فراهانی
درآمد هوش مصنوعی در آلمان

درآمد هوش مصنوعی در آلمان

هوش مصنوعی از شاخه‌های علوم کامپیوتری است. آلمان از نظر نرخ رشد نفوذ مهارت هوش مصنوعی در جهان بعد از هند، آمریکا و چین در رتبه چهارم قرار دارد. بیشترین تاثیر هوش مصنوعی در حوزه آموزش، سلامت، حوزه هنری و عمومی می‌باشد و سهم تاثیر هوش مصنوعی بر تولید ناخالص ملی آلمان ۲۷.۹ درصد است.

دولت آلمان تلاش می‌کند تا با تبدیل این کشور به پژوهش‌های پیشرفته و نوین، توسعه توان رقابت‌پذیری اقتصادی آلمان، کاربرد هوش مصنوعی را در جهت منافع محیط زیست و شهروندان در زمینه‌های مختلف رونق دهد.

ما در این مقاله می‌خواهیم به بررسی یکی دیگر از مشاغل پر درآمد در آلمان که درآمد هوش مصنوعی در آلمان است، بپردازیم. اگر می‌خواهید با این مطلب بیشتر آشنا شوید تا آخر این مقاله با ما همراه شوید.

درامد هوش مصنوعی در المان چقدر است؟

درامد هوش مصنوعی در المان چقدر است؟

ازجمله رشته‌هایی که اخیرا به‌شدت محبوب و مشهور شده‌، رشته‌های مربوط به حوزه علوم کامپیوتر مانند هوش مصنوعی می‌باشد.  رشته هوش مصنوعی به انگلیسی Artificial Intelligence بوده و به‌اختصار AI  نام دارد که شاخه‌ای از علوم کامپیوتر می‌باشد که به بررسی ساخت ماشین‌های هوشمند می‌پردازد.
یک برنامه هوش مصنوعی در حقیقت کدی می‌باشد که روی سخت‌افزار بارگذاری می‌گردد تا قادر باشد به‌صورت هوشمندانه فعالیت کند. به‌همین‌خاطر شغل هوش مصنوعی یک شغل، بین رشته‌هایی است که به شناخت حوزه‌های علمی مختلف از کامپیوتر تا ریاضیات و منطق نیاز دارند.

نظرات درباره رشته هوش مصنوعی متفاوت می‌باشد ولی بدیهی است که این روزها که کامپیوترها تمام ابعاد زندگی انسان‌ها را تحت تأثیر قرار داده‌، تأثیر هوش مصنوعی در زندگی بشری هم غیر قابل‌ انکار می‌باشد. به‌همین‌علت تصور می‌شود حوزه شغل هوش مصنوعی در سال‌های آینده رشد چشمگیری داشته‌باشد.

این رشته تحصیلی در کشور آمریکا پیش پا افتاده است و در این کشور حقوق و دستمزد مهندس هوش مصنوعی به صورت سالانه حدود 84،574 یورو می‌باشد.

اهداف آلمان در به کار بردن از هوش مصنوعی

اهداف آلمان در به کار بردن هوش مصنوعی شامل موارد زیر می‌باشند:

 • یکپارچه‌سازی هوش مصنوعی از طریق اقدامات سیاسی و گفتگوی اجتماعی در فرهنگ، نهاد‌ها، قانون و اخلاقيات
 • استفاده از هوش مصنوعی برای خدمت به بشر و دسترسی به رشد مسئولانه
 • تبدیل اروپا و آلمان برای حفظ رقابت‌پذیری آلمان در آینده، به یک مرکز پیشرفته در هوش مصنوعی
 • پیشرفت اقتصاد

بالاترین درآمد هوش مصنوعی در آلمان

بالاترین درآمد هوش مصنوعی در آلمان

براساس داده‌ها، مهندسی یادگیری بیش‌ترین درآمد هوش مصنوعی را دارد. البته این در حالی است که میانگین حقوق مهندسان یادگیری ماشینی در سال قبل، جایگاه سوم را به خود اختصاص داده بود. دانشمند داده، مهندس بینایی کامپیوتر، معمار انبار داده و مهندس الگوریتم در رده‌های بعدی قرار دارند.

می توانید درباره درآمد مهندس کامپیوتر در آلمان اطلاعات بیشتری کسب کنید.

لازم به ذکر است که هوش مصنوعی در آینده ممکن است باعث حذف یا کمرنگ شدن برخی از مشاغل و فعالیت‌ها شود؛ از جمله این مشاغل شامل موارد زیر می‌باشند:

 • بازار‌یاب آنلاین
 • مدیر دفتر
 • حسابدار
 • ژورنالیست
 • پزشک
 • وکیل
 • ویراستار
 • طراح و توسعه‌دهنده وب

قوانین مرتبط با هوش مصنوعی در آلمان

هوش مصنوعی در آلمان مثل سایر کشور‌ها برای کنترل و تنظیم این مسئله دارای قوانین و مقرراتی می‌باشد. قوانین هوش مصنوعی در آلمان عبارتند از:

 • برای اهداف امنیتی، قانون تبادل و حفاظت از اطلاعات: این قانون برای جلوگیری از جرم و جنایت و حفظ امنیت عمومی به پلیس این اجازه را می‌دهد به اطلاعات شخصی افرادی که به اطلاعات امنیتی نیاز دارند، دست یابد.
 • قانون استفاده از هوش مصنوعی برای شناخت خودرو‌ها: این قانون در خودرو‌ها به هوش مصنوعی اجازه تصمیمات خودران و خودکار را می دهد؛ که شامل مقررات مرتبط به استفاده از دستگاه‌های خودکار خودرو، آزمون‌های فنی و ثبت خودرو‌ها می‌باشد.
 • قانون اطلاعات (داده‌ها) شخصی: این قانون تحت تاثیر قوانین اروپایی حفاظت داده‌های اروپا می‌باشد. قانون داده‌های شخصی، در استفاده غیر‌منصفانه و نقض حریم خصوصی از اطلاعات کابران حفاظت می‌کند.
 • قانون حقوق مولف و کپی رایت: این قانون با تنظیم مقررات توزیع اثر‌های هنری و موسیقی و استفاده از هوش مصنوعی در بشر، حقوق مولفان را حفاظت می‌کند.

البته این قوانین در آینده ممکن است دچار تغییراتی شوند.

مرکز تحقیقات هوش مصنوعی (شرکت‌های تجاری) آلمان

شرکت در نمایشگاه‌های تجاری آلمان، یکی از راه‌های عالی برای پیشرفت تجارت خود است.

از نمونه‌های شرکت‌های تجاری آلمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نمایشگاه کالا‌های ورزشی در مونیخ
 • نمايشگاه‌های برلین
 • نمایشگاه‌های ICT در هانوفر
 • از دیگر شهر‌هایی که شعبه مرکز تحقیقات هوش مصنوعی دارند؛ می‌توان به برمن، کایزرسلاترن، زاربروکن، اوسنابروک و اولدنبروگ اشاره کرد.

پیوند شهر کایزرسلاترن با هوش مصنوعی

پیوند شهر کایزرسلاترن با هوش مصنوعی

تمام سرمایه‌گذاری‌ها در زمینه هوش مصنوعی در شهر کایزرسلاترن انجام می‌شود، چرا که مرکز تحقیقات آلمان در این شهر قرار دارد. “DFKI” بزرگ‌ترین مرکز تحقیقاتی جهان در زمینه هوش مصنوعی(AI) در سال ۱۹۸۸ تاسیس شد.
انتقال نو‌آوری در اسرع وقت از آزمایشگاه به بازار یکی از شعار‌های مهم ماموریت DFKI است. مرکز تحقیقات هوش مصنوعی آلمان جایگاه خود را در زمینه موقیعت‌های توسعه مشاغل و صنعت‌های روز دنیا نگه داشته است. در طی این سال‌ها این مرکز به عنوان استاد دانشگاه به آلمان و خارج از کشور ۱۴۰ کارمند را فرستاده است.

سوالات در مورد درآمد هوش مصنوعی در آلمان

آلمان چندمین رتبه را در نرخ رشد نفوذ مهارت هوش مصنوعی در جهان دارد؟

رتبه چهارم

بالاترین درآمد‌ هوش مصنوعی در چه زمینه‌ای است؟

مهندسی یادگیری

milani
milani
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *