فراهانی
ویزای au pair آلمان

ویزای au pair آلمان

هدف از اقامت در آلمان و دریافت ویزای au pair آلمان، بهبود مهارت های زبان آلمانی و گسترش دیدگاه و دانش عمومی شما از فرهنگ و زندگی در آلمان از طریق تجربه است. ویزای au pair آلمان دارای شرایط خاصی است که در این مقاله به تفصیل بررسی و توضیح داده خواهند شد، پس تا انتها با ما همراه باشید.

شرایط اعطا ویزای au pair آلمان

شرایط اعطا ویزای au pair آلمان

✅ شما اگر بخواهید در مدت محدودی در آلمان اقامت کنید و با یک خانواده آلمانی زندگی کنید و وظایفی را بر عهده بگیرید (معمولا نگهداری از فرزند خانواده میزبان)، شما می توانید یک au pair باشید.

برای کار به عنوان یک متقاضی au pair در آلمان باید حداقل 18 سال سن داشته باشید و در زمان درخواست بیش از 26 سال سن نداشته باشید. شما باید حداقل 6 ماه بمانید. حداکثر اقامت 12 ماه است.

نمی توانید بیش از یک دوره با ویزای au pair آلمان اقامت داشته باشید، حتی با یک خانواده متفاوت.

اگر خانواده میزبان و فرد متقاضی با یکدیگر فامیل باشند، ویزا یا اجازه اقامت اعطا نخواهد شد.
به طور کلی، آلمانی باید زبان مادری خانواده میزبان باشد. اگر آلمانی به عنوان زبان مادری صحبت نمی شود، بلکه به عنوان زبان ارتباطی معمول خانواده میزبان صحبت می شود، فرد متقاضی باید از کشور مادری خانواده میزبان نباشد. این مسئله برای اطمینان از این است که ارتباطات در خانواده به زبان آلمانی و نه به زبان کشور مبدا انجام شود.

جالب اینجاست که آلمان تنها کشوری است که در آن افراد متقاضیau Pair مجاز به ازدواج هستند. اما لطفاً توجه داشته باشید که این بدان معنا نیست که شما اجازه دارید همسر خود را به خانه خانواده میزبان خود بیاورید. با این حال، اگر می خواهید درخواست ویزای au Pair آلمان بدهید، نمی توانید خودتان والدین باشید.

مراحل درخواست ویزای au pair آلمان

مهم است که فرآیند درخواست ویزا را زود شروع کنید زیرا ممکن است تکمیل آن مدتی طول بکشد. برای شروع درخواست ویزای au pair آلمان مراحل زیر را دنبال کنید:

مراحل درخواست ویزای au pair آلمان
  1. الزامات را برآورده کنید

آلمان از افراد متقاضی au pair که شهروندان اتحادیه اروپا نیستند، می خواهد شرایط زیر را برای تضمین ویزا داشته باشند. به یاد داشته باشید، اگر شهروند اتحادیه اروپا هستید، نیازی به ویزای au pair آلمان ندارید!

  • محدودیت سنی برای ویزای au pair آلمان وجود دارد باید بین 18 تا 26 سال باشید؛ زمانی که درخواست ویزا انجام می شود، متقاضی نمی تواند بیش از 26 سال سن داشته باشد.
  • فرزندی نداشته باشید،
  • پاسپورت معتبر داشته باشید،
  • توانایی حداقل 6 ماه و حداکثر یک سال کار داشته باشید،
  • داشتن سطح A1 زبان آلمانی، سفارت آلمان دانش پایه زبان آلمانی متقاضی را بررسی می کند. سفارتخانه ها تعیین می کنند که چه سطح دانشی کافی است. بنابراین منطقی است که متقاضی از قبل از سفارت محلی استعلام کند تا بفهمد چه سطحی از مهارت زبان برای ویزای au pair آلمان کافی تلقی می شود. لازم به ذکر است مرسوم است که سطح زبان A1 به عنوان سطح زبان مورد قبول برای ویزای au pair آلمان در نظر گرفته شود.
  • بتوانید هزینه های سفر به آلمان را بپردازید،
  • قبلاً هرگز با ویزای au pair آلمان وارد این کشور نشده باشید.

به عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا که به ویزا نیاز دارد، ضروری است که مطمئن شوید که تمام شرایط بالا را برآورده می کنید. قبل از شروع فرآیند درخواست، برای اطمینان از لزوم ارائه مدارک اضافه دیگری، با سفارت آلمان تماس بگیرید.

2. یک خانواده میزبان پیدا کنید

قبل از شروع جستجوی خود، در نظر بگیرید که برای چه نوع خانواده ای می خواهید au pair شوید. در اینجا چند فاکتور مهم برای در نظر گرفتن وجود دارد:

شهری که می خواهید زندگی و کار کنید، چه مدت می خواهید بمانید (تا یک سال می توانید بمانید)، محدوده سنی و تعداد کودکانی که می خواهید با آنها کار کنید، وظایف خارج از مراقبت از کودک که مایل به انجام آنها هستید و سبک زندگی خانواده (سفر، رژیم غذایی و مذهب).

درست مثل شما، خانواده‌ها هم ایده‌ای در مورد فردی که می‌خواهند استخدام کنند؛ دارند. باید تصویر کامل و دقیقی از خود ارائه دهید. علایق و سرگرمی های شما چیست؟ تجربه شما از کار با بچه ها چیست؟ آیا دوست دارید بسیاری از اوقات فراغت خود را به تنهایی بگذرانید یا می خواهید به طور کامل در خانواده ادغام شوید؟

ارتباط باز و صادقانه تضمین می کند که هم شما و هم خانواده آینده تان مناسب هم هستید. اگر چیزی درست نیست، از پرسیدن سوالات بیشتر یا امتحان گزینه های دیگر نترسید.

خانواده میزبان آینده قرارداد au pair امضا شده و یک دعوت نامه را برای فرد متقاضی ارسال می کند. متقاضی برای درخواست ویزا به این مدارک نیاز دارد. بنابراین مهم است که این مدارک به سرعت آماده شوند.

بسته به سفارت آلمان در کشور مبدأ، زمان پردازش درخواست ها گاهی اوقات می تواند بسیار طولانی باشد. بنابراین ما به افراد توصیه می کنیم پس از انجام هماهنگی های قطعی با خانواده میزبان، در اسرع وقت برای ویزا در سفارت درخواست دهند. در حالی که منتظر وقت مصاحبه هستید، متقاضی می تواند قرارداد را با خانواده میزبان امضا کند و سایر مدارک مورد نیاز را آماده کند.

3. برای ویزا درخواست دهید

اعتبار ویزا حداقل 6 ماه تا حداکثر یک سال است. در آلمان فقط یک بار می توانید au pair شوید. نمی توانید شش ماه بمانید، سپس کشور را ترک کنید و شش ماه بعد دوباره برگردید. پردازش ویزا بسته به کنسولگری که در آن درخواست می دهید می تواند تا 12 هفته طول بکشد، بنابراین زودتر برنامه ریزی کنید!

– متقاضی هنگام درخواست ویزای au pair آلمان در سفارت آلمان در کشور خود به مدارک زیر نیاز دارد:

• قرارداد au pair که توسط خانواده میزبان امضا شده است (اصل)

• دعوت نامه خانواده میزبان (اصل)

• پاسپورت معتبر

• تاییدیه بیمه از طرف خانواده میزبان (خانواده میزبان متعهد می شود که هنگام امضای دعوت نامه بیمه نامه خود را انجام دهد)

• انگیزه نامه که نشان می دهد چگونه ماندن متقاضی در آلمان با برنامه های خاص au pair مطابقت دارد

4. ثبت نام در آلمان

ویزای au pair آلمان در ابتدا برای مدت سه ماه اعتبار دارد و امکان شروع فوری فعالیت های متقاضی را فراهم می کند. هنگامی که فرد به آلمان رسید، خانواده میزبان باید او را در اداره ثبت ساکنان (Einwohnermeldeamt) ثبت کند. اجازه اقامت و اجازه کار ابتدا برای یک دوره 3 ماهه صادر می شود و پس از آن باید تمدید شود.

برای این منظور یک عکس گذرنامه بیومتریک الزامی است. در حال حاضر 3 تا 4 هفته طول می کشد تا اجازه اقامت صادر شود. بنابراین، توصیه می شود که در زمان مناسب با اداره مهاجرت محلی در رابطه با این موضوع تماس بگیرید.

چند نکته در مورد ویزای au pair آلمان

طبق قرارداد au pair، اقامت متقاضی باید ظرف 6 ماه پس از درخواست ویزا شروع شود. مدت زمان قرار داد au pair باید حداقل 6 ماه باشد.

به محض صدور ویزا، ممکن است متقاضی به آلمان سفر کند. زمان پردازش مورد نیاز برای درخواست ویزا می تواند از 6 هفته تا 3 ماه متفاوت باشد. برای اطلاعات بیشتر با سفارت آلمان تماس بگیرید و استعلام بگیرید.

گاهی اوقات ممکن است مدارک بیشتری از متقاضی مورد نیاز باشد، مانند گواهی عدم سوء پیشینه یا گواهی سلامت. مجدداً توصیه می شود که متقاضی مستقیماً از سفارت آلمان در کشور خود استعلام بگیرد.

همچنین ممکن است از خانواده میزبان اسناد اضافی درخواست شود، به عنوان مثال گواهی ثبت نام، پرسشنامه برای خانواده های میزبان از آژانس کار فدرال، یا تعهد نامه.

در تعهد نامه، خانواده میزبان اعلام می کند که آمادگی دارد تا هزینه های زندگی متقاضی را پوشش دهد. این تعهد تا زمانی که متقاضی کشور را ترک نکند به قوت خود باقی است. هنگامی که خانواده میزبان چنین تعهدنامه ای را امضا کرد، بهتر است به فکر دریافت بیمه برای پوشش هزینه های اضافی احتمالی باشد.

کار پاره وقت اضافی برای دارندگان ویزای au pair آلمان مجاز نیست

کار پاره وقت اضافی برای دارندگان ویزای au pair آلمان مجاز نیست

به خاطر داشته باشید که ویزای Au Pair آلمان، یک مجوز کار استاندارد نیست. بنابراین، افراد دارای این ویزا مجاز به انجام هیچ شغل دیگری در آلمان نیستند. افرادی که با ویزای au pair در آلمان حضور دارند فقط می توانند کاری را انجام دهند که ویزا برای آن صادر شده است. بنابراین سایر مشاغل پاره وقت مجاز نمی باشد.

وظایف Au pair در آلمان  

وظایف Au pair در آلمان  

Au pair در آلمان بیش از 6 ساعت در روز و حداکثر 30 ساعت در هفته کار نمی کند. شما باید با خانواده احتمالی خود در مورد پیش بینی برنامه زمانی مورد نظر صحبت کنید.

از شما انتظار می رود که در درجه اول به مراقبت از کودک و کمک در انجام تکالیف کمک کنید. همچنین ممکن است از شما خواسته شود که کارهای سبک خانه مانند مرتب کردن، کمک به شستن لباس‌ها یا تهیه میان‌وعده را انجام دهید. شما باید قبل از ورود، جزئیات وظایف خود را با خانواده خود هماهنگ کنید تا از هرگونه سوء تفاهم ناخوشایند جلوگیری کنید.

حقوق Au pair در آلمان  

حقوق Au pair در آلمان  

خانواده های میزبان در آلمان باید حداقل 280 یورو (300 دلار) در ماه پول جیبی به au pair ها بدهند. Au pair ها به دلیل درآمد کم معمولاً مالیات نمی پردازند.در این زمینه، تعداد ساعات کار مهم نیست. Au pair ها در تعطیلات و در صورت بیماری پول جیبی خود را دریافت می کنند.

فواید ویزای Au pair در آلمان  

فواید ویزای Au pair در آلمان  

اگرچه حقوق au pair در آلمان کم به نظر می رسد، اما مزایای زیادی دریافت خواهید کرد که تمام نیازهای اولیه شما را پوشش می دهد، مانند:

مسکن، وعده های غذایی، بیمه سلامت: خانواده مسئول ارائه بیمه درمانی خصوصی است، یادگیری زبان آلمانی، خانواده میزبان شما ممکن است بیش از مزایای فوق (حمل و نقل، سیم کارت تلفن همراه و غیره) را برای شما فراهم کنند، اما نباید کمتر از آن ارائه دهند!

ملاحظات مهم برای افراد au pair در آلمان

ملاحظات مهم برای افراد au pair در آلمان

اگرچه هزینه‌های عمده شما تحت قرارداد شما پوشش داده می‌شود، اما باید مطمئن شوید که برای برخی از هزینه‌های اضافی قبل و در طول مدتی که به عنوان یک au pair در آلمان هستید، بودجه لازم را در نظر بگیرید.

هزینه زندگی: در طول اوقات فراغت خود، احتمالاً می خواهید سفری بروید، با دوستان جدیدی برای صرف غذا یا نوشیدنی ملاقات کنید، از موزه ها دیدن کنید یا از بازارهای محلی دیدن کنید. اگر با صرفه جویی زندگی کنید ممکن است پول جیبی شما این هزینه ها را پوشش دهد، اما ممکن است لازم باشد درآمد خود را با پس انداز تکمیل کنید. اگر قصد دارید در بسیاری از فعالیت ها شرکت کنید، داشتن حدود 200-400 یورو (213-427 دلار) در ماه ایده خوبی است.

هزینه های سفر به آلمان: اگر خوش شانس باشید، خانواده میزبان شما ممکن است هزینه های سفر شما را بپردازند، اما این معمول نیست. شما باید آماده خرید بلیط رفت و برگشتی باشید که بسته به اینکه از کجا و چه زمانی پرواز می‌کنید، می تواند بین 600 تا 800 دلار هزینه داشته باشد.

جمع بندی

با گذراندن روزهای خود برای مراقبت از کودکان و گذراندن تعطیلات آخر هفته خود برای کاوش در شهرهای آلمان، زندگی را مانند یک آلمانی به عنوان یک au pair تجربه کنید. دریافت ویزای au pair آلمان یک راه منحصر به فرد و هیجان انگیز برای کار و سفر به آلمان برای مدت کوتاهی است و در عین حال مهارت های ارزشمندی را به دست می آورید که رزومه شما را برجسته می کند و خاطرات ارزشمندی را برای شما به یادگار می گذارد.

سوالات درباره ویزای Au pair در آلمان  

آیا می توانم ویزای au pair خود را به ویزای دانشجویی آلمان تغییر دهم؟

اگر می خواهید ویزای Au Pair آلمان خود را به ویزای دانشجویی تبدیل کنید، موارد زیر باید تامین شوند. الف) باید نامه پذیرش از دانشگاه داشته باشید. ب) باید ثابت کنید که مبلغ 8100 یورو در حساب مسدود شده خود برای تبدیل ویزا به ویزای دانشجویی دارید.

چگونه بعد از au pair در آلمان بمانم؟

این امکان وجود دارد که پس از پایان مدت قرارداد در آلمان بمانید. می توانید مسیرهای مختلفی مانند ادامه تحصیلات، یافتن شغل، یا درخواست برای ویزای متفاوتی را که با اهداف بلندمدت آنها مطابقت دارد و امکان اقامت طولانی مدت در آلمان را فراهم می کند، بدهید.

milani
milani
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *