فراهانی
جاب سیکر چیست

جاب سیکر چیست؟

در این مقاله می‌خواهیم در مورد اینکه جاب سیکر چیست، توضیح دهیم. بنابراین اگر در این زمینه می‌خواهید آگاهی داشته باشید لطفاً تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

جاب سیکر چیست؟

جاب سیکر چیست؟

این که از کشورهای بیگانه پیشنهاد شغلی دریافت کنید، چالش‌های گوناگونی با خود به همراه دارد. بعضی اوقات زندگی در کشور مقصد و پیدا کردن شغل از خاک آن کشور، راحت‌تر از درخواست اشتغال در کشور مبدا می‌باشد. جاب سیکر، این شرایط را به وجود آورده تا فرد درخواست کننده، برای مدت ۶ الی ۹ ماه به کشور مورد نظر سفر می‌نماید تا در طی این مدت از طریق آژانس‌های کاریابی برای خود کار بگردد. با همه این‌ها تمام کشورها امکان درخواست ویزای جاب سیکر را برای تقاضا کنندگان به وجود نمی‌آورد. اگر خواستید که شرایط دریافت ویزای جاب سیکر، مزیت‌های آن و کشورهای تحویل دهنده این ویزا را بشناسید، خوب است تا پایان مطالب با ما همراه باشید.

ویزای جاب سیکر، جستجو برای کار در دنیا

ویزای جاب سیکر، ویزایی می‌باشد که از طرف دولت‌ها به مهاجران ارائه می‌گردد تا برای یافتن کار در آن کشور فرصتی داشته باشند.

شما می‌توانید در یک دوره ۶ الی ۹ ماهه، برای پیدا کردن شغل دلخواه خود تلاش نمایید. در این باره نکته مهمی وجود دارد که آن، اجازه نداشتن کار در این مدت می‌باشد. تنها موقعی که ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل نمودید، اجازه کار برای داده می‌شود.

شرایط ویزای جاب سیکر همه کشورها

شرایط ویزای جاب سیکر همه کشورها

جهت اخذ ویزای جستجوی کار همه کشورها باید شرایط عمومی همچون نداشتن سابقه کیفری، سلامت بدن و تمکن مالی برای زندگی در کشورها را داشته باشید. افزون بر این، موارد زیر نیز برای ویزای جاب سیکر مورد نیاز می‌باشد:

 • سابقه کار در شغل دلخواه
 • بیمه نامه پزشکی
 • مدارک تحصیلی در یک دانشگاه معتبر
 • دریافت وقت مصاحبه از سفارت
 • پر نمودن فرم تقاضای ویزای جاب سیکر کشور مد نظر و ارائه آن به سفارت
 • افزون بر موارد ذکر شده، باید مدارک شناسایی ترجمه گردیده، عکس تازه متناسب با نیازهای سفارت و اثبات محل اقامت در کشور مورد نظر را به مراجع مربوطه ارائه دهید. برای این که فرایند ویزای جاب سیکر سختگیرانه تر می‌باشد، حتماً تمامی مدارک را به صورت مرتب در پوشه حاضر نمایید. حتی خوب است پیش از مراجعه از یک وکیل متخصص مهاجرتی مشاوره بگیرید.

مزایای دریافت ویزای جاب سیکر، فرصتی برای مهاجرت کاری به کشورها

مزایای دریافت ویزای جاب سیکر

اصلی‌ترین مزیت ویزای جاب سیکر، فرصتی می‌باشد که دولت برای یافتن شغل مناسب به شما می‌دهد. اما امنیت خاطر دیگر ویزاهای کاری همچون ویزای جاب آفر یا ویزای استارتاپ را ندارد. این امکان وجود دارد که در این مدت، شغل مناسب و مورد تایید دولت را نتوانید بیابید. بنابراین باید در اولین فرصت به کشور خود برگردید. اغلب ویزای جاب سیکر را دانشجویانی به کار می‌برند که ویزای تحصیلی آن‌ها پایان یافته اما هنوز شغل ثابت ندارند.

اهمیت اثبات تمکن مالی در دریافت ویزای جستجوی کار

اگر به کشورهای ارائه دهنده جاب سیکر، همچون آلمان، سوئد و سنگاپور رفتید، برای یافتن شغل با سخت‌گیری‌های دولت آن مواجه خواهید شد. اثبات تمکن مالی به این معنی می‌باشد که پرداخت هزینه‌های زندگی شما برای کشور میزبان مشکلی نخواهد داشت.

تمکن مالی افزون بر ویزای جاب سیکر، برای انواع ویزا در کشورهای گوناگون لازم می‌باشند، ویزای جاب سیکر، ویزای مولتیپل و انواع ویزای تحصیلی، به اثبات تمکن مالی نیاز دارند. جهت داشتن اطمینان خاطر از درست پیش رفتن فرایند تقاضای ویزای جستجوی کار، خوب است از مشاوران مهاجرتی با سابقه در این عرضه یاری بگیرید.

با ویزای جاب سیکر به کدام کشورها می‌توان مهاجرت کرد؟

کشورهایی همچون هلند، آلمان، اتریش، فرانسه و سوئد جز کشورهای پرطرفدار برای دریافت جاب سیکر می‌باشند. به طور مثال کشور آلمان با نرخ بیکاری کم و صنعت پیشرفته آن به عنوان یکی از مقاصد اخذ ویزای جستجوی کار به حساب می‌آید.

اگر می‌خواهید تا با گرفتن ویزای جاب سیکر شانس خود را برای یافتن کار بیشتر کنید، توصیه می‌کنیم نگاهی به فهرست مشاغل لازم در هر کشور بیندازید. این فهرست بین ویزای جاب آفر و ویزای جاب سیکر مشترک می‌باشد به طور مثال کار به عنوان کادر درمانی، نیروی خدمات بهداشتی، آی تی و مدیریت در فهرست شغل‌های لازم کشور استرالیا و کانادا، بیشترین استخدام را از نیروهای خارجی دارد.

مراحل اخذ جاب سیکر چیست؟

برای این که بتوانید جاب سیکر دریافت نمایید، ابتدا باید به سفارت کشوری که می‌خواهید به آنجا مسافرت کنید، مراجعه نمایید. بعد از آن با ارائه مدارک مشخص گردیده از طرف سفارت یا کنسول گری و شرکت در یک مصاحبه حضوری، اگر مسئولین مربوط صلاح دید، به شما ویزای جاب سیکر ارائه خواهند داد.

با دریافت این ویزا، شما قادر هستید به کشور دلخواه خود وارد شوید و سپس یک شغل مناسب پیدا کنید. بعد از این که شغل مورد نظر خود را یافتید، باید به اداره مهاجرت این کشور مراجعه نمایید و اعلام کنید که توانسته‌اید شغلی پیدا کنید. بنابراین با طی نمودن بعضی از مراحل، به شما اجازه کار خواهند داد تا مشغول به کار شوید.

جاب آفر چیست؟

جاب آفر چیست؟

از سایر شیوه‌هایی که در مهاجرت کاری ممکن است برای شما لازم باشد، جاب آفر یا همان پیشنهاد کاری از سمت یک کارفرمای خارجی ساکن در کشور دلخواه شما می‌باشد. در این شیوه مهاجرتی شما با یک کارفرما در کشوری که می‌خواهید به آن مهاجرت کنید، ارتباط برقرار می‌کنید.

در این بین شما باید همه مدارک شغلی و رزومه کاری خود همچون مهارت‌ها، سابقه کار و آشنایی به زبان کشور و غیره را به کارفرمای خود ارائه دهید. بعد از آن، او می‌تواند تقاضا نامه‌ای تنظیم نموده و به مراجع قانونی کشور دلخواه ارائه دهد. این تقاضانامه به این معنی می‌باشد که کارفرما به توانایی شما در آن کشور نیاز بیشتر داشته و دولت نیز به شما اجازه کار و ورود خواهد داد.

به منظور این که بتوانید از راه شیوه جاب آفر استفاده نمایید و مهاجرت کاری داشته باشید، باید شرایط زیر را مهیا کنید:

 • داشتن مدرک تحصیلی
 • داشتن تمکن مالی در بعضی از کشورها
 • داشتن پاسپورت معتبر
 • داشتن بیمه نامه و سلامت بدنی کامل
 • عدم سوء سابقه
 • آشنایی به زبان رسمی خود کشور و یا سایر زبان‌های بین‌المللی
 • مهارت تخصص بیشتر در عرضه مورد نظر

تفاوت جاب آفر و جاب سیکر چیست؟

همانگونه که می‌دانید، جاب سیکر و جاب آفر در حالت کلی فرق‌های ساختاری بیشتری با هم دارند. هر کشوری طبق قوانینی که دارد، یک یا هر دوی این شیوه‌ها را به منظور مهاجرت کاری افراد تقاضا کننده، قبول می‌نماید.

مهمترین فرق جاب سیکر و جاب آفر را هم می‌توان این گونه بیان نمود:

در سیستم جاب سیکر، شما نیاز دارید به کشور مورد نظر خود وارد شوید و به یافتن شغل مناسب اقدام نمایید. در سیستم جاب آفر نیز بر اساس تخصص و مهارتی که دارید، با یک کارفرمای خارجی در ارتباط بوده و اقدام به اخذ تقاضانامه خواهید کرد.

بعضی از کشورها مانند آلمان هر دوی این شیوه‌های مهاجرت کاری را قبول دارند، ولی کشوری همچون امارات فقط در صورتی به شما اجازه کار می‌دهد که از سوی یک کارفرمای اماراتی پیشنهاد شغلی کسب نمایید. بنابراین خوب است پیش از این که به مهاجرت کاری به کشوری که قصد دارید بروید، اقدام نمایید، قبل از همه از این موارد مطلع گردید، تا در آینده به مشکل خاصی برخورد نکنید.

جاب سیکر یا جاب آفر؟

در قسمت قبل با تفاوت جاب آفر و جاب سیکر آشنا شدید. الان در مورد این که آیا جاب آفر برای شما مناسب است یا جاب سیکر، بحث خواهیم کرد.

در پاسخ به این سوال باید بگوییم، کشوری که می‌خواهید به آن جا مهاجرت کاری داشته باشید، در این عرضه تاثیر بیشتری دارد. بنابراین هر کشوری بر اساس قوانینی که دارد، یک یا هر دوی این شیوه‌ها را قبول دارد. بنابراین بر اساس مهارت و تخصصی که دارید، می‌توانید در انتخاب استیکر یا جاب آفر تصمیم بهتری بگیرید. به طوری که در بعضی از شغل‌ها همچون پزشکی و عمران و غیره استفاده از جاب سیکر بهتر جواب گو خواهد بود. چرا که موسسات عموماً برای استخدام در این حوزه‌ها پیشنهادی نمی‌دهند. بنابراین خوب است به کشور دلخواه سفر نموده و بعد از وارد شدن به آن کشور، برای خود شغل مناسب پیدا کنید.

جمع بندی

در این مقاله که در مورد جاب سیکر چیست می‌باشد، پاسخ بهتری برای سوال ویزای جاب سیکر چیست، دادیم. همینطور شرایط و شیوه اخذ این ویزا، فرق آن با جاب آفر و کشورهای تحویل دهنده این ویزا را معرفی نمودیم.
جاب سیکر برای مهاجرت کاری، شیوه‌ای راحت‌تر به حساب می‌آید. چون به داشتن توانایی‌های فراتر از افراد عضو اتحادیه اروپا لازم ندارد. اخذ این ویزا در بیشتر کشورهای اروپایی امکان‌پذیر می‌باشد، که هر کدام از این کشورها قوانین و شرایط منحصر به فردی دارند.

سوالات درمورد جاب سیکر چیست:

مهم ترین فرق جاب آفر و جاب سیکر چیست؟

در سیستم جاب سیکر شما باید وارد کشور دلخواه شوید و برای خود شغل مناسب پیدا کنید. اما در سیستم جاب آفر بر اساس مهارت و تخصصی که دارید باید با یک کارفرمای خارجی ارتباط داشته و اقدام به اخذ تقاضانامه کنید.

جاب آفر چیست؟

از شیوه‌هایی که در مهاجرت کاری حتماً برای شما لازم خواهد بود، جاب آفر یا همان پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای خارجی ساکن در کشور دلخواه شما می‌باشد. در این شیوه مهاجرتی شما باید با یک کارفرما در کشوری که می‌خواهید به آنجا مهاجرت کاری داشته باشید، ارتباط برقرار کنید.

مهم ترین مزیت ویزای جاب سیکر چیست؟

اصلی‌ترین و مهم‌ترین مزیت ویزای جاب سیکر، فرصتی می‌باشد که دولت برای یافتن شغل خوب به شما می‌دهد.

elel
elel
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *