فراهانی
هزینه‌های ثبت شرکت در آلمان 2023

هزینه‌های ثبت شرکت در آلمان 2024

هزینه‌های ثبت شرکت در آلمان، به نوع شرکت بستگی دارد. علاوه بر هزینه و سرمایه لازم، هزینه‌های جانبی مانند هزینه اداری، ثبت اسناد، … را نیز باید در نظر بگیرید. در این مقاله ما قصد داریم شما را به صورت کامل با هزینه‌های ثبت شرکت در آلمان آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

ثبت شرکت در آلمان

در کشور آلمان ثبت شرکت برای افراد خارجی آزاد می‌باشد، اما نمی‌توانند به صورت مستقیم اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. برای این که بتوانید شرکت‌های مسئولیت محدود را ثبت کنید، به سرمایه اولیه ۲۵۰ هزار یورویی و برای ثبت شرکت‌های سهامی و ثبت شرکت‌های مشارکت محدود به سرمایه سهام اولیه به مبلغ ۵۰ هزار یورو نیاز دارید.
در این روش شخص سرمایه گذار برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود می‌تواند ویزای همراه دریافت کند و همچنین اجازه تحصیل و کار برای فرزندان و همسر خود نیز در این کشور وجود دارد وجود دارد. بهترین شهر‌های آلمان برای سرمایه گذاری با ثبت شرکت، برلین، فرانکفورت، هامبورگ و مونیخ می‌باشند.

هزینه‌های ثبت شرکت در آلمان

هزینه‌های ثبت شرکت در آلمان

در آلمان برای ثبت شرکت، هزینه‌های متفاوتی وجود دارند. هزینه‌های اول ثبت شرکت مربوط به هزینه‌های اداری می‌باشد. در ابتدای فرایند تاسیس شرکت، این هزینه‌ها شروع می‌شوند. سپس برای ثبت شرکت هزینه‌های سرمایه گذاری آغاز می‌شود. بعد از آن هزینه دیگری نیز وجود دارد که هنگام شروع کسب و کار در کشور آلمان باید آن‌ها را در نظر بگیرید.

در آلمان هزینه‌های اداری ثبت شرکت شامل موارد زیر است:

  • ثبت نام تجاری:

هزینه‌های ثبت نام تجاری به ایالتی که می‌خواهید شرکت خود را در آن به ثبت برسانید بستگی دارد و بین ۲۰ تا ۷۰ یورو متغیر است.

  • ثبت نام بازرگانی:

 هزینه‌های ثبت نام بازرگانی به ارزش شرکت بستگی دارد.

  • هزینه‌های وکیل و دفتر اسناد رسمی:

هزینه‌های دفتر اسناد رسمی و وکیل ثبت شرکت در آلمان به نوع شرکت بستگی دارد.

  • هزینه مشاوره مالیاتی:

 افرادی که غیر آلمانی هستند باید برای ثبت شرکت در آلمان برای محاسبه مالیات در آلمان و محاسبه حساب‌های سالانه هزینه‌هایی را به جهت مشاور مالیاتی پرداخت نمایند.

علاوه بر هزینه‌های اداری که برای ثبت شرکت گفته شد، باید سرمایه‌های معینی را به نوع شرکتی که می‌خواهید ثبت کنید در اختیار داشته باشید. سرمایه گذاران باید بعد از شروع فعالیت شرکت، هزینه‌هایی همچون مالیات، حقوق کارکنان، بیمه و اجاره را در نظر بگیرند. به طور کلی نمی‌توان برای ثبت شرکت در آلمان هزینه‌های مشخصی را تعیین کرد، چون در میزان هزینه‌ها فاکتورهای زیادی از جمله نوع شرکت و منطقه ایی که در آن می‌خواهید شرکت را به ثبت برسانید تاثیرگذار هستند.

میزان سرمایه لازم برای ثبت شرکت و کارآفرینی در آلمان

میزان سرمایه لازم برای ثبت شرکت و کارآفرینی در آلمان

میزان سرمایه لازم در آلمان برای ثبت شرکت و کارآفرینی به شرکتی که برای سرمایه گذاری انتخاب می‌کنید بستگی دارد. به عنوان مثال مثال بهتر است برای واجد شرایط بودن دریافت ویزا از طریق ثبت شرکت AG در آلمان، با حداقل سرمایه ۵۰۰۰۰ یورو آغاز کنید. و در کشور آلمان برای ثبت شرکت‌های با مسئولیت محدود حداقل ۲۵۰۰۰ یورو هزینه نیاز است که داشتن نیمی از این مبلغ برای ثبت شرکت کافی است. اگر چه در شرکت‌های mini-Gmbh از 1 یورو میزان سهام شروع می‌شود اما تا زمانی که سهام این شرکت‌ها به ۲۵۰۰۰۰ یورو نرسد شکل قانونی ندارند.

برای ثبت شرکت در کشور آلمان از طریق شرکت مالکیت انحصاری و شرکت‌های مشارکتی حداقل ۵۰۰۰۰ یورو سرمایه مورد نیاز است. برای داشتن سرمایه گذاری تضمین شده در آلمان توصیه می‌شود که حداقل مبلغ ۳۵۰۰۰ یورو همراه خود داشته باشید.

نرخ ریسک سرمایه گذاری در کشور آلمان

کشور آلمان به عنوان یکی از قدرتمندترین اقتصادهای دنیا و برترین اقتصاد اروپا است که سرمایه‌های کلان و فرصت‌های باورنکردنی را به جهت راه اندازی کسب و کارهای جدید در اختیار سرمایه گذاران قرار می‌دهد. اگر با خود فکر می‌کنید که در آلمان چگونه می‌توان سرمایه گذاری کرد و ثروت خود را افزایش داد باید در این کشور حتما با ریسک‌های احتمالی سرمایه گذاری آشنا باشید.

در آلمان یکی از مهمترین ریسک‌های سرمایه گذاری ریسک سیاسی می‌باشد. در حال حاضر، این کشور به دلیل روابط اقتصادی با چین و ساخت دومین خط لوله گاز طبیعی با کشور روسیه مورد اتهام آمریکا و دیگر کشورهای اروپایی قرار گرفته است. از آنجایی که ۴۶ درصد اقتصاد آلمان به صادرات متکی می‌باشد و بخش‌هایی همچون مهندسی مکانیک و تولید، صنایع مواد شیمیایی، خودرو سازی و تکنولوژی پزشکی بیش از نیمی از کل صادرات این کشور را تشکیل می‌دهند، پیش بینی می‌گردد که آلمان برای صادرات با تنگناهای سیاسی مواجه شود. علاوه بر آن انتظار می‌رود که در سال جاری به دلیل جنگ اوکراین سرعت رشد اقتصادی در آلمان متعادل باشد و با توجه به بالا رفتن قیمت کالاها، قدرت خرید مصرف کنندگان نیز کاهش پیدا کند.

یکی از ریسک‌های سرمایه گذاری در آلمان می‌تواند وجود روابط جدایی ناپذیر با کشورهای اتحادیه اروپا محسوب شود. اگر هر یک از کشورها نتواننر بدهی‌های خود را پرداخت کنند قطعا سقوط اقتصادی آن بر اقتصاد آلمان عواقب جدی تری خواهد داشت. البته باید به این مسئله نیز اشاره نمود که با توجه به زیرساخت‌های بسیار قوی اقتصاد در کشور آلمان، طی بحران‌های مالی در سال‌های گذشته اقتصاد این کشور نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا با آسیب‌های کمتری روبرو شده است.

آیا با ثبت شرکت در آلمان به اعضای خانواده نیز اقامت تعلق می‌گیرد؟

آیا با ثبت شرکت در آلمان به اعضای خانواده نیز اقامت تعلق می‌گیرد؟

در جواب این سوال باید گفت که اگر شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا بتوانند موفق شوند تا ویزای بلند مدت آلمان را دریافت کنند می‌توانند افراد اعضای خانواده خود را به این کشور بیاورند. برای اینکه اعضای خانواده شما بتوانند به شما ملحق شوند، باید شرایط زیر را ارائه دهند:

  • حق اقامت:

به عنوان اعضای هیئت مدیره یا مدیر شرکت حق اقامت در کشور آلمان را دارید.

  • محل اقامت:

 شما باید برای سکونت خود و اعضای خانواده محلی که به اندازه کافی بزرگ باشد انتخاب کنید.

  • بیمه درمان و پول:

شما دارای پول کافی و بیمه درمان برای حمایت از اعضای خانواده خود می‌باشید.

  • سن قانونی:

همسر و فرزندانتان دارای سن قانونی جهت دریافت اقامت آلمان هستند.

  • مهارت اولیه زبان آلمانی:

به طور کلی اگر همسر شما اقامت آلمان را دارد باید برای مهاجرت به این کشور به زبان آلمانی نیز تسلط داشته باشد. آنها در هنگام ورود به این کشور باید بتوانند با دیگران به زبان آلمانی ارتباط برقرار کنند.
در رابطه با فرزندان باید گفت که اگر زیر ۱۸ سال باشند و هنوز ازدواج نکرده اند و تحت تکفل والدین خود باشند می‌توانند برای دریافت اقامت آلمان درخواست کنند. در مواردی که فرزندان دارای معلولیت جسمی و ذهنی باشند برای آن‌ها محدودیت‌های سنی متفاوتی در نظر گرفته می‌شود.

سوالات درمورد هزینه‌های ثبت شرکت در آلمان:

آیا بعد از ثبت شرکت در آلمان کارت اقامت را می‌توان دریافت کرد؟

بعد از ثبت شرکت در آلمان و انجام کار‌های لازم، به سرمایه گذار و همراهان او یک کارت اقامت یک ساله می‌دهند که با آن می‌تواند در اروپا تردد داشته باشد.

مالیات بعد از راه‌اندازی شرکت در آلمان چقدر است؟

نرخ مالیات شرکت‌ها در آلمان ۱۵٪ می‌باشد، ولی معمولا ۵.۵٪ هزینه اضافی هم در نظر می‌گیرند.

elel
elel
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *