فراهانی
ویزای گاردین آلمان + شرایط و هزینه

ویزای گاردین آلمان + شرایط و هزینه

تحصیل در کشورهای اروپایی چون آلمان که دارای کیفیت آموزشی بالایی می‌باشد، در نگاه اول بسیار جذاب به نظر می‌رسد. ولی این مسیر چالش‌های زیادی را برای افراد در پی دارد؛ دوری از خانواده، یکی از این چالش‌ها است. حال فرض کنید تصمیم دارید فرزند زیر ۱۸ سال خود را به کشور آلمان برای تحصیل بفرستید. در این حالت شرایط سخت‌تر هم خواهد شد!

از آنجایی که کنار هم نگه‌ داشتن اعضای خانواده در دولت آلمان اهمیت زیادی دارد، این کشور برای والدین دانش‌آموزان بین‌المللی ویزای گاردین را صادر کرده است تا والدین بتوانند همراه دانش‌آموزان به این کشور سفر کنند. پس اگر شما نیز قصد دارید فرزند خود را برای تحصیل به آلمان بفرستید حتما تا آخر این مقاله با ما همراه باشید، ما در این مقاله می‌خواهیم شما را بیشتر با ویزای گاردین آشنا کنیم.

ویزای گاردین آلمان چیست؟

ویزای گاردین آلمان چیست؟

ویزای گاردین آلمان به متقاضیان و خانواده‌ها این امکان را می‌دهد که همراه فرزند خود که دارای ویزای دانش آموزی آلمان است، به کشور ثالث سفر کنند، و برای خود نیز به همراه ویزای تحصیلی فرزندشان، این نوع ویزا را تهیه کنند. به متقاضیان ویزای گاردین اجازه بازدید از کشور آلمان داده می‌شود و در صورتی که فرزندشان در کشور آلمان بتواند تحصیل کند، اقامت با ویزای گاردین به عنوان همراه به آنها داده می‌شود.

البته به این نکته توجه داشته باشید که والدین بیولوژیکی کودک یا یکی از اعضای خانواده، باید درخواست ویزای گاردین آلمان را بدهند، که شرایط نگهداری از دانش‌آموز را داشته باشند.

مزایای ویزای گاردین

متقاضیان با استفاده از ویزای گاردین آلمان، می‌توانند از مزایای مختلفی در این کشور استفاده کنند، از جمله این مزایا عبارتند از:

مزایای ویزای گاردین
 •  در طول مدت ویزا می‌توانید به کشور مورد نظر سفر کنید.
 • با فرزند در حال تحصیل، اقامت موقت در کشور مورد نظر داشته باشید.
 • ویزای گاردین را می‌توانید به ویزای دائم تبدیل کنید.
 • با ویزای گاردین می‌توانید رایگان در دوره‌های زبان انگلیسی شرکت کنید.

شرایط همراهی والدین با دانش آموز و دریافت ویزای گاردین آلمان

شرایط همراهی والدین با دانش آموز و دریافت ویزای گاردین آلمان

کشور آلمان همچون بسیاری از کشورهای اروپایی، استرالیا، آمریکا، کانادا، امکان حضور یکی از والدین را به همراه دانش آموزی که این کشور را به عنوان محل تحصیل خود انتخاب می‌کند، فراهم کرده است. در واقع آسان‌ترین روش مهاجرت به آلمان ویزای گاردین است.
ویزای همراه دانش آموزی آلمان در مقایسه با کشورهای دیگر، شرایط خاصی دارد. از جمله این شرایط، امکان حضور یکی از والدین به عنوان سرپرست قانونی دانش آموز در این کشور، با دریافت ویزای گاردین آلمان، داشتن تمکن مالی و دارا بودن مدرک زبان با سطح حداقل B1 است.

ویزای گاردین آلمان به سرپرست خانواده این توانایی را می‌دهد که خود امور تحصیلی دانش‌آموز را پیگیری کند و مراقب او باشد. از طرفی این ویزا برخلاف ویزای کار یا تحصیلی، والدین دانش‌آموز را از امتیاز اشتغال و تحصیل در این کشور محروم می‌کند و والدین باید بعد از اتمام ۱۸ سالگی و پایان یافتن تحصیل دانش آموز، از آلمان خارج شوند.
به عبارت دیگر، مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل فرزند، طولانی مدت نیست و با اتمام زمان تحصیل وی در مدرسه، لازم می‌باشد تا سرپرست دانش‌آموز، کشور آلمان را ترک کند. البته بعضی اوقات در شرایط خاص افراد با وجود سن قانونی، در طول تحصیل خود به دلیل مشکلات جسمی و شرایط ویژه به همراه نیاز دارند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای گاردین

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای گاردین عبارتند از:

 • دو قطعه عکس
 • ارائه اصل پاسپورت
 • برگه پذیرش دانش‌آموز خود از یکی از مراکز آموزشی در کشور مقصد
 • دریافت ویزای تحصیلی دانش‌آموز
 • دعوتنامه توسط دانش‌آموز برای همراهی یکی از اعضای خانواده
 • مدارک هویتی فرد برای اثبات روابط خانوادگی با دانش‌آموز
 • ارائه مدارک مورد نظر برای حضور موقت متقاضی
 • اثبات تمکن مالی متقاضی
 • ارائه مدارک عدم سوء پیشینه
 • گردش حساب متقاضی در ۶ ماه گذشته

مراحل دریافت ویزای گاردین آلمان

متقاضیان باید مراحل مختلفی را برای دریافت ویزای گاردین آلمان، پشت سر بگذارند. از جمله این مراحل عبارتند از:

 در صورتی که از ایران درخواست ویزای گاردین داشته باشید. باید برای رزرو وقت، به سایت موردنظر وارد شوید.

سپس لازم می‌باشد که از طریق لینک مربوطه ویزا را تکمیل و پرینت کنید.

همچنین باید در زمان تعیین شده تمامی مدارک موردنیاز را به سفارت آلمان جهت درخواست ویزا برای همراهتان ارائه دهید. در این مرحله امکان دارد از شما درخواست شرکت در مصاحبه یا ارائه مدارک دیگری نیز شود.

در صورت موافقت سفارت یا کنسولگری با درخواست شما، می‌توانید در پاسپورت خود استیکر ویزا را دریافت کنید.

توجه داشته باشید تمامی اطلاعات باید در زمان ارسال مدارک کامل و بروز باشند تا اختلالی در پروندۀ شما به وجود نیاید.

در شرایطی که اقامت والدین در آلمان امکان پذیر نباشد، تکلیف همراه دانش آموز چیست؟

در شرایطی که اقامت والدین در آلمان امکان پذیر نباشد، تکلیف همراه دانش آموز چیست؟

ویزای گاردین آلمان به سرپرست خانواده یا قیم قانونی دانش‌آموز داده می‌شود که از مدارس معتبر آن کشور پذیرش اخذ کرده‌اند. همچنین ویزای دانش‌‎آموزی یا همراه برای افراد زیر ۱۸ سال که جهت تحصیل در مدارس به همراه نیاز دارند، به سرپرست و قیم خانواده وی تعلق می‌گیرد.

در شرایطی که قیم دانش‌آموز نتواند او را در کشور آلمان همراهی کند از طرف مدرسه برای دانش‌آموز یک سرپرست معرفی می‌شود. سرپرست معرفی‌شده مبلغی مناسب در برابر خدماتی که انجام می‌دهد، دریافت می‌کند.

هزینه‌های دریافت ویزای گاردین آلمان

هزینه‌های ویزای گاردین یکی از مواردی است که باید در زمان دریافت آن در نظر داشته باشید. این هزینه‌ها جدا از میزان تمکن مالی هستند و شامل موارد مختلفی چون انجام بیومتریک، هزینه درخواست ویزا، ترجمهٔ مدارک و… می‌شوند. درخواست ویزا، مهم‌ترین بخش از این هزینه‌ها است.

هزینۀ مربوط به اخذ ویزا جهت گرفتن اقامت آلمان برای والدین تقریبا ۷۵.۰۰ یورو می‌باشد. در صورت عدم تأیید سفارت برای اخذ ویزا این هزینه به شما پس داده نمی‌شود و در صورتی که قصد درخواست مجدد آن را داشته باشید، باید دوباره هزینه‌ی ویزا را پرداخت کنید.

دریافت ویزای گاردین آلمان چه مدت طول می‌کشد؟

 فاکتورهای مختلفی چون کنسول‌گری، شرایط پرونده و… در مدت زمان دریافت ویزای گاردین آلمان نقش دارند. این فرآیند به صورت متوسط حداقل ۳ ماه طول می‌کشد، ولی در برخی موارد امکان دارد این زمان طولانی‌تر نیز گردد.

برای دریافت سریع‌ ویزای گاردین خود باید مطمئن شوید که تمامی مدارک خود را به شکل کامل و دقیق به سفارت تحویل داده‌اید. همچنین اگر مشخص باشد که در زمان خاصی به آلمان می‌روید، زودتر از وقت سررسید برنامه‌ریزی کنید.

مدت اعتبار ویزای گاردین آلمان چقدر است؟

مدت اعتبار ویزای گاردین آلمان چقدر است؟

به طور کلی، مدت اعتبار ویزای گاردین آلمان براساس مدت تحصیل دانش‌آموز مشخص می‌شود. علاوه بر این، مدت اعتبار ویزا به سن دانش آموز نیز وابسته است؛ چراکه ویزای گاردین آلمان فقط به والدین و سرپرست دانش آموزان زیر ۱۸ سال داده می‌شود.

تمدید ویزای گاردین آلمان

در صورتی که قصد دارید ویزای گاردین آلمان را تمدید کنید، باید برای دریافت مجدد آن حداقل ۴ تا ۶ هفته قبل از منقضی‌ شدن ویزای خود دست به کار شوید. در صورتی که ویزای شما وقتش تمام شده باشد، باید از آلمان خارج شوید و برای دریافت ویزا، مجددا اقدام کنید. زیرا امکان تمدید آن وجود ندارد.

سوالات در مورد ویزای گاردین آلمان

مدت اعتبار ویزای گاردین آلمان به چه عواملی وابسته است؟

مدت تحصیل و سن دانش‌آموز

برای تمدید ویزای گاردین آلمان چه مدت قبل از اتمام ویزا باید اقدام کرد؟

۴ تا ۶ هفته.

milani
milani
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *