فراهانی
بهترین شهرهای آلمان برای کار

بهترین شهرهای آلمان برای کار

کشور آلمان برای افرادی که می‌خواهند ادامه زندگی خود را در یک کشور دیگر بگذرانند، یکی از انتخاب های محبوب به حساب می‌آید.

کشور آلمان به علت سیاست‌های کار آمد و اقتصاد قوی حکومت، گزینه‌ای امن برای مهاجران می‌باشد. هر سال افراد بیشتری از کشورهای گوناگون جهان با هدف ادامه تحصیل، گسترش و ایجاد شغل و موارد دیگر به این کشور می‌روند. این کشور، در بین پنج کشور اول جهان از لحاظ کیفیت زندگی، رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است. ولی سوال مهم این می‌باشد که بهترین شهر آلمان برای کار کدام شهر است؟

این امکان وجود دارد که معیارهای بیشتری موجب گردد تا یک شهر عنوان بهترین را برای مهاجرت کسب نماید. در ادامه مقاله درباره بهترین شهر برای کار و زندگی و این که بهترین شهر آلمان برای کار و زندگی چه خصوصیاتی برای مهاجران دارد، بحث خواهیم کرد. همینطور شرایط کار در شهرهای گوناگون را از لحاظ فعالیت‌های گوناگون یا نوع شغل بررسی می‌کنیم.

شرایط کار در بهترین شهر آلمان

این که کدام شهر از کشور آلمان می‌تواند بهترین انتخاب برای کار باشد به عوامل بیشتری همچون نوع تخصص شما بستگی دارد. برگزیدن بهترین شهر آلمان برای کار، نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد. اگر بخواهید زندگی در کشور آلمان را به عنوان یک کشور دوم انتخاب نمایید، عوامل زیر را برای شهر مقصد باید در نظر بگیرید. این معیارها عبارتند از:

 • توجه به هزینه‌های زندگی فرد
 • رفاه و آرامش
 • با صرفه بودن میزان هزینه‌های زندگی فرد
 • امنیت بالای شهر
 • کیفیت و بودجه مورد نیاز برای مسکن
 • کیفیت و نوع ارتباطات اجتماعی
 • کیفیت محیط زیست
 • وجود فرصت‌های کاری خوب که از مزایا و حقوق معقولی برخوردار باشند
 • میزان توجه و بهبود سلامت جامعه
 • پیشرفت امکانات آموزشی رفاهی و غیره
 • بهینه بودن سیستم آموزشی برای خانواده هایی که فرزند دارند.

لیست بهترین شهرهای آلمان برای کار

لیست بهترین شهرهای آلمان برای کار

یکی از اهداف افراد از مهاجرت به کشور آلمان کسب درآمد و ایجاد شغل می‌باشد. با نگرش به پیشرفت اقتصاد آلمان مقصد مناسبی می‌باشد ولی شهرهای گوناگون آلمان نیز از لحاظ کاری در شرایط یکسانی نمی‌باشند. این موضوع موجب می‌گردد تا فهرست شهرهایی که برای کار و زندگی انتخاب گردیده، محدودتر شوند. در حالت کلی شهرهای زیر در فهرست بهترین شهرهای کشور آلمان برای کار می‌باشند:

 • برلین

یکی از شهرهای بزرگ آلمان، برلین می‌باشد که دارای فرصت‌های شغلی بیشتری برای کسانی است که می‌خواهند در مسیر شغلی خود موفق شوند. چندین نوع کسب و کار همچون SAP, Hellofresh, pfizer, Zalando, Flexibus و بعضی دیگر از کسب و کارهای مطرح جهان در شهر برلین مستقر می‌باشند.

شهر برلین برای افرادی که قصد دارند هم زمان با کار در دانشگاه، تحصیل هم نمایند، می‌تواند بهترین شهر آلمان برای زندگی و کار باشد. چون این شهر دارای دانشگاه‌های معروفی می‌باشد. بعضی از این دانشگاه‌ها شامل دانشگاه آزاد برلین و دانشگاه فنی برلین می‌باشند.

فاکتور دیگری که موجب می‌گردد این شهر را در اولویت خود قرار دهید، هزینه زندگی در شهر برلین می‌باشد. هرچند شهر برلین، یکی از شهرهای زیبای آلمان به حساب می‌آید ولی ارزان‌ترین شهرهای آلمان برای زندگی می‌باشد.

هزینه زندگی در شهر برلین اغلب از ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو متغیر می‌باشد.

 • فرانکفورت

شهر فرانکفورت یکی از شهرهای آلمان می‌باشد که در فهرست بهترین شهر آلمان برای زندگی و کار قرار دارد. این شهر علاوه بر این که از لحاظ زندگی و کار بهترین گزینه می‌باشد، برای افرادی که می‌خواهند به تحصیل در دانشگاه ادامه دهند، نیز می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

شهر فرانکفورت چندین دانشگاه بین‌المللی دارد. به طور مثال موسسه ماکس پلانک، دانشکده مالی و مدیریتی فرانکفورت و دانشگاه گوته در فرانکفورت قرار دارند. میانگین هزینه زندگی در شهر فرانکفورت بین ۷۰۰ الی ۱۵۰۰ یورو می‌باشد.

 • هامبورگ

یکی دیگر از شهرهای مناسب برای کسانی که می‌خواهند در عرصه مرتبط با رشته‌های ارتباطات، مهندسی نرم‌افزار، بازاریابی، رسانه و سرگرمی، آموزش، صنعت غذا، هوا فضا و غیر فعالیت نمایند، شهر هامبورگ می‌باشد. همینطور، این شهر گزینه مناسب برای افرادی می‌باشد که امیدوارند در یک دانشگاه بین‌المللی تحصیل نمایند. دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ و دانشگاه فنی هامبورگ از دانشگاه‌های معروف این شهر به حساب می‌آیند. میانگین هزینه زندگی در این شهر بین ۷۰۰ الی ۱۵۰۰ یورو متغیر می‌باشد.

 • مونیخ

شهر مونیخ، فرصت‌های شغلی بیشتری در الکترونیک و صنایع خودروسازی دارد. همینطور چندین دانشگاه بین‌المللی همچون دانشگاه فنی مونیخ و دانشگاه علوم کاربردی مونیخ در این شهر واقع شده اند. شهر مونیخ چیزهای بیشتری برای کشف کردن دارد. میانگین هزینه زندگی در این شهر بین ۹۰۰ الی ۱۸۰۰ یورو متغیر می‌باشد.

 • اشتوتگارت

شهر اشتوتگارت یکی از قوی‌ترین شهرهای تجاری آلمان به حساب می‌آید که بیشتر از ۶۱۲ هزار نفر جمعیت دارد. از صنایع وسیع این شهر می‌توان به صنایع مهندسی اشاره کرد که شرکت‌های بزرگی همچون بوش، پورشه و دایملر نشان دهنده رشد این شهر به لحاظ صنعتی می‌باشد. به همین خاطر، فرصت‌های شغلی بیشتری در شهر اشتوتگارت آلمان وجود دارد که بر اساس تخصص خود، می‌توانید شغل مناسبی را برای خود پیدا کنید.

بهترین شهر آلمان برای کار پرستاری

بهترین شهر آلمان برای کار پرستاری

پرستاران نیز همچون دیگر شغل‌ها، ممکن است از وضعیت شغلی خود راضی نباشند و بخواهند به کشور دیگر مهاجرت کنند. کشور آلمان از این گونه افراد به بهترین شکل میزبانی می‌کند. در حالت کلی نمی‌توان گفت که کدام شهر برای پرستاران مناسب می‌باشد. چون در بیشتر شهرها، جزو شغل‌های پردرآمد به حساب می‌آیند. ولی معیارهایی وجود دارند که انتخاب شهر مقصد را آسان‌تر می‌کنند:

با در نظر گرفتن همه موارد، بهترین شهر برای پرستاران در کشور آلمان هامبورگ و به دنبال آن برلین و مونیخ می‌باشد. با نگرش به این دو عامل و نیز نیاز و روش زندگی پرستار و همینطور موقعیت هر کدام از این شهرها، مهاجرت پرستاران به کشور آلمان صورت می‌گیرد. با استفاده از ویزای آوسبیلدونگ کشور آلمان افراد می‌توانند برای دوره آوسبیلدونگ پرستاری اقدام نموده و همزمان با تحصیلات پرستاری دوره کارآموزی آن را با اخذ حقوق سپری کنند.

با نگرش به وجود دوره آوسبیلدونگ آلمان و پذیرش پرستاران هامبورگ آلمان می‌تواند یکی از ایده آل‌ترین مقاصد برای پرستاران باشد.

میزان درآمد و حقوق پرستار در آلمان نیز بستگی به میزان شیفت‌ها، شهر محل سکونت، پیشینه و تجربه کاری، شرایط کاری و غیره دارد. هرسال حداقل میزان حقوق این شغل‌ها در کشور آلمان، ۱۴۰۰ یورو و حداکثر میزان دستمزد آنان ۴۸۰۰ یورو می‌باشد.

بهترین شهرهای آلمان برای مهندسی عمران

اخذ ویزای شغلی مهندسی عمران در کشور آلمان، موفقیت بزرگی به شمار می‌آید. چون این کشور در سال‌های اخیر در تلاش است با جذب مهندسان از کل دنیا، به مبارزه با بلایای طبیعی بپردازد.

هم اکنون بهترین شهرهای آلمان برای شغل مهندسی عمران شهرهای مونیخ، اشتوتگارت، درسدن و برلین می‌باشد. چون این شهرها، بزرگترین دانشگاه‌ها را در عرصه مهندسی عمران دارند.

بهترین شهرهای آلمان برای پزشکان

 تا سال 2006 کشور آلمان با کمبود پزشک و نیروی درمان مواجه بود. ولی از سال 2006 به بعد اوضاع بهتر شد. در صورتی که به‌عنوان یک پزشک در پی یافتن بهترین شهر آلمان برای کار و مهاجرت می‌باشید، بایستی شهرهایی را انتخاب نمایید که با کمبود پزشک روبه رو هستند. بهترین شهرها برای مهاجرت پزشکان به آلمان، شهرهایی مثل برلین، مونیخ، هامبورگ، فرانکفورت، دوسلدورفف درسدن و پتسدام می‌باشند.

بهترین شهرهای آلمان برای مهندسین برق

رشته مهندسی برق ازجمله محبوب‌ترین رشته‌های کاری و تحصیلی در کشور آلمان می‌باشد و تقریبا کل شهرهای این کشور گزینه خوبی برای مشغول شدن به کار هستند. اگر می‌خواهید در این حیطه، در آلمان کار پیدا کنید، توصیه می‌کنیم شرایط شخصی خود و معیارهای اصلی را در نظر بگیرید. در حالت کلی بهترین شهرهای آلمان برای مهندسین برق شهرهای برلین، دورتموند و درسدن می‌باشند. حقوق مهندس برق در آلمان هم جزو حقوق های بالا حساب می‌شود.

بهترین شهرهای آلمان برای برنامه نویسی

بهترین شهرهای آلمان برای برنامه نویسی

از سایر موقعیت‌های شغلی مناسب برای مهاجرت به کشور آلمان، شغل برنامه نویسی می‌باشد. آن گروه از کسانی که متقاضی مهاجرت کاری برنامه نویسی به کشور آلمان می‌باشند، می‌توانند به طور میانگین ۵۳.۲۲۵ یورو درآمد داشته باشند. ولی شهرهای مونیخ، برلین، کلن، هامبورگ و دورتمند از بهترین شهرهای کشور آلمان برای کار برنامه نویسی در آلمان می‌باشند.

درآمد و هزینه زندگی در بهترین شهرهای آلمان

درآمد و هزینه زندگی در بهترین شهرهای آلمان

یکی دیگر از فاکتورهایی که می‌تواند یک شهر را به بهترین شهر کشور آلمان برای کار تبدیل کند، هزینه زندگی در آن شهر و نیز میزان درآمد در آن شهر می‌باشد. اگر می‌خواهید بدانید کدام شهر کشور آلمان از لحاظ بحث اقتصادی و مالی برای کار در کشور آلمان مناسب می‌باشد، به جدول زیر و آمار ارائه گردیده توجه کنید:

 • شهر مونیخ هر ماه 1,030.44,200 یورو
 • شهر کلن هر ماه 965.14,120 یورو
 • شهر هامبورگ هر ماه 1,027.44,270 یورو
 • شهر فرانکفورت هر ماه 959.34,050 یورو
 • شهر برلین هر ماه 1,015.64,340 یورو

بهترین شهر آلمان برای کار ایرانیان

بهترین شهر آلمان برای کار ایرانیان

از بیشتر جنبه‌ها، کشور آلمان بهترین کشور برای مهاجرت مردم ایران می‌باشد. ولی ایرانیانی که می‌خواهند برای کار به کشور آلمان مهاجرت نمایند، همیشه این سوال برای آن ها مطرح بوده که کدام شهر را باید برگزینند. این سوال هیچ جواب مشخصی ندارد و همه چیز به میزان توقع فرد، میزان درآمد او، سبک زندگی و نوع شغل او بستگی دارد. هر کدام از شهرهای کشور آلمان برای افراد گوناگونی مناسب می‌باشد.

سوالات درباره بهترین شهرهای آلمان برای کار

میزان متوسط درآمد در بهترین شهر آلمان چقدر است؟

میانگین درآمد در بهترین شهرهای این کشور، حدوداً 46 هزار یورو و بیشتر است.

بهترین شهر آلمان برای کار کجاست؟

پاسخ این سوال به معیارهای مختلفی بستگی دارد اما به‌طورکلی، اکثر مهاجران شهرهای برلین، فرانکفورت و مونیخ را انتخاب می‌کنند.

روند ورود به بازار کار برای مهاجران سخت است؟

چنانچه شهر موردنظر شما به نیروی کار زیادی در حوزه فعالیت شما نیاز داشته باشد، به‌راحتی می‌توانید به بازار کار راه پیدا کنید.

پررونق‌ترین مشاغل در آلمان کدام است؟

مشاغل مرتبط با مهندسی و رایانه، در آلمان بیشترین تقاضا را برای جذب نیروی کار دارند.

milani
milani
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *