارت آپ جدید هستید و یا یک کاری را دنبال می‌کنید و یا یک تجارت کوچک را ثبت می‌نمایید، می‌بایست ابتدا ویزا و مجوز اقامت برای ثبت شرکت و راه اندازی تجارت را دریافت نمایید.
ثبت شرکت در آلمان کار آسانی نمی‌باشد و هم‌چنین یک سری معایبی دارد که در ادامه مطلب به توضیح این معایب می‌پردازیم. البته توصیه می کنیم برای این کار حتما از وکیل ثبت شرکت در آلمان هم کمک بگیرید.

معایب ثبت شرکت در آلمان

معایب ثبت شرکت در آلمان

همانطور که گفته شد راه اندازی شرکت در آلمان مانند سایر کارها معایبی نیز به همراه دارد، که می‌توان با داشتن کمی پشتکار این مشکلات را برطرف کرد.
برخی از این معایب می‌توانند مانع فعالیت شما در این زمینه شوند که در ادامه چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • وجود موانع زیاد و مراحل پیچیده

 برخلاف مزایایی که راه اندازی شرکت در آلمان دارد، معایبی نیز دارد که فرد در هنگام شروع کسب و کار جدید خود با موانع زیاد و مراحل پیچیده روبرو خواهد شد.
فرد بایستی قبل از ثبت شرکت خود قوانین سخت و ساختار مالیاتی این کشور را پشت سر بگذارد و بعد از مراجعه به سازمان‌‌های مختلف و اتاق بازرگانی، همه‌ی مجوز‌ها را دریافت کرده و به ثبت شرکت خود اقدام نماید.
دریافت این مجوزها به توانایی و مدرک‌های زیادی نیاز دارند و فرد باید از سازمان‌ها و نهادهای مربوطه تاییدیه های لازم را دریافت نماید.

  • قوانین مالیاتی پیچیده

از دیگر معایب ثبت شرکت در آلمان وجود قوانین مالیاتی پیچیده است که باید همه‌ی این شرکت‌ها مالیات خود را پرداخت کنند. البته مقدار و نوع مالیات آن به سود خالص و نوع تجارت شما بستگی دارد و علاوه بر موارد ذکر شده، گردش مالی شرکت هم در تعیین مقدار مالیات بسیار موثر می‌باشد.
۱۴ نوع مالیات در کشور آلمان وجود دارد که هر یک از آن‌ها ویژه شرکت‌های خاص می‌باشند. بنابراین شرکت در هر نوعی که مشغول به فعالیت خود باشد، موظف است تا مالیات خود را پرداخت کند.

  • وجود تفاوت فرهنگی در کشور آلمان

 در کشور ما همه‌ی کارهای اداره جات، در موقعیت‌های مختلف شامل استثناهای خاص می‌شوند. این در حالیست که کشور آلمان به هیچ وجه این استثنا را قائل نمی‌‌شود و شما با مردم این کشور که دارای روحیه رسمی و جدی هستند رو به رو می‌شوید. در آلمان هیچ نهادی برای شما استثنا قائل نمی‌شود و شما باید کاملا وقت شناس بوده و در زمان و تاریخ معین در جلسات حاضر شوید. علاوه بر موارد ذکر شده، شما در یک جلسه با وجود رابطه های دوستانه و عمیق نمی‌توانید به هیچ عنوان به صورت غیررسمی صحبت کنید.
تمامی سمینارها و تمامی جلسات باید به صورت رسمی برگزار شوند و ایجاد بحث‌های متفرقه در این جلسه‌ها اصلا معنایی ندارد.

  • اخذ ویزای همراه برای اقامت در آلمان کمی مشکل است.

  اگر شما نیز قصد دارید تا در کشور آلمان اقامت داشته باشید، می‌توانید به دریافت ویزای کاری و به عبارتی ویزای اشتغال اقدام کنید. اما اگر قصد دارید خوانده خود را نیز همراه خود بیاورید نیاز به دریافت ویزای همراه دارید.
برای این که بتوانید ویزای همراه دریافت کنید باید تمکن مالی و استقلال مالی خود را به این کشور ثابت کنید و همچنین از همراهان خود تمامی مدارک مورد نیاز را دریافت نمایید.

  • وجود رقابت تجاری طاقت فرسا بین شرکت‌های رقیب

 با ثبت شرکت در آلمان و شروع کردن به فعالیت‌های تجاری و اقتصادی در آلمان معنا و مفهوم بازار آزاد را درک خواهید نمود. یک بازار کاملا رقابتی که در آن کسب‌وکاری موفق خواهد شد که با یک استراتژی صحیح در قلب و ذهن مخاطب هدف خود را بگنجاند و نبض بازار را در دست خود بگیرد.

رقابت تجاری سخت است و می‌تواند مانعی اساسی جهت ادامه فعالیت شرکت‌های نوپا و جدید در آلمان باشد.
به همین علت، به داشتن یک بیزینس پلن قوی و حرفه‌ای و هم‌چنین عمل به انواع استراتژی‌های کسب‌وکار برای ثبت شرکت در آلمان و ادامه فعالیت تجاری در این کشور نیاز خواهد بود.

  • الزام دارا بودن یک آدرس قانونی و معتبر برای شرکت

 زمانی که می‌خواهید در کشور آلمان شرکت خود را ثبت کنید باید در مرحله اول یک آدرس معتبر و قانونی را ارائه دهید، چون این آدرس‌های معتبر و قانونی برای دریافت و ارسال نامه‌ها و مدارک شرکت الزامی هستند.

 زمانی که شروع به ثبت شرکت می‌کنید مدارک زیادی از طریق پست ارسال می‌شود که قسمتی از این مدارک برای اطلاع رسانی از روند قانونی ثبت شرکت، بعضی در رابطه با دریافت کدهای مالیاتی و غیره و برخی در رابطه با عضویت شرکت در اتاق بازرگانی هستند.

از طریق پست عمده مکاتبات مهم بین اتاق بازرگانی و شرکت، دفاتر مالیاتی، بانک‌ها، شرکت‌های بیمه، حسابدار، و… انجام می‌شوند.
همیشه از طریق پست یک نسخه از فاکتورهای صادره به نام شرکت دریافت خواهد شد. باید به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که برای پرداخت هر فاکتور تاریخ مشخصی از طرف ارائه دهنده خدمات یا فروشنده اعلام می‌شود و شرکت وظیفه دارد تا در همان بازه زمانی به پرداخت آن اقدام کند. اگر به هر دلیل فرد نتوانست آن را پرداخت کند نامه‌های بعدی برای او با تیتر یادآوری و احتمالا افزایش مبلغ به خاطر جریمه عدم پرداخت در زمان تعیین شده به فاکتور اضافه می‌شود. بنابراین باید همه‌ی پاکت‌هایی که به نام شرکت دریافت می‌شود فوری بازگشایی شده و به دقت نسبت به هر موضوع پاسخ صحیح داده شود.

  • سخت بودن یادگیری زبان آلمانی

برای ثبت شرکت در آلمان باید به زبان آلمانی و انگلیسی به صورت کامل تسلط داشته باشید. بنابراین از دیگر معایب ثبت شرکت در آلمان همین سخت بودن یادگیری زبان آلمانی است.

سوالات درمورد معایب ثبت شرکت در آلمان:

چرا ثبت شرکت در آلمان خوب است؟

چون کشور آلمان بازار بسیار پررونقی داشته و سود آوردی در آن زیاد است.

معایب ثبت شرکت در آلمان چیست؟

از دیگر معایب ثبت شرکت در آلمان می‌توان به وجود قوانین مالیاتی پیچیده، دشوار بودن اخذ ویزای همراه و وجود تفاوت فرهنگی اشاره کرد.

چرا برای ثبت شرکت در آلمان آدرس معتبر و قانونی الزامیست؟

چون این آدرس‌ها برای ارسال و دریافت نامه‌های شرکت ضروری هستند.

elel
elel
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع

یک پاسخ

  1. قوانین مالیاتی پیچیده هست اما نه اونقدر که نشه شرکت ثبت کرد. بنظرم یه راهنمای خوب خیلی موثره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *