فراهانی
بیزینس پلن در آلمان چیست

بیزینس پلن در آلمان

کسب‌وکارها از ایده‌های عالی سرچشمه می‌گیرند، اما پشت راه‌اندازی یک شرکت بیشتر از یک مفهوم نوآورانه وجود دارد. یک بیزینس پلن قوی، پایه و اساس یک شرکت مستحکم است. داشتن یک بیزینس پلن در آلمان، رمز موفقیت شما در این کشور است. بیزینس پلن در واقع هدف گذاری، تامین مالی و تحقق اهداف است و مهمترین ابزار شما برای متقاعد کردن شرکا و موسسات اعتباری در مورد چشم انداز شرکت شما است. در این مقاله قصد داریم نحوه ایده پردازی و کلیدهای موفقیت در بیزنس پلن در آلمان را بررسی کنیم.

طراحی بیزینس پلن جهت ثبت شرکت در آلمان

بیزینس پلن در آلمان نقشه راه جامع برای ساختار، اجرا و حتی رشد یک کسب و کار جدید است. بیزینس پلن به کارآفرینان کمک می کند تا در هر مرحله از راه اندازی کسب و کار خود، برنامه ریزی دقیق داشته باشند.

طراحی بیزینس پلن جهت ثبت شرکت در آلمان، در واقع ارائه یک طرح تجاری قوی و دقیق به عنوان ابزاری است که می تواند دیگران را متقاعد کند که شرکت شما یک انتخاب هوشمندانه برای آنهاست.

شما ایده کسب و کار خود را پیدا کرده اید و می خواهید آن را در آلمان عملی کنید؟ اولین قدم و مهمترین ابزار برای این کار شرح و توسعه بیزینس پلن در آلمان است. یک طرح تجاری به شما کمک می کند تا پروژه خود را مرحله به مرحله برنامه ریزی کنید. اگر می‌خواهید افرادی را از سایر شرکت ها یا موسسات مالی در آلمان در مورد ایده و برنامه‌های تجاری خود متقاعد کنید، داشتن بیزینس پلن در آلمان بسیار مهم است، برای مثال، بانک‌ها از طرح کسب‌وکار استفاده می‌کنند تا بررسی کنند که آیا به شما وام بدهند یا خیر.

یک سرمایه گذاری تجاری جدید در هر کشوری نباید بدون مشخص کردن اهداف و روش تحقق آنها آغاز شود. سرمایه‌گذاران و مدیران بانک‌ها می‌خواهند استراتژی شما را بدانند، و یک بیزینس پلن در آلمان به شما کمک می‌کند تا بر بازاری که هدف تان است، تمرکز کنید، اهداف خود را تعیین کنید، مدت زمان مورد نیاز برای دستیابی به اهداف را مشخص نمایید، رقبای خود بشناسید و برای رقابت استراتژیک برنامه ریزی کنید، میزان منابع مالی مورد نیاز برای تحقق اهداف را مشخص کنید، سرمایه گذاری کنید، پول به دست آورید و پول خرج کنید.

بیزینس پلن چیست؟

بیزینس پلن چیست؟

بیزینس پلن یک سند رسمی (حدود 15 تا 25 صفحه) است که دقیقاً اهداف یک شرکت را با جزئیات دقیق مشخص می کند. همچنین نحوه برنامه ریزی شرکت برای دستیابی به اهداف خود را توضیح می دهد. همه شرکت‌ها – از جمله استارت‌آپ‌ها و مؤسسات- بیزینس پلن می نویسند و اجرا می کنند. یک بیزینس پلن همچنین می تواند به اعضای شرکت کمک کند و تیم اجرایی را در مورد اقدامات استراتژیک و انجام وظیفه برای دستیابی به اهداف تعیین شده، راهنمایی کند. یک طرح کسب و کار را می توان به طور دوره ای بررسی و به روز کرد، و اگر یک کسب و کار تصمیم گرفت در مسیر جدیدی حرکت کند، می توان طرح های جدیدی ایجاد کرد.

بخش‌های مختلف یک بیزینس پلن حرفه‌ای در آلمان

بخش‌های مختلف یک بیزینس پلن حرفه‌ای در آلمان

هیچ طرح و الگوی خاصی برای بیزینس پلن وجود ندارد و هیچ دو طرح تجاری یکسان نیستند؛ ولی باید اطلاعاتی آورده شود که اهداف اصلی شرکت را مشخص کند. به طور کلی اکثر بیزینس پلن ها شامل هفت عنصر هستند: خلاصه اجرایی، معرفی شرکت، محصولات و خدمات، تجزیه و تحلیل بازار، استراتژی بازاریابی، مالی و بودجه.

 1. خلاصه اجرایی: این بخش به جزئیات کسب و کار و آنچه که می خواهد به انجام برسد، می پردازد. این شامل اهداف کلی و اطلاعات در مورد مدیریت، کارکنان، عملیات و مکان است.
 2. معرفی شرکت: باید طرح کلی و چشم انداز کسب و کار را عنوان کرد که شامل نام شرکت، ساختار کسب و کار و نمای کلی از بازار هدف باشد. شرح شرکت باید بیان کند که آیا کسب و کار یک شرکت سهامی خاص، شرکت با مسئولیت محدود (LLC)، مشارکتی یا شرکت سهامی است. همچنین باید شامل بخشی باشد که تاریخچه و تکامل شرکت را مشخص کند.
 3. محصولات و خدمات: این بخش به جزئیات محصولات و خدمات ارائه شده می پردازد. می تواند شامل قیمت گذاری، طول عمر محصول، مزایا و محصولات مشابه و رقبا باشد. شما می خواهید تفاوت بین محصول یا خدمات خود را نشان دهید و اینکه چگونه از رقبا بالاتر هستید. سایر موضوعات این بخش می تواند شامل فرآیندهای تولید و ساخت، تحقیق و توسعه، ثبت اختراعات شرکت و فناوری اختصاصی باشد.
 4. تحلیل بازار: یک کسب و کار باید صنعت و بازار هدف خود را مشخص کند. تجزیه و تحلیل بازار، جزئیات رقابت و برنامه هایی را در مورد نحوه تمایز ارائه می دهد. همچنین توضیح می دهد که چگونه شرکت با صنعت سازگار است و نقاط قوت و ضعف آن را به تفصیل شرح می دهد. این بخش به جزئیات بازار هدف و تقاضای مورد انتظار مصرف کننده برای محصول یا خدمات می پردازد. تحقیقات همچنین باید نشان دهد که تصاحب سهام بازار چقدر آسان یا دشوار خواهد بود.
 5. استراتژی بازاریابی: این بخش نحوه برنامه ریزی شرکت برای جذب و حفظ مشتریان را توضیح می دهد، یک کانال توزیع واضح را مشخص می کند و استراتژی های تبلیغاتی و بازاریابی برنامه ریزی شده را تعریف می کند. همچنین می تواند انواع رسانه های مورد استفاده برای آن استراتژی ها و کمپین ها را توصیف کند.
 6. امور مالی: یک طرح تجاری باید شامل برنامه ریزی و پیش بینی های مالی شرکت باشد. برای یک کسب و کار مستقر، این شامل صورت های مالی، ترازنامه و سایر اسناد می شود. کسب‌وکارهای جدید می‌توانند شامل اهداف و تخمین‌هایی برای چند سال اول فعالیت باشند. همچنین می‌تواند سرمایه‌گذاران بالقوه شرکت و کمک‌های مالی شرکت را مشخص کند.
 7. بودجه: هر کسب‌وکاری به بودجه نیاز دارد، بنابراین هر طرح تجاری باید هزینه‌های کارکنان، توسعه، تولید و بازاریابی را با جزئیات مشخص کند.

برنامه تأمین مالی برای راه اندازی کسب و کار در آلمان

شما از قبل می دانید که برای راه اندازی کسب و کار خود در آلمان به چه مقدار پول نیاز دارید؟ با کمک روش های زیر می توانید میزان بودجه مورد نیاز خود را تامین کنید.

دارایی و وام بانکی

در اقتصاد بین دارایی شرکت و سرمایه قرضی شرکت تمایز قائل می‌شوند. دارایی شما سنگ بنای مالی کسب و کار شما است. این شامل دارایی های شخصی شما (مانند پول نقد و پس انداز) و اشیایی است که بخشی از تجارت شما می شود (مانند ماشین آلات و تجهیزات).

به طور کلی، این بدان معنی است که هر چه دارایی بیشتری را به تنهایی جمع آوری کنید، مستقل تر خواهید بود. برای بانک ها، این دارایی به عنوان امنیت شرکت در نظر گرفته می شود. در حالت ایده آل، دارایی باید حداقل 20 درصد از کل سرمایه شما باشد. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که «ناکافی بودن اوراق بهادار شرکت» و «دارایی بسیار کم صاحبان شرکت» رایج‌ترین دلایلی هستند که بانک‌ها درخواست وام را رد می‌کنند.

می توانید از یک بانک معمولی یا یک موسسه مالی وام دریافت کنید. نوع بانک و وام مناسب برای کسب و کار شما به مقدار پولی که نیاز دارید و همچنین مدت زمان بازپرداخت، بستگی دارد.

هر چه مدت وام طولانی‌تر باشد و ریسک (که توسط بانک ارزیابی می‌شود) بیشتر باشد، سود بیشتری باید برای وام پرداخت کنید. بنابراین مهم است که با یک بیزینس پلن خوب، بانک را در مورد برنامه های خود متقاعد کنید. همچنین بسیار مهم است که دارایی کافی داشته باشید.

جذب سرمایه‌گذاران و تامین مالی از طریق برنامه های دولتی

می توانید با ارائه یک بیزینس پلن بسیار قوی، سرمایه گذاران را در آلمان ترغیب به سرمایه گذاری در شرکت خود کنید. راه دیگر استفاده از وام هایی است که دولت فدارل آلمان به عنوان برنامه سرمایه گذاری برای حمایت از کارآفرینان ارائه می کند. این کمک های مالی در شروع کار به شما امنیت بیشتری می دهد. به عنوان یک قاعده، این ها وام های عمومی هستند که می توانند شرایط مطلوب تری را در رابطه با نرخ بهره، دوره وام یا بازپرداخت به شما ارائه دهند. برای درخواست چنین بودجه ای، محل زندگی و شرکت شما باید در جمهوری فدرال آلمان واقع شود.

در آلمان، به کارآفرینان گزینه های مختلفی برای حمایت مالی ارائه می شود:

 • وام با کمک دولت: وام های خرد، وام های خرد ارائه شده توسط ایالت های فدرال، وام های توسعه ای دولت فدرال.
 • ضمانت نامه؛
 • سهام: صندوق خرد، صندوق راه اندازی با فناوری پیشرفته، سایر گزینه های تامین مالی؛
 • کمک هزینه غیرقابل بازپرداخت: یارانه راه اندازی، کمک هزینه راه اندازی یا یارانه برای استارت آپ های فناوری یا دانش محور.

مؤلفه‌ها و اثرات یک بیزینس پلن متقاعد کننده در آلمان

بیزینس پلن نقشه راه دقیق تری برای شروع یک کسب و کار و ایجاد آن در آینده ارائه می دهد. بسیار دقیق است، زمان زیادی برای نوشتن می‌گیرد و جامع است. همچنین، وام دهندگان و سرمایه گذاران معمولاً این نوع طرح را درخواست می کنند. مؤلفه‌های مهم در یک بیزینس پلن در آلمان شامل خلاصه اجرایی، توضیحات شرکت، تحلیل بازار، سازمان و مدیریت، خدمات یا محصولات، بازاریابی و فروش، درخواست های تامین مالی، پیش بینی های مالی و در صورت نیاز ضمیمه است.

یک بیزینس پلن متقاعد کننده از یک ساختار استاندارد استفاده می کند و جزئیات بیشتری را در هر بخش دارد. کسب‌وکارها می توانند با استفاده از داده‌ها و تحقیقات لازم برای پشتیبان‌گیری از هر بخش، بیزینس پلن بنویسند. استارت آپ ها همچنین می توانند داده های مشابهی را برای پیش بینی موفقیت خود ارائه دهند. هرچه داده ها بیشتر باشد، بهتر است، زیرا می تواند سرمایه گذاران را جذب کند.

اهمیت تهیه یک طرح کسب و کار حرفه‌ای برای بنیان‌گذاران در آلمان

بیزینس پلن در آلمان راهنمای دقیقی برای نحوه عملکرد شرکت و استارت آپ شما ارائه می دهد. همچنین به عنوان مبنایی برای درخواست وام راه اندازی کسب و کار عمل می کند. بنابراین اگر به سرمایه خارجی نیاز دارید، یک طرح تجاری حرفه ای ضروری است.

یک بیزینس پلن جامع و دقیق برای کسب‌وکارهای جدید برای جذب سرمایه‌گذاران و وام‌دهی مطمئن حیاتی است. در واقع بیزینس پلن برای موفقیت مالی یک کسب و کار جدید بسیار مهم هستند. یک طرح سنجیده می تواند به جذب سرمایه و جذب شرکای تجاری با تجربه کمک کند زیرا نشان می دهد که چگونه کسب و کار شما سود کافی برای کسب بازده سرمایه گذاری مناسب برای سرمایه گذاران ایجاد می کند.

 جنبه‌های استراتژیک و محتوا؛ چرا تهیه طرح کسب و کار در آلمان ضروری است؟

 جنبه‌های استراتژیک و محتوا؛ چرا تهیه طرح کسب و کار در آلمان ضروری است؟

داشتن طرح کسب و کار از این رو در آلمان ضروری است که باید بتواند این جنبه های استراتژیک و محتوایی را برای سرمایه گذاران، شرکا و مشتریان شرح و تفسیر کند:

 • شراکت های کلیدی: یعنی سایر مشاغل یا خدماتی هستند که به اجرای تجارت کمک می کنند، از جمله تامین کنندگان، تولید کنندگان، پیمانکاران فرعی و شرکای استراتژیک مشابه.
 • فعالیت های کلیدی: این بخش نحوه متمایز شدن کسب و کار و داشتن مزیت رقابتی را فهرست می کند.
 • منابع ضروری: فهرستی از منابعی که شرکت برای ایجاد ارزش افزوده برای مشتری به کار می گیرد.
 • ارزش پیشنهادی: این بیانیه ارزش منحصر به فرد شرکت و آنچه را که به بازار می آورد را توصیف می کند.
 • روابط با مشتری: این بخش نحوه تعامل مشتریان با کسب و کار و جزئیات تجربه مشتری را از ابتدا تا انتها شرح می دهد.
 • بخش های مشتری: اینجا جایی است که بازارهای هدف نام گذاری می شوند. سرمایه گذاران می خواهند درک روشنی از انواع مشتریانی که کسب و کار به آنها خدمت می کند داشته باشند.
 • کانال ها: در اینجا لیستی از نحوه استفاده کسب و کار از اشکال مختلف رسانه برای تعامل با مشتریان ارائه شده است.
 • ساختار هزینه: در اینجا استراتژی هزینه با تمرکز بر بالاترین هزینه هایی که کسب و کار با آن مواجه است، تعریف می شود.
 • جریان‌های درآمد: اینجا جایی است که طرح بیان می‌کند که کسب‌وکار چگونه کسب درآمد خواهد کرد. تمام جریان های درآمد باید فهرست شوند.

جمع بندی بیزینس پلن در آلمان

بیزینس پلن در آلمان نقشه راه و اساس هر کسب و کاری است که در این کشور راه اندازی می شود و اگرچه همه مشاغل یکسان نیستند، اما همه آنها باید حوزه های تمرکز مشابهی داشته باشند. طرح‌های تجاری مختلف برای شرکت‌هایی با هر اندازه و در مراحل مختلف ضروری هستند. آنها تعیین می کنند که یک کسب و کار کجاست و به کجا می خواهد برود. اگر می‌خواهید کسب‌وکارتان موفق شود، به یک چشم‌انداز نیاز دارد. بهترین بیزینس پلن در آلمان، خوانندگان را با اطلاعاتی جذب می کند که نشان می دهد چرا آن کسب و کار باید فعال باشد. اگر از قبل برای توسعه بیزینس پلن در آلمان مشاوره بگیرید، نکات مفیدی در مورد چگونگی بهبود طرح کسب و کار به دست آورید.

پرسش های متداول:

آیا نوشتن بیینس پلن در آلمان مشکل است؟

خیر، با راهنمایی درست و آمادگی خوب، کار سختی نیست. حتما باید خودتان آن را بنویسید و به جای دیگری واگذار نکنید. ما در گروه مشاوران فراهانی می توانیم لیستی از سوالات و نمونه های بیزنس پلن را در اختیار شما قرار دهیم و شما را در این فرآیند راهنمایی کنیم.

یک بیزینس پلن خوب چه ویژگی هایی دارد؟

یک بیزینس پلن عالی باید به صراحت دانش هر یک از اعضای تیم را از نوع محصول یا خدمات سرمایه گذاری جدید توضیح دهد. فرآیندهای تولید آن؛ و خود بازار، از رقبا گرفته تا مشتریان. همچنین نشان می دهد که آیا اعضای تیم قبلاً با هم کار کرده اند یا خیر.

elel
elel
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *