فراهانی

مقایسه مهاجرت به آلمان یا کانادا

برای مهاجرت، کانادا بهتر است یا آلمان؟ شاید این سوال شما و بسیاری دیگری از ایرانی ها باشد. هر دو این کشورها با تسهیل شرایط مهاجرتی، اقدام به جذب مهاجران جوان از سرتاسر دنیا به ویژه ایران کرده اند. از طرفی از نظر قوانین کاری، قوانین اخذ اقامت دائم، وضعیت مشیعتی، بیمه های درمانی و آب و هوا با یکدیگر تفاوت هایی دارند. در این مقاله قصد داریم با مقایسه مهاجرت به آلمان یا کانادا، شما عزیزان را در انتخاب مقصد بعدی خود یاری دهیم.

مقایسه مهاجرت به آلمان یا کانادا: ویژگی های کلی این دو کشور

آلمان در اروپای شرقی و کانادا در آمریکای شمالی قرار دارد، زبان کشور آلمان، آلمانی و زبان رسمی کانادا، انگلیسی و فرانسوی است. کانادا دارای جمهوری پارلمانی فدرال (تحت سلطنت مشروطه) و آلمان نیز دارای جمهوری پارلمانی فدرال است. پایتخت کانادا اوتاوا و پایتخت آلمان برلین است. کانادا حدود 38 میلیون نفر و آلمان حدود 83 میلیون نفر جمعیت دارد. واحد پول آلمان یورو و واحد پول کانادا دلار کانادایی است.

مهم ترین شهرهای کانادا اوتاوا، تورنتو و مونترال است و مهم ترین شهرهای آلمان برلین، هامبورگ و مونیخ است.

زندگی در آلمان و کانادا: شباهت ها

هم آلمان و هم کانادا چیزهای خوب زیادی برای ارائه دارند. در اینجا برخی از مزایای مشترک آنها ذکر شده است:

استاندارد بالای زندگی، خدمات درمانی رایگان با کیفیت و امکانات عالی، مالیات که براساس سطح درآمد تعیین می شود، اجازه کار و اقامت پس از تحصیل برای دانشجویان بین المللی، نظام های سیاسی پایدار، فرصت های رشد برای کسانی که مایل به کار هستند، تعادل زندگی و کار، امنیت اجتماعی و محیط چند فرهنگی.

مقایسه مهاجرت به آلمان یا کانادا از طریق تحصیلی

دو کشوری که بسیاری از ایرانیان برای تحصیل در نظر دارند، کانادا و آلمان هستند. تفاوت و شباهت های تحصیل در کانادا و آلمان در ادامه ذکر شده اند:

1. دانشگاه ها:

کانادا دارای دانشگاه های معروفی مانند دانشگاه تورنتو و دانشگاه مک گیل است. از سوی دیگر، آلمان به دلیل دانشگاه های شناخته شده در سطح جهانی، به ویژه در زمینه هایی مانند پزشکی و خودرو شناخته شده است. آلمان برنامه های تحصیلی متنوعی را ارائه می دهد که نسبت به کانادا یک مزیت جزئی محسوب می شود، به خصوص اگر قصد تحصیل در سطح عالی یعنی ارشد یا دکتری را دارید.

2. هزینه های تحصیل:

تحصیل در کانادا به معنای دسترسی به دانشگاه های عالی است، اما می تواند گران باشد و هزینه آن تا چند هزار دلار در سال است. از طرف دیگر، آلمان تحصیلات مقرون به صرفه تری ارائه می دهد و برخی از دانشگاه های دولتی رایگان هستند. با حداکثر شهریه 10000 یورو، آلمان به یک انتخاب جذاب برای دانشجویانی تبدیل می شود که دارای بودجه مشخصی هستند.

3. فرصت های شغلی پاره وقت:

یافتن مشاغل پاره وقت برای دانشجویان در کانادا می تواند چالش برانگیز باشد که منجر به نگرانی در مورد پوشش هزینه های زندگی می شود. در مقابل، آلمان فرصت های شغل پاره وقت خوبی را فراهم می کند، حتی اگر موانع زبانی وجود داشته باشد. بازار کار مطلوب در آلمان آن را به گزینه ای جذاب تر برای دانشجویانی که در حین تحصیل به دنبال حمایت مالی هستند تبدیل می کند.

4. کار پس از تحصیل:

در کانادا، شما می توانید مجوز کار پس از تحصیل را دریافت کنید که حداکثر به مدت سه سال ارائه می شود و فرصت های زیادی برای کسب تجربه کاری پس از فارغ التحصیلی ارائه می دهد. از سوی دیگر، آلمان یک مجوز کار 18 ماهه پس از تحصیل ارائه می‌کند که طولانی تر بودن مجوز کار و اقامت پس از تحصیل در کانادا نسبت به آلمان، برای انتخاب به مهاجرت به کانادا یک نکته ی مثبت تلقی می شود.

مقایسه مهاجرت به آلمان یا کانادا از نظر کاری و فرصت های شغلی

هر دو کشور برای جذب نیروی کار متخصص از سرتاسر جهان چشم انداز بسیار خوبی ارائه می دهند. نرخ بیکاری در آلمان حدود 3 درصد و در کانادا در حدود 5.2 درصد است. متوسط درآمد در کانادا در حدود 52960 دلار آمریکا و در آلمان 54030 دلار آمریکا است.

اقتصاد پایدار آلمان که در رتبه چهارم جهان قرار دارد و بازار کار رقابتی، آن را به مقصدی جذاب برای متخصصان تبدیل کرده است. این کشور تقاضای زیادی برای متخصصان به خصوص در بخش هایی مانند مهندسی و IT دارد. از طرف دیگر، کانادا ، ضمن فراهم کردن فرصت هایی برای متخصصان، ممکن است در مقایسه با آلمان گزینه های کمتری داشته باشد.

علاوه بر این، آلمان گزینه‌ «ویزای جستجوی کار» را برای متخصصان بین‌المللی ارائه می‌کند و فرصت‌های شغلی را برای کسانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند، افزایش می‌دهد.

از سوی دیگر، سیاست های مهاجرتی باز کانادا و رویکرد استقبال از مهاجران، فرصت های شغلی فراوانی را در بخش های مختلف ایجاد می کند. در کانادا می توان بین کار و زندگی تعادل خوبی را حفظ کرد، همین نکته کانادا را به مقصدی جذاب برای افرادی تبدیل می کند که به دنبال کیفیت بهتر زندگی هستند، در حالی که اهداف شغلی خود را دنبال می کنند.

مشاغل مورد تقاضا در آلمان (از سال 2021):

توسعه دهندگان نرم افزار و متخصصان IT، مهندسین (به ویژه در رشته های مکانیک، برق و خودرو)، متخصصین مراقبت های بهداشتی (پرستاران، پزشکان و متخصصان پزشکی)، کارگران ماهر (به عنوان مثال، برقکار، لوله کش، جوشکار)، محققان و دانشمندان، تحلیلگران داده، مشاوران بازرگانی و حرفه ای مدیریت، معلمان و مترجمان زبان، تحلیلگران و حسابداران مالی و متخصصان دیجیتال مارکتینگ.

کانادا که به خاطر آموزش با کیفیت بالا و فضای دلپذیر خود شناخته شده است، فرصت های کاری عالی را برای مهاجران و دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. فارغ التحصیلان از دانشگاه های شناخته شده در کانادا موقعیت خوبی برای شروع مسیرهای شغلی پربار دارند. پس از اتمام دوره های کارشناسی یا کارشناسی ارشد، دانشجویان بین المللی می توانند برای مجوزهای کاری مانند برنامه اجازه کار پس از فارغ التحصیلی (PGWPP) درخواست دهند. این برنامه به آنها اجازه می دهد تا تجربه ارزشمند کار در کانادا را به دست آورند و این کشور را به یکی از بهترین مقصدها برای کسانی تبدیل می کند که به دنبال انتقال بی نقص از تحصیل در مقطع لیسانس به شغلی پر رونق هستند.

مشاغل مورد تقاضا در کانادا (از سال 2021):

پرستاران، متخصصان فناوری اطلاعات (IT) (به عنوان مثال، توسعه دهندگان نرم افزار، مدیران شبکه)، مهندسین (به ویژه عمران، مکانیک و برق)، کارگران ماهر (به عنوان مثال، نجار، لوله کش، برقکار)، متخصصین مراقبت های بهداشتی (پزشکان، داروسازان، دندانپزشکان)، تحلیلگران و حسابداران مالی، تحلیلگران کسب و کار و مدیران پروژه، معلمان (به ویژه در استان های خاص) مدیران فروش و بازاریابی، کارگران کشاورزی و مواد غذایی (تکنسین های کشاورزی، مدیران مزرعه).

آلمان دارای یک بازار کار قوی با فرصت های زیادی است. کانادا بخاطر جو دوستانه محیط کار بسیار محبوب است. اگر نمی دانید از نظر کاری آلمان بهتر است یا کانادا باید گفت که به عوامل مختلفی بستگی دارد. هر دو کشور آلمان و کانادا چشم انداز امیدوار کننده ای را ارائه می دهند و انتخاب ممکن است به ترجیحات خاص و اهداف شغلی شما وابسته باشد.

مقایسه مهاجرت به آلمان یا کانادا از نظر کیفیت زندگی

در مجموع 35 عامل در محاسبه شاخص کل سطح کیفیت زندگی لحاظ می شود که مهم ترین آنها در 7 حوزه دسته بندی می شوند: ثبات اقتصادی و سیاسی، سیستم قانونی و حقوق شهروندی، سیستم بهداشتی، امنیت، آب و هوا، هزینه ها ومخارج و میزان محبوبیت. اقتصاد آلمان یکی از بزرگترین اقتصادهای اروپاست. این کشور محل استقرار شرکت های پیشرو در صنعت خودرو و فناوری در جهان است. از سوی دیگر، اقتصاد کانادا به جای تولید به منابع متکی است. به طور کلی کیفیت زندگی در هر دو کشور بالاست و اندکی متفاوت هستند. در این شاخص بندی آلمان در رتبه 10 و کانادا در رتبه 22 قرار گرفته است. با وجودی که این شاخص ها مرتبا به روزرسانی می شوند ولی در حال حاضر می توان گفت کیفیت زندگی در آلمان بهتر از کانادا است.

مقایسه مهاجرت به آلمان یا کانادا از نظر هزینه های زندگی

هزینه زندگی یکی از مهم ترین نکاتی است که افراد هنگام در نظر گرفتن زندگی در آلمان یا کانادا در نظر می گیرند. هزینه های زندگی روزمره می تواند تأثیر زیادی روی کیفیت تمام جنبه های زندگی بگذارد. در آلمان، ممکن است اجناس کمی گران قیمت به نظر برسند، اما در حقیقت، وقتی آن را با سایر کشورهای توسعه یافته مانند کانادا یا ایالات متحده مقایسه می کنید، بد نیست.

خرید مواد غذایی روزانه شما، که ممکن است شامل اقلامی مانند شیر، نان، سبزیجات و گوشت باشد، می تواند تا 20 درصد بیشتر در کانادا هزینه داشته باشد. یک سبد خرید معمولی در آلمان 75 دلار کانادا و در یک فروشگاه مواد غذایی کانادایی حدود 95 دلار کانادا هزینه دارد. در مورد غذا خوردن در رستوران تفاوت زیادی بین هر دو کشور وجود ندارد. لباس در کانادا به وضوح ارزان تر است.

هزینه اجاره در کانادا می تواند بسیار گران باشد. از طرف دیگر آلمان دارای هزینه اجاره پایین تر است. یک آپارتمان سه خوابه در تورنتو حدود 2700 تا 3500 دلار کانادا (1855 تا 2400 یورو) در ماه برای شما هزینه دارد. در مونیخ آلمان، همین آپارتمان، با شرایط مشابه، در خارج از مرکز شهر، حدود 1800 یورو برای شما هزینه خواهد داشت.

با این حال، اگر قصد خرید ملک را دارید، قیمت ها در کانادا حداقل 5 درصد پایین تر است و به طور متوسط حدود 2719 یورو به ازای هر متر مربع پرداخت خواهید کرد، در حالی که در آلمان به طور متوسط حدود 3572 یورو است. با این وجود، مالیات بر دارایی و نرخ وام مسکن، به صورت سالانه در کانادا افزایش می‌یابد در حالی که در آلمان ثابت می‌ماند.

هنگام مقایسه هزینه های آب و برق در هر دو کشور، ​​کانادایی ها تقریباً 77٪ کمتر از آلمانی ها پرداخت می کنند. هزینه های خدماتی مانند آب، گاز، زباله و برق در کانادا به طور متوسط 140 دلار کانادا است. در حالی که در آلمان همین خدمات به حدود 250 دلار کانادا می رسد.

قیمت حمل و نقل در هر دو کشور بالا است و ماهانه برای شما حدود 80 دلار کانادا در کانادا و 87 دلار کانادا در آلمان هزینه دارد. خرید خودرو در آلمان ارزان تر است، اما تاکسی آلمانی گران تر است.

با این حال، متوسط هزینه زندگی در کانادا تا حدودی بیشتر است؛ ولی همان طور که می دانید هزینه زندگی واقعاً به سبک زندگی شما بستگی دارد.

در کانادا شما 35.1٪ بیشتر برای مواد غذایی، 25.6 درصد کمتر برای حمل و نقل، 26.6 درصد بیشتر برای مسکن، 46.1 درصد بیشتر برای مراقبت از کودکان، 17.5 درصد بیشتر برای سرگرمی و 19.2 درصد کمتر برای لباس پرداخت می کنید.

مقایسه مهاجرت به آلمان یا کانادا از نظر وضعیت آب و هوایی

وضعیت آب و هوایی منطقه سکونت می تواند چالش های زیادی را برای افرادی که برای این هوا آمادگی ندارند ایجاد کند. آلمان منطقه ای معتدل است که ترکیبی از فصول با زمستان های سرد و تابستان های گرم را دارد. اما کانادا پهناور است و از منطقه قطبی قطب شمال تا مناطق معتدل را شامل می شود بنابراین دارای آب و هوای متنوعی است.

بالاترین دمای روز در کانادا در جولای میانگین 22.5 درجه سانتیگراد است. از سوی دیگر، سردترین ماه ژانویه است که میانگین دما 7.7- درجه سانتی گراد است. در آلمان، جولای گرم ترین ماه سال است که میانگین دما 24.2 درجه سانتی گراد است. ژانویه سردترین ماه است که میانگین دما 3.7 درجه سانتی گراد است.

در کانادا، دما در فوریه ممکن است بسته به ارتفاع از سطح دریا به 16.8- درجه سانتی گراد کاهش یابد. گرم ترین شب ها در جولای با دمای 11.5 درجه سانتی گراد است. در آلمان سردترین هوا در ماه ژانویه در شب با 1.0- درجه سانتیگراد و گرمترین هوا در جولای با 13.5 درجه سانتیگراد است. بنابراین در فصول سرد سال تفاوت دمایی چشمگیری بین این دو کشور وجود دارد.

دسامبر بیشترین بارندگی ( 8.9 روز) در کانادا را دارد. با میانگین تنها 7.1 روز، فوریه کمترین میزان بارندگی در سال را دارد. در آلمان بیشتر در ماه دسامبر با میانگین 12.1 روز باران می بارد.

ساعات طول یک روز در طول سال متفاوت است و به فاصله از خط استوا بستگی دارد. در ماه دسامبر، روز در کانادا تنها 7.3 ساعت است. در حالی که در ماه ژوئن 17.4 ساعت است. در آلمان در دسامبر 8.1 ساعت و در ژوئن 16.6 است.

انتخاب بین آلمان یا کانادا از نظر وضعیت آب و هوایی کاملا بستگی به شرایط فردی دارد، هر دو این کشورها نسبت به ایران دارای اقلیم سردتر و مرطوب تری هستند؛ اما آلمان معتدل تر و کانادا قطبی تر است، هرچند شهری مانند ونکوور کانادا دارای هوای معتدلی است. بنابراین بهتر است شهر مدنظر خود را از مدتی قبل از نظر وضعیت آب و هوایی رصد کنید. 

مقایسه مهاجرت به آلمان یا کانادا از نظر سیستم مراقبت های بهداشتی-درمانی

هر دو کشور دارای مراقبت های بهداشتی-درمانی عالی هستند که بخشی از سیستم رفاهی است. بهداشت و درمان آلمان در رتبه دهم جهان قرار دارد، در حالی که کانادا در جایگاه شانزدهم قرار دارد. هزینه سیستم مراقبت های بهداشتی کانادا حدود 20 درصد گران تر از آلمان است.

در آلمان، به شهروندان بیمه سلامت عمومی و خدمات بهداشتی درمانی ارائه می شود. هزینه آن به طور خودکار به مبلغ 14.6٪ از درآمد سالیانه شما پرداخت می شود. سهم کارفرمایان 7.3 درصد از حقوق کارمندان و سهم کارکنان 7.3 درصد است که برای بیمه درمانی کسر می شود. اگر خوداشتغال هستید، کل این مبلغ را خودتان پرداخت می کنید. بیمه درمانی خصوصی نیز وجود دارد که نرخ آن ثابت است و به درآمد شما بستگی ندارد.

مراقبت های بهداشتی در کانادا نیز یکی از بهترین ها در جهان است که بخش خصوصی و دولتی دارد. در کانادا، مانند آلمان، دولت بیمه درمانی را تامین می کند. اکثر خدمات پزشکی که از بیمارستان یا مطب پزشک عمومی دریافت می کنید، تحت پوشش بیمه دولتی قرار دارند.

در حالی که در آلمان، مراقبت های بهداشتی عمومی تمام نیازهای پزشکی شما را پوشش می دهد، در کانادا، برنامه های بیمه سلامت (عمومی) دولتی به شما امکان دسترسی به خدمات اولیه پزشکی را می دهد. می توانید بیمه درمانی خصوصی نیز تهیه کنید که اغلب هزینه هایی را پرداخت می کند که برنامه های دولت پوشش نمی دهند.

مقایسه مهاجرت به آلمان یا کانادا از نظر دریافت اقامت دائم (PR):

کانادا به دلیل فرآیند ساده اقامت دائم (PR) خود در سطح جهانی شناخته شده است، و آن را به بهترین انتخاب برای کسانی تبدیل می کند که در دراز مدت به دنبال اقامت در آنجا هستند. در حالی که آلمان امکان اخذ اقامت دائم را فراهم می کند، ولی کانادا سابقه بهتری در اعطا اقامت دائم دارد. هنگام مقایسه مسیرهای اقامت دائم در کانادا و آلمان، مشخص می شود که هر دو کشور گزینه های جذابی را برای کسانی که به دنبال اقامت دائم هستند ارائه می دهند.

آلمان از طریق گزینه هایی مانند کارت آبی اتحادیه اروپا، مسیر نسبتاً ساده ای را برای دریافت مجوز اقامت دائم فراهم می کند، که به ویژه برای افراد متخصص از کشورهای دیگر جذاب است.

اجازه اقامت دائم به مهاجران این امکان را می دهد که در آلمان مستقر شوند و از مزایایی مانند دسترسی به مراقبت های بهداشتی و تحصیل در این کشور بهره مند شوند.

در مقابل، کانادا دارای برنامه های مهاجرتی متنوعی است که می تواند منجر به اخذ اقامت دائم شود. این برنامه‌ها، از جمله برنامه‌های اکسپرس اینتری و نامزدهای استانی، انعطاف‌پذیری و فرصت‌هایی را برای داوطلبان با مهارت‌ها و سوابق مختلف ارائه می‌دهند.

انتخاب بین کانادا و آلمان برای اقامت دائم تا حد زیادی به ترجیحات و شرایط فردی و شرایط خاص مسیر اقامتی مدنظر فرد بستگی دارد.

برای کسانی که قصد اقامت دائم آلمان را دارند، شایان ذکر است که تسلط به زبان آلمانی ممکن است برای برخی از متقاضیان یک چالش بزرگ باشد، به خصوص اگر هنوز فرصتی برای تحصیل در خارج از کشور یا کسب مهارت های زبانی از قبل نداشته باشند.

در مورد روابط عمومی کانادا، مهارت زبان نیز ضروری است، زیرا برای بسیاری از برنامه های مهاجرتی الزامی است. با این حال، کانادا نسبت به آلمان نسبت به الزامات زبانی نرم‌تر است.

مقایسه زندگی در آلمان و کانادا

در جدول زیر مزایا و معایب زندگی در آلمان و کانادا را مقایسه کرده ایم:

آلمانکانادا
مزایامعایبمزایامعایب
کشوری بزرگ با شهرهای مختلف از بزرگ تا کوچک چهارمین اقتصاد بزرگ جهان مراقبت های بهداشتی رایگان نزدیکی به تمام کشورهای بزرگ اروپایی مانند هلند، فرانسه، اتریش هزینه های مقرون به صرفه زندگی حتی در پایتخت سیاست های مهاجرتی مستقیم سیستم آموزشی رایگان و با کیفیت فرصت های شغلی زیادی را برای مهاجران فراهم می کند حقوق بالا زیرساخت های قوی استانداردهای بالای زندگی 4 هفته تعطیلات سفر فوق العاده ارزان است حمل و نقل عمومی ارزان و توسعه یافته میراث فرهنگی تکنولوژی پیشرفته تعادل عالی بین کار و زندگیمالیات های بالا فرصت های کمتر برای غیر آلمانی زبانان آلمانی ها در پذیرش فرهنگ های دیگر بسیار سفت و سخت هستند املاک و مستغلات بسیار گران استکشور مهاجران – کانادایی ها با خارجی ها مدارا می کنند و از تنوع فرهنگی استقبال می کنند. قیمت های مقرون به صرفه در املاک و مستغلات تعداد زیادی شغل در دسترس است نزدیکی به آمریکا نرخ مالیات پایین سیستم با کیفیت آموزشی مراقبت های بهداشتی رایگان مردم دوستانه و خوش برخورد هستند زبان انگلیسی و فرانسویهزینه بالای زندگی حمل و نقل عمومی وحشتناک است مگر اینکه در مرکز یک شهر بزرگ زندگی کنید غذا ناسالم است و با هورمون ها و مواد نگهدارنده درست می شود نرخ بیکاری قابل توجهی بالاست فرآیند چالش برانگیز مهاجرت ارز ضعیف سفر گران است 2 هفته تعطیلات

جمع بندی

مقایسه مهاجرت به آلمان یا کانادا، کدام یک برای مهاجرت بهتر است؟ کانادا فرصت های شغلی خوب و ثبات اقتصادی ارائه می دهد. این کشور همچنین دارای یک سیستم مراقبت های بهداشتی با کیفیت، یک جامعه چند فرهنگی که پذیرای فرهنگ های جدید است و امنیت بالای اجتماعی است. آلمان یک اقتصاد قوی دارد. دارای خدمات درمانی مقرون به صرفه، سیستم آموزشی عالی، امنیت و مزایای اجتماعی است. همچنین دارای میراث فرهنگی غنی و مناظر طبیعی زیبایی است. در کانادا می توان پس از گذراندن حداقل 3 سال در کشور، تابعیت را بدست آورد. در آلمان، گرفتن گذرنامه قرمز بیشتر طول می کشد و دشوارتر است. گذرنامه های کانادا و آلمان مزایای قابل توجهی را ارائه می دهند اما براساس شاخص گذرنامه، گذرنامه آلمان قدرتمندتر است. در این مقاله مقایسه مهاجرت به آلمان یا کانادا از لحاظ مختلف بررسی شد. هر دو مزایا و چشم انداز منحصر به فرد برای زندگی، تحصیل و کار را ارائه می دهند. با این حال، انتخاب ما آلمان است زیرا به عنوان انتخاب برتر برای زندگی، تحصیل و مهاجرت شناخته می شود.

پرسش های متداول درباره مقایسه مهاجرت به آلمان یا کانادا

مهاجران آلمان را ترجیح می دهند یا کانادا؟

از نظر آماری، اکثر مهاجران به آلمان تمام عمر خود را در آنجا می مانند. در عین حال، 60 درصد از مهاجران به کانادا طی 10 سال و 50 درصد آنها حتی در 2 سال اول به کشور خود باز می گردند.

آیا زبان برای مهاجرت به آلمان یا کانادا یک مانع است؟ آلمانی سخت تر است یا انگلیسی؟

زبان آلمانی دشوار است. همه نمی خواهند و نمی توانند آن را یاد بگیرند. بسیاری از خارجی ها حتی پس از سال ها زندگی در آنجا مسلط نمی شوند. با وجود این، برای زندگی در آلمان لزوماً نیازی به یادگیری زبان آلمانی ندارید. مشاغل انگلیسی زبان زیادی وجود دارد و مردم انگلیسی را روان صحبت می کنند. با این حال، هیچ راهی برای ادغام در جامعه آلمان بدون صحبت کردن آلمانی وجود ندارد. زبان انگلیسی زبان اصلی در کانادا است، اما اگر می خواهید در قسمت فرانسوی زبان این کشور زندگی کنید، برای یادگیری زبان فرانسه آماده باشید. از این رو دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی وجود دارد. اگر به کبک می روید، حتماً زبان فرانسه را هم بدانید.

آلمانی ها نگرش بهتری به خارجی ها دارند یا کانادا؟

کانادایی ها رفتار بسیار دوستانه ای دارند در حالی که آلمانی ها می توانند سرد و کمتر دوستانه به نظر برسند. دوستی با کانادایی ها راحت تر است.کانادا به دلیل چندفرهنگی بودن خود مشهور است. مهاجران را بهتر می پذیرد به خصوص در شهرهای بزرگتر. از این رو، ادغام در جامعه کانادا و موفقیت در زندگی به عنوان یک خارجی بسیار آسان تر از آلمان است.

milani
milani
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *