فراهانی
قوانین آپارتمان نشینی در آلمان

قوانین آپارتمان نشینی در آلمان

زندگی در کشور آلمان بر اساس برخی از قوانین شکل می‌گیرد که این قوانین برای بیشتر مهاجران، به خصوص کسانی که در ایران بزرگ شده‌اند، دشوار است. در این مقاله می‌خواهیم به همراه شما نگاهی به قوانین آپارتمان نشینی در آلمان بندازیم و کمک کنیم نگرش بهتری از زندگی در این کشور داشته باشید.

آشنایی با قوانین آپارتمان نشینی در آلمان

قوانین آپارتمان نشینی در آلمان

کشور آلمان دارای بعضی از قوانین می‌باشد و برای این که بتوانید تجربه خوبی از زندگی در این کشور را داشته باشید، باید این قوانین را به خوبی درک کرده باشید و نسبت به رعایت نمودن آن‌ها اهتمام کامل داشته باشید. قانون مربوط به آپارتمان نشینی در آلمان و قانون مربوط به مسکن، یکی از قوانینی می‌باشد که اصول اولیه زندگی در کشور اروپایی است بنابراین اگر اطلاعات دقیق از آن داشته باشید، فرایند زندگی شما در این کشور راحت‌تر خواهد شد.

حقوق شما در کشور آلمان

حقوق شما در کشور آلمان

وقتی می‌خواهید قوانین مربوط به یک کشور را مورد بررسی قرار دهید، خوب است ابتدا حقوق مدنی خود را بدانید و سپس نسبت به مطالعه حقوق دیگران اقدام کنید. در این قسمت می‌خواهیم حقوق شما به عنوان یک مستاجر را اعلام نموده و به تعهداتی که مالک نسبت به شما دارد، اطلاعات دقیقی ارائه نماییم.

  • حق زندگی در آپارتمان قابل سکونت

قانون اول آپارتمان نشینی در آلمان این گونه می‌باشد که صاحب خانه‌ها از نظر قانونی باید آپارتمانی را برای شما آماده کنند که بتوانید در آن زندگی راحتی داشته باشید. در مقابل اجاره ماهانه خود، می‌توانید انتظار داشته باشید که آپارتمان شما در وضعیت خوبی قرار بگیرد.

صاحب خانه‌ها باید مطمئن شوند که گرمایش شما کار می‌کند و یا محافظ بالکن ایمن ‌باشد و آب باران نمی‌تواند از پنجره‌ها وارد خانه شود.

اگر بعضی از لوازم یا تجهیزات همراه آپارتمان صدمه ببینند یا به علت پارگی یا فرسودگی خراب شوند. صاحب خانه باید نسبت به تعمیر آن‌ها اقدام نماید. در صورتی که به علت شکستگی لولا نمی‌توانید در اتاق یا خانه خود را باز کنید، صاحب خانه باید به تعمیر آن بپردازد. این کار در مورد وسایل خراب همچون ماشین لباسشویی یا ظرفشویی شما نیز صدق می‌کند. در صورتی که یکی از آن‌ها بدون علت مشخصی کار نمی‌کند، وظیفه شما نیست که هزینه تعمیر را پرداخت نمایید اما اگر به علت سهل انگاری شما صدمه وارد شود، باید هزینه تعمیر را پرداخت نمایید.

بنابراین بهتر است اجاره نامه را به طور مجدد مورد بررسی قرار دهید. بعضی از قراردادها مشخص می‌کنند که شما باید خسارات جزئی را پرداخت نمایید.

  • حق پرداخت اجاره کمتر

در صورتی که شما نتوانید از فضای آپارتمان خود به شیوه‌ای که در قرارداد توافق شده است استفاده نمایید، این قانون مطرح می‌گردد. به طور مثال، اگر آپارتمان بالایی شما به علت نوسازی، سر و صدای بیشتری ایجاد نماید و یا در صورتی که اتاق خواب شما به علت بعضی نواقص ساختاری در ساختمان شما با کپک آلوده گردد، این شما هستید که باید در اسرع وقت با صاحب خانه خود صحبت کنید. بنابراین می‌توانید این کار را به شیوه آلمانی انجام داده و یک اخطار رسمی نقص را ثبت نمایید. بر اساس گفته انجمن مستاجران آلمان، شما می‌توانید در صورتی که خودتان خسارت وارد نکرده‌اید، انتظار کاهش اجاره بها را در دوره‌ای که نمی‌توانید در آپارتمان خود زندگی کنید، داشته باشید.

  • حق تجهیز و تزیین آپارتمان به سلیقه خود

در کشور آلمان قانونی مطرح می‌باشد که بیان می‌کند به عنوان مستاجر شما از این حق برخوردار هستید تا خانه خود را به سلیقه خود طراحی نموده و وسایلی را که به آن احتیاج دارید، در آن قرار دهید.

طبق این قانون، شما می‌توانید همه تغییراتی را که مد نظر شما است را انجام دهید ولی زمانی که از خانه خارج می‌شوید، باید آن‌ها را به همان شکلی که تحویل گرفته بودید، برگردانید و به صاحب خانه تحویل دهید.

  • حق انتخاب بازدیدکنندگان

کسی این حق را ندارد که به شما بگوید چه کسی را می‌توانید وارد خانه کنید و چه کسی را نمی‌توانید وارد خانه کنید. تا زمانی که همه شما به قوانین ساختمان احترام بگذارید، می‌توانید انتخاب کنید چه کسی می‌تواند وارد منزل شما شود. قوانین کشور آلمان به گونه‌ای می‌باشد که تا زمانی که شما با صاحب خانه درباره مسئله ای به توافق برسید، می‌توانید همه آشنایان و دوستان خود را به خانه خود دعوت نموده و از امکانات آن بهره‌مند شوید. بنابراین توصیه می‌کنیم قبل از این که همسر یا پارتنر شما به خانه نقل مکان کند، این موضوع را با صاحب خانه در میان بگذارید و بعد از آن از او دعوت کنید به خانه شما بیاید.

  • حق نگهداری از حیوانات خانگی

یکی دیگر از قوانین آپارتمان نشینی در آلمان، حق نگهداری از حیوانات خانگی می‌باشد. این قانون به مالک و مستاجر اجازه می‌دهد در هر شرایطی حیوانات خانگی داشته و با خیالی راحت آن‌ها را به بیرون ببرد و از امکانات محوطه ساختمان نیز بهره‌مند سازد. فقط یک مورد وجود دارد که مستاجرین باید به آن توجه نمایند و آن این است که حیوانات خانگی سر و صدایی به وجود می‌آورند، بنابراین باید نسبت به آن توجه خاصی داشته باشند.

  • قوانین آپارتمان نشینی سر و صدا در آلمان

در کل جهان آخر هفته‌ها بهترین موقع برای سپری کردن زمان اضافی و تمیز کردن خانه می‌باشد. در کشور آلمان، قانونی طرح می‌باشد که در بعضی از روزها و ساعات شما باید میزان سروصدا را به اندازه‌ای پایین بیاورید که موجب آزار و اذیت اطرافیان نشود و راحت بتوانند کارهای خود را انجام دهند. ساعت استراحت عمومی در کشور آلمان از ساعت ۱۰ شب و ۶ یا ۷ صبح در روزهای هفته و کل روز در یکشنبه‌ها می‌باشد. هرچند این امکان وجود دارد که در شهرهای گوناگون استثنائاتی وجود داشته باشد یا در صورتی که صاحب خانه شما قوانین دیگری را نیز اعمال نماید. این قانون برای همه تعطیلات رسمی برای کل روز اعمال می‌گردد. در بعضی ایالت‌ها یا شهرها، محدودیت‌های بیشتری برای زمان ناهار وجود دارد، هرچند که امروزه کمتر شایع شده است.

سوالات مربوط به آپارتمان نشینی در آلمان:

آیا فقط صاحب خانه در قبال شما تعهدات دارد؟

خیر، صاحب خانه تنها فردی نیست که به شما تعهد دارد، بلکه شما نیز در قبال صاحب خانه تعهدات خاصی دارید که باید به آن‌ها عمل نمایید.

مجازات جرم سر و صدا در قانون آپارتمان نشینی آلمان چیست؟

اگر شخص این قانون را رعایت نکند، یعنی سروصدا به اندازه ای باشد که دیگران را اذیت کند و این موضوع به اثبات برسد، ممکن است شخص به مجازات حبس و یا شلاق تعزیری محکوم گردد.

آیا مستاجران در آپارتمان می‌توانند قرارداد اجاره را فسخ نمایند؟

بله، این حقوق برای مستاجران وجود دارد اما باید از سه ماه پیش اخطار آن را به صاحب خانه بدهند تا او نیز بتواند مستاجر دیگری را برای خانه خود بیابد.

elel
elel
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *