فراهانی
ویزای هنرمندان آلمان

ویزای هنرمندان آلمان

ویزای هنرمندان کشور آلمان، در زیر گروه ویزای آزاد فریلنسری یا کاری کشور آلمان قرار می‌گیرد. هنرمندان می‌توانند با اخذ ویزای کاری به کشور آلمان سفر نموده و برای مدت ۳ ماه در آن کشور اقامت داشته باشند. افراد بر اساس علت‌های گوناگون ممکن است نسبت به اخذ این ویزا اقدام نمایند که یکی از آن‌ها می‌تواند شرکت در فستیوال‌ها و نمایشگاه‌های هنری باشد. در این مقاله می‌خواهیم در مورد ویزای هنرمندان آلمان بحث کنیم. بنابراین اگر در این باره می‌خواهید اطلاعات کسب کنید، تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

شرایط عمومی ویزای هنرمندان آلمان

ویزای هنرمندان آلمان با اثبات توانایی کسب درآمد و توانایی هنری کشور آلمان امکان‌پذیر می‌باشد. درآمد یک هنرمند با ویزای هنرمندان آلمان به طور تقریبی حدود ۲۵۰۰ الی ۵۰۰۰ یورو بر اساس تجربه و توانایی‌های هنرمندان خواهد بود. در صورت دریافت ویزای هنرمندان آلمان همراهان شما نیز در این کشور می‌توانند به طور تمام وقت کار کنند. فرزندان زیر ۱۸ سال نیز می‌توانند بدون پرداخت هیچ گونه هزینه‌ای و در مدارس دولتی آلمان تحصیل کنند. سایر مزیت‌های دریافت ویزای هنرمندان آلمان به بهره‌مندی شخص تقاضا کننده از بیمه‌های درمانی این کشور و نیز به کار بردن همه خدمات اجتماعی در این کشور می‌توان اشاره کرد.

اخذ اقامت آلمان با ویزای هنرمندان

لازم به ذکر است افراد با اخذ ویزای هنرمندان آلمان، فقط اجازه اقامت و زندگی در شهر برلین را خواهند داشت. در کل، اقامت هنرمندان آلمان از طریق خود اشتغالی و کاری، به مدت ۳ سال قابل تمدید بوده و بعد از نشان دادن درآمد می‌توان آن را به اقامت همیشگی آلمان تبدیل کرد. با اخذ اقامت همیشگی کشور آلمان، شخص با اثبات برخورداری نسبی از دانش زبان آلمانی و آشنایی با سنت و فرهنگ کشور آلمان می‌تواند برای اخذ پاسپورت آلمان و شهروندی آلمان اقدام کند.

شرایط اخذ ویزای هنرمندان آلمان

شرایط اخذ ویزای هنرمندان آلمان
  • اثبات فعالیت هنری

هنرمند باید توانایی اثبات فعالیت هنری خود را در کشور آلمان داشته باشد، به گونه‌ای که به دولت آلمان ثابت کند که فعالیت هنری به طور رسمی داشته و از آن درآمد کسب می‌کند. بنابراین می‌تواند گواهینامه‌ها، دعوتنامه‌ها، برنامه‌های کاری خود و نمونه کارها را به زبان آلمانی ترجمه نموده و به دولت آلمان ارائه نماید.

  • ارائه تمکن مالی

تقاضا کنندگان اخذ ویزای هنرمندان آلمان باید استعداد اثبات هزینه‌های زندگی و بیمه درمانی در آلمان را به دولت این کشور داشته باشند. بنابراین می‌توانند حساب‌های بانکی گردش حساب حمایت مالی از ترجمه اسناد ملکی و اسپانسرها را به دولت آلمان تحویل دهند.

  • ترجمه تمامی مدارک

تقاضاکنندگان اخذ ویزای هنرمندان آلمان، باید همه مدارک حرفه‌ای و تحصیلی خود را از اصل مدارک تحصیلی گرفته تا مدارک معتبر گذراندن دوره‌های زبان، ریز نمرات، مدارک هویتی، گواهینامه‌های مربوط به اخذ افتخارات و جوایز بین‌المللی و کشوری را ترجمه نموده و برای سفارت آلمان ارائه کنند.

  • درخواست ویزا و پرداخت هزینه‌های سفارت

بعد از سپری کردن همه مراحل تقاضا کننده ویزای هنرمندان آلمان باید تقاضای ویزای خود را به طور آنلاین در سایت سفارت کشور آلمان ثبت کرده و پس از موافقت و مشخص کردن روز مصاحبه همه مدارک را همراه با پرداخت همه هزینه‌های مربوط به بایومتریک سفارت که به طور تقریبی ۷۵ یورو است، ارائه دهد.

مراحل و مدارک لازم برای اخذ ویزای هنرمندان آلمان

مراحل دریافت ویزای هنرمندان آلمان به صورت است که باید ابتدا در کشور خود و در سایت سفارت آلمان ثبت‌ نام کرده و نوع ویزای مورد نظر خودتان را انتخاب نمایید. معمولا برای هنرمندان، ویزای بازدید فرهنگی یا ویزای کاری گزینه‌ی بسیار مناسبی می‌باشد. در مرحله بعدی شما می‌بایست مدارک مورد نیاز را که شامل عکس رنگی با سایز استاندارد، پاسپورت معتبر، رزومه هنری، فرم درخواست ویزا، دعوت‌نامه یا تأییدیه از سازمان یا نهاد میزبان در آلمان، نمونه‌کارهای هنری، بیمه سلامت مسافرتی، اثبات مالی و… می‌شوند را تهیه کنید. باید پس از تهیه مدارک، در سفارت آلمان یک قرار مصاحبه رزرو کنید. هدف از این مصاحبه این می‌باشد که از شما درباره فعالیت‌های هنری قبلی و بعدی، هنر، هدف از سفر به کشور آلمان و برنامه‌های خود در آلمان سؤال خواهد شد. حتما به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که در این مصاحبه شما باید جواب سوالات را به زبان انگلیسی یا آلمانی پاسخ دهید. اگر درخواست ویزای شما تأیید شد، باید هزینه‌ی مربوط ویزا را پرداخت نمایید که مبلغ هزینه ویزا به نوع و مدت ویزای شما بستگی دارد. بعد از این که هزینه مورد نظر را پرداخت کردید، مسئولان‌ مربوطه با چسباندن ویزای شما به پاسپورت آن را تحویل شما می‌دهند.

اعتبار ویزای هنرمندان آلمان

از مهم‌ترین مسائلی که به منظور دریافت ویزای هنرمندان آلمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، مدت زمان اعتبار ویزا می‌باشد. اخذ ویزای هنرمندان آلمان به شما این امکان را می‌دهد که مانند یک هنرمند وارد فعالیت و فضای کاری در کشور آلمان شوید و از فرصت‌ها و از امکانات شغلی خوبی که این کشور برای هنرمندان خود فراهم کرده است استفاده نمایید. باید قبل از این که به کشور آلمان وارد شوید بتوانید مهارت و تجربه هنری خود را به این کشور ثابت کنید تا بتوانید ویزای هنرمندان آلمان را کسب نمایید. مدت اعتبار ویزای هنرمندان آلمان با توجه به پروژه هنرمندان و نوع فعالیت تعیین می‌شود، اما به طور کلی این ویزا حداکثر به مدت ۱۲ ماه صادر شده و می‌توان در صورت لزوم برای تمدید ویزا درخواست نمود.

مزایای دریافت ویزای هنرمندان آلمان

مزایای دریافت ویزای هنرمندان آلمان

مانند سایر روش‌های مهاجرتی دیگر، دریافت ویزای هنرمندی نیز دارای مزایایی بسیار زیادی می‌باشد که از جمله آن‌ها می‌توان به حضور در جامعه هنری خلاق و آزاد، بها دادن به انواع رشته‌های هنری در جامعه آلمانی، بهره‌مندی از حضور اساتید مجرب و پیشکسوت حوزه‌های مختلف هنری، بهره‌مندی از خدمات شهروندی آلمان همچون مسکن ارزان، کسب درآمد عالی و افزایش میزان آن به مبلغی قابل توجه در صورت ارائه آثار خلاقانه و دسترسی به امکانات لازم برای انواع رشته‌های هنری اشاره کرد.

مشاغل هنری در آلمان

مشاغل هنری در آلمان

امروزه با پیشرفت بسیار زیاد مردم در زمینه‌های مختلف، هنر تنها به رشته‌هایی مانند موسیقی، نقاشی و بازیگری ختم نمی‌شود. چرا که در حال حاظر با گسترش زمینه‌های هنری ساخت و طراحی انیمیشن‌ها و بازی‌های گوناگون نیز خود یک هنر بوده و فعالان این عرصه را هم می‌توان هنرمند نامید. علاوه بر موارد ذکر شده، ما امروزه در زمینه مد نیز شاهد پیشرفت و تحول اساسی بوده ایم که این مسئله خود سبب گسترش تعداد عکاسان می‌شود، پس می‌توان گفت که عکاسان هم هنرمند محسوب می‌شوند. همچنین مشاغل دیگری از جمله طراحی صنعتی، خوانندگی، گرافیک و… رشته‌های مختلف هنری به حساب می‌آیند. به همین در جامعه امروزی نمی‌توان با وجود تنوع بسیار زیاد در زمینه‌های هنری محدودیت و حد و مرزی در مشاغل هنری قائل شد و همچنین هر شخصی می‌تواند برای دریافت اقامت هنرمندی آلمان با توجه به توانایی‌های خود و با فعالیت در زمینه‌های مختلف هنری و ارائه رزومه خود اقدام نماید.

درآمد هنرمندان در آلمان

درآمد هنرمندان در آلمان

هنرمندان برای ارائه یک اثر هنری تلاش‌های بسیار زیادی می‌کنند و بر اساس نظر کارفرما پیش می‌روند تا آن اثر بتواند مفید و کاربردی باشد. اما این مسئله باعث می‌شود تا برای آنان کسب درآمد از این طریق دشوار باشد. با این حال عوامل زیادی در میزان درآمد ماهانه تاثیر گذار هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به سوابق کاری هنرمند، بستر کاری مناسب، کیفیت کاری و… اشاره نمود. لازم به ذکر است که به طور میانگین میزان درآمد ماهانه هنرمندان رشته‌های گوناگون در آلمان حدود ۳۴۱۸ یورو می‌باشد. البته این نکته مهم را نیز در نظر داشته باشید که میزان درآمد هنرمندان در آلمان می‌تواند بر اساس رشته‌ها و زمینه‌های هنری مختلف متفاوت باشد. گاهی اوقات میزان حقوق هنرمندان ماهانه از ۵۰۰ یورو شروع شده و گاهی اوقات هم به بالاتر از ۴۰۰۰ یورو می‌رسد.

شرایط ویزای همراه با اقامت هنری آلمان

اگر قصد دارید تا در خصوص ویزای همراه آلمان اطلاعات بیشتری داشته باشید باید بگوییم که شما نمی‌توانید تنها با داشتن ویزای هنرمندان آلمان وارد این کشور شوید. چون فردی که جهت دریافت ویزای هنرمندان آلمان اقدام می‌‌کند تنها در صورت متاهل بودن می‌تواند برای فرزند و همسرش ویزای الحاق به خانواده را درخواست دهد، ولی او این امکان را ندارد تا برای اقوام درجه یک مثلاً برای پدر و مادرش ویزای پیوست را دریافت کند. همچنین باید متقاضی خارجی این را در نظر داشته باشد که کشور آلمان به صورت همزمان اجازه ورود به این کشور را نمی‌دهد. چون شما باید در ابتدا وارد کشور آلمان شده و به دولت این کشور اثبات کنید که سرمایه شما می‌تواند از عهده هزینه‌‌های زندگی همسرتان، خودتان و فرزندتان بر بیاید. شما می‌توانید پس از اثبات این مسئله برای ویزای پیوست اقدام کنید.

بهترین کشور برای مهاجرت هنرمندان

آیا تا به حال با خودتان فکر کرده اید که چه شهر یا کشوری میزبان هنر و فعالان این زمینه است؟ و یا این که کدام یک از کشورها از هنرمندان جهانی استقبال خوبی دارند؟ معیار‌های مختلفی وجود دارد که در انتخاب بهترین مکان برای دریافت اقامت هنرمندی به شما کمک می‌کند. از جمله ی این معیارها می‌توان به میزان درآمد هنرمندان، میزان بهره ای که به هنر می‌دهند، بازار کار مناسب در زمینه‌های هنری و… اشاره کرد. کشور‌های مناسب برای اقامت هنرمندان شامل کشور‌های اسپانیا، آلمان، استرالیا، آمریکا، انگلستان، فرانسه و کانادا می‌باشند.

اخذ اقامت دائم و تابعیت از طریق ویزای هنرمندی آلمان

 در بین بهترین کشورها، آلمان بعد از امارات رتبه دومین را برای مهاجرت هنرمندان در اختیار دارد. به طور معمول ویزای هنرمندان آلمان از روش فریلنسر به مدت ۳ ماه صادر می‌شود و بعد از آن تا ۳ سال قابلیت تمدید دارد. فرد باید بعد از دریافت اقامت کوتاه مدت برای تمدید ویزای ۳ ماهه، به اداره مهاجرت محل زندگی خود مراجعه کند و با ثابت کردن این موضوع که در کسب و کار هنری خود موفق بوده است و توانسته هزینه‌های زندگی خود و خانواده خود را در آلمان تامین کند درخواست جدیدی ثبت نموده و ویزای ۳ ساله دریافت کند. فرد می‌تواند بعد از گذشت این ۳ سال برای اخذ اقامت دائم اقدام نماید، اما به شرطی که این فعالیت را به شکل یک شغل شخصی انجام دهد و این موضوع را به اثبات برساند. در نهایت فرد می‌تواند بعد از گذشت ۸ سال برای دریافت پاسپورت و تابعیت آلمان درخواست دهد.

سوالات درباره ویزای هنرمندان آلمان

آیا در آلمان ویزای اختصاصی جهت مهاجرت هنرمندان تعریف شده است؟

در این کشور ویزای هنرمندان زیر گروه ویزای فری لنسر تعریف شده که شرایط آن را در این مقاله توضیح دادیم.

آیا هنرمندان می توانند در همه شهرهای آلمان اقامت هنری آلمان داشته باشند؟

اگر مستقیماً از طریق ویزای هنرمندان وارد شده باشند فقط در برلین اجازه اقامت دارند، اما در صورت اقدام از طریق ویزای عمومی فری لنسر محدودیتی نخواهند داشت.

آیا برای اخذ ویزای هنرمندان آلمان نیاز به مدرک زبان می باشد؟

خیر اما قطعاً داشتن آن می تواند پرونده شما را تقویت کند.

milani
milani
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *