فراهانی

قوانین مرخصی از کار در آلمان

اگر قصد داشتید برای کار به کشور آلمان مهاجرت کنید، خوب است با قوانین مرخصی از کار در آلمان نیز به عنوان یک نیروی کار مهاجر آشنا شوید. در این مقاله قوانین مرخصی برای افراد متاهل نیز به طور کلی مورد بررسی قرار می‌گیرد، بنابراین در صورتی که قصد دارید که به عنوان یک مهاجر در کشور آلمان مشغول به کار شوید، این مطلب را تا پایان بخوانید و در این زمینه اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

آشنایی با قوانین مرخصی از کار در آلمان

کشور آلمان از جمله کشورهایی می‌باشد که قوانین کاری در آن بسیار سختگیرانه، چارچوب بندی شده و منظم می‌باشند. قوانین مرخصی از کار در آلمان در بعضی موارد برای افراد متاهل که فرزند دارند نیز به طور خاص مشخص گردیده است. به طوری که در آن به والدین فضا و زمان داده می‌شود تا با نوزادان خود ارتباط داشته باشند، بدون اینکه استرس کار برای آن‌ها تحمیل گردد. قوانین مرخصی از کار به طور سیستمی طراحی گردیده که برای نسل‌ها و دهه‌های گوناگون قابل استفاده می‌باشند و بهترین حمایت را از نیروی کار به عمل می‌آورند.

مرخصی از کار برای پدران در کشور آلمان

قبل از هر چیزی خوب است در مورد مرخصی از کار پدران در آلمان صحبت کنیم. قوانین کار در کشور آلمان به پدرانی که تازه بچه‌دار شده‌اند، اجازه می‌دهد تا زمان با کیفیتی را با نوزدان خود سپری کنند. در کشور آلمان پدران می‌توانند تا ۱۰ روز از مرخصی از کار برای پدران استفاده نمایند. درست است که در مقایسه با مرخصی زایمان زیاد به نظر نمی‌رسد ولی آن به عنوان یک استراحت کوتاه مدت در کنار خانواده می‌تواند موثر باشد.

مرخصی از کار برای والدین در آلمان

مرخصی والدین در کشور آلمان همچون یک استراحت طولانی مدت برای والدین به حساب می‌آید. والدین می‌توانند به مدت ۳ سال از کار خود مرخصی بگیرند. بنابراین شما می‌توانید در این مدت زمان به یک تعطیلات طولانی مدت بروید. همین طور شما فرصت دارید تا در این مدت زمان، بدون اینکه نگرانی درباره درآمد یا شغل خود داشته باشید، وقت خود را در اختیار فرزندان خود بگذارید.

مرخصی برای مراقبت از اعضای خانواده در آلمان

همه کارکنان در کشور آلمان می‌توانند در صورت نیاز به مراقبت از افراد اعضای نزدیک خانواده، مرخصی دریافت نمایند.

جهت اخذ این مرخصی باید شرایط زیر را داشته باشد:

  • افرادی که کودکی که کم تر از ۱۲ سال سن یا معلول دارند، ارائه یک گواهی پزشکی می‌تواند نیاز به مراقبت‌های بهداشتی را برای مراقبت از خانواده او تایید نماید.
  •  کارمندان در کشور آلمان می‌توانند از مرخصی بلند مدت بدون حقوق ۶ ماهه برای مراقبت از اعضای خانواده خود استفاده کنند. این مرخصی می‌تواند شامل فرزندان، والدین شوهر، والدین همسر و شریک زندگی باشد.
  • لازم به ذکر است که مرخصی مراقبت از اعضای خانواده نمی‌تواند بیشتر از ۱۲ روز در سال باشد.

مرخصی زایمان در آلمان

خانم‌ها می‌توانند از مرخصی زایمان نیز استفاده کنند. قوانین مرخصی از کار همه چیز را در مورد محافظت از مادران در زمان بارداری و بعد از زایمان تعریف کرده است. در کشور آلمان، مرخصی زایمان همچون یک کارت VIP برای مادران باردار به حساب می‌آید.

 به مدت ۶ هفته قبل از تاریخ تولد مورد انتظار آغاز می‌شود و به طور تقریبی بعد از تولد، به اتمام می‌رسد که در مجموع ۱۴ هفته برای مرخصی زایمان در نظر گرفته شده است.

هدف کلی از این مرخصی ۱۴ هفته‌ای این می‌باشد که مادر تمرکز خود را برای رسیدگی به امور سلامتی خود و نوزاد داشته باشد.

 خوب است بدانید که در طول مرخصی زایمان نیز شما حقوق کامل دریافت خواهید نمود. به همین خاطر چه در خانه به فکر مراقبت از نوزاد باشید، چه در حال خرید برای کودک خود باشید، مرخصی زایمان تضمین می‌کند که می‌توانید تمامی این امور را بدون نگرانی در مورد درآمد یا شغل خود انجام دهید.

مسئولیت کارفرمایان نسبت به کارمند در موقع مرخصی

رعایت قوانین مرخصی از کار در آلمان برای کارفرمایانی که یکی از کارمندان آن‌ها در مرخصی است، نیز ضروری است. در کشور آلمان موقعی که یکی از کارمندان بر اثر تولد نوزاد به مرخصی می‌رود، کارفرما باید موقعیت شغلی او را در شرکت، اداره، سازمان و هر نهادی که مشغول به فعالیت است، حفظ نماید تا به این ترتیب کارمند، شغل خود را از دست ندهد.

ممکن است با خود بگویید که رئیس من هرگز قادر نیست موقع من را اخراج کند، بله درست است، در کشور آلمان حفاظت از شغل قسمت مهمی از مرخصی والدین به حساب می‌آید.

همچنین این همچون یک سیستم ایمنی می‌باشد که تضمین می‌کند شما می‌توانید بدون هیچ گونه نگرانی درباره از دست دادن شغل خود، مرخصی بگیرید. به همین خاطر برای هر چقدر مدتی که مرخصی می‌گیرید، می‌توانید مطمئن باشید که موقع برگشت، کار شما در انتظار شما خواهد بود و موقعیت شغلی خود را از دست نخواهید داد.

سوالات درمورد قوانین مرخصی از کار در آلمان:

آیا موقعی که یکی از کارمندان مرخصی زایمان یا هر نوع مرخصی دیگری بگیرد، دوباره می‌تواند به سر کار برگردد؟

بله، موقعی که کارمندی مرخصی می‌گیرد، کارفرما آن را در سازمان یا هر نهادی که در آن مشغول به کار است، ثبت می‌کند و بعد از اتمام این دوره، کارمند می‌تواند به شغل خود ادامه دهد.

قوانین کار در کشور آلمان برای مرخصی چگونه می‌باشد؟

طبق قانون مرخصی کشور آلمان، هر نیروی کار می‌تواند ۲۰ الی ۲۵ روز در سال، مرخصی داشته باشد.

elel
elel
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *