فراهانی
چگونه می توانیم در آلمان کار پیدا کنیم؟

چگونه در آلمان کار پیدا کنیم؟

آلمان یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان است. این کشور با دارا بودن صنعت، تکنولوژی و رفاه بالا به مقصد بسیاری از افراد تبدیل شده است. آلمان نیز برای حفظ پویایی صنعت و اقتصاد خود نیاز به نیروهای جوان کاری دارد. روش های مختلفی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد که یکی از بهترین روش ها، مهاجرت کاری است. اما برای بسیاری از متقاضیان سوال است که چگونه در آلمان کار پیدا کنیم؛ که در این مقاله قصد داریم راه های مختلف یافتن کار در آلمان را بررسی نماییم.

چگونه در آلمان کار پیدا کنیم؟ – معرفی بهترین سایت‌ها

چگونه در آلمان کار پیدا کنیم؟

اینکه چگونه در آلمان کار پیدا کنیم سوال بسیاری از افرادی است که یا قصد دریافت ویزای قرارداد کاری آلمان را دارند یا ویزای جستجوی کار آلمان را دریافت کرده اند و باید در مدت محدودی در آلمان کار پیدا کنند. روش های بسیار زیادی برای یافتن شغل در آلمان وجود دارد که با گسترش فضای وب و شبکه های مجازی بسیار راحت تر از قبل می توانید شغل مناسب خود را در آلمان بیابید. براساس راهنمای کار جهانی، بیش از 1200 وبسایت کاریابی فعال در آلمان وجود دارند که به دلیل تنوع بالا، شما می توانید به راحتی و به سرعت، از طریق این سایت ها در آلمان کار پیدا کنید. روش های سنتی تر نیز وجود دارد که می توانید شانس خود را از طریق آنها امتحان نمایید. در ادامه به بررسی این روش ها می پردازیم:

  • جستجو در سایت‌های آنلاین کاریابی آلمان

تعداد زیادی سایت جستجوی کار در آلمان وجود دارد؛ چند نمونه از معروف ترین و پرکاربردترین آنها موارد زیر هستند:

Arbeitsagentur.de به آدرس https://www.arbeitsagentur.de/

آژانس فدرال استخدام که پایگاه داده مخصوص خود را در مورد مشاغل مورد نیاز آلمان دارد. این سایت در بین سه رتبه برتر قرار دارد و به صورت روزانه آپدیت می شود. در این پرتال می توانید برای مشاغل تخصصی و غیر تخصصی و برای کارهای موقت یا دائم به دنبال شغل مناسب خود بگردید. می توانید زبان سایت را به راحتی به انگلیسی تغییر دهید. در هنگام ورود باید ثبت نام کنید؛ سپس با جستجوی شغل و شهر مد نظر خود می توانید شغل مناسب خود را بیابید.

Stepstone.de به آدرس https://www.stepstone.de/

سایت بسیار معروف و پیشتاز درگاه های شغلی در آلمان است و یکی از بهترین سایت های کاریابی در آلمان است. روند ثبت نام و جستجو در این سایت نیز مانند سایت قبلی است و بعد از انتخاب شغل مناسب خود می توانید با آپلود کردن رزومه، درخواست استخدام در شرکت را ارسال کنید.

Meinestadt.de به آدرس https://www.meinestadt.de/

سایت بسیار خوبی برای گزینش محلی شهر مورد نظر شما می باشد؛ چراکه در این زمینه بسیار تخصصی کار کرده است. این سایت در درجه اول بر مشاغلی که نیاز به مدرک تحصیلی ندارند؛ تمرکز کرده است. اگر یافتن هر شغلی برای یادگیری زبان آلمانی استراتژی شماست و روی یک شهر خاص از آلمان تمرکز کرده اید؛ این سایت بهترین گزینه است. جالب است بدانید علاوه بر جستجوی محلی کار در این سایت می توانید برای اجاره منزل، خرید و فروش ماشین و حتی دوست یابی از این وبسایت استفاده کنید.

  • استفاده از شبکه های اجتماعی مجازی

لینکدین به آدرس https://www.linkedin.com/

لینکدین یکی از معروف ترین شبکه های مجازی است که اختصاصا تجاری و اشتغال محور است. به راحتی با نصب اپلیکشن لینکدین و ایجاد حساب کاربری، می توانید رزومه خود را برای کارفرمایان به منظور درخواست شغل ارسال نمایید. می توانید کشور و شغل مد نظر خود را به راحتی در تب “Jobs” این شبکه اجتماعی جستجو نمایید. لازم به ذکر است که داشتن یک پروفایل قوی در لینکدین در استخدام شما در شرکت مد نظر بسیار موثر است.

زینک به آدرس Xing.com

زینک یک رقیب بومی آلمانی برای شبکه مجازی لینکدین است. تا همین اواخر فقط به زبان آلمانی در دسترس بود؛ ولی به دلیل رقابت بالایی که با رقیب آمریکایی خود یعنی لینکدین داشت، تمام سایت خود را به زبان انگلیسی و آلمانی تغییر داد؛ سرمایه گذاری های بالا و پیشرفت های زیادی کرد. نتیجه این شد که این وبسایت بیش از دو میلیون بازدید صفحه دارد و به عنوان یکی از بهترین سایت های کاریابی در آلمان مطرح است. باید مانند لینکدین در آن ثبت نام کنید و روزمه خود را آپلود نمایید؛ سپس به جستجوی کار مناسب بپردازید.

  • استفاده از سایت های بین المللی کاریابی

Indeed به آدرس https://www.indeed.com/

این سایت معروف بین اللملی در طول 10 سال گذشته به صورت تصاعدی رشد کرده است و به یکی از بزرگترین سایت های کاریابی جهانی برای تمام مشاغل تبدیل شده است. این سایت بیشترین ترافیک جستجوی ماهانه را در آلمان دریافت می کند. حتما این سایت را برای یافتن شغل مدنظر خود جستجو کنید. در این سایت نیز باید ابتدا ثبت نام کنید و سپس با انجام فیلترهای مناسب، شغل مدنظر خود را جستجو کنید. با فعال کردن ایمیل خود در Indeed می توانید روزانه شغل های جدیدی که متناسب شما هستند را در ایمیل دریافت کنید.

 Monsterبه آدرس https://www.monster.com/

یکی دیگر از سایت های بین المللی که در سرتاسر جهان استفاده می شود، سایت Monster است که در دهه نود میلادی ایجاد شده است. در این سایت نیز باید ابتدا حساب کاربری ایجاد کنید و موقعیت های شغلی را با فیلتر کردن کشور مدنظر خود جستجو نمایید. امکان ذخیره درخواست های جستجو در این سایت وجود دارد. متاسفانه فیلتر میزان حقوق یا سطح سابقه در این سایت وجود ندارد.

  • نمایشگاه‌های شغلی

اگر امکان سفر و دریافت ویزای توریستی به آلمان را دارید، یکی از بهترین روش ها شرکت در نمایشگاه‌های شغلی مرتبط با فیلد کاری تان است. آلمان یک کشور صنعتی است و به طور منظم و با اطلاع قبلی، نمایشگاه های مختلفی برای اهداف تجاری برگزارمی کند. در این نمایشگاه‌ ها، شما می توانید با ارتباط مستقیم با کارفرما در مورد فرصت های شغلی اطلاعات لازم را دریافت کنید و در صورت امکان درخواست استخدام بدهید.

  • روزنامه های محلی آلمان

هنوز هم بسیاری از آگهی استخدام در آلمان در روزنامه های محلی به چاپ می رسد. اگر از طریق ویزای توریستی آلمان یا ویزای جستجوی کار آلمان در این کشور ساکن شده اید و به دنبال کار می گردید، می توانید در روزنامه های محلی به دنبال شغل مناسب خود بگردید.

  • استفاده از ارتباطات شخصی

شاید یکی از بهترین راه ها برای یافتن شغل در آلمان، استفاده از ارتباطات شخصی است. بسیاری از شرکت ها تمایل دارند که افرادی که معرف دارند را استخدام نمایند. با همکلاسی ها قدیمی خود ارتباط برقرار کنید، از طریق استاد یا رئیس خود راه های ارتباطی با شرکت های صنعتی بین المللی را پیدا کنید. از دوستان و اطرافیان خود که ممکن است در آلمان ساکن باشند و یا اقوامی در آلمان داشته باشند، بخواهید شما را به رابط های موثر معرفی کنند. تعاملات خود را افزایش دهید که امکان یافتن شغل از طریق یکی از این آشنایان فراهم شود.

شرایط کاری در آلمان

آلمان در مقایسه با سایر کشورهای اروپا دارای پایین ترین نرخ بیکاری یعنی حدود 3.3 درصد است. تا جولای 2020 تخمین زده می شد که به حدود 57 هزار نیروی کار در رشته های مختلف نیاز دارد. میانگین ساعت کاری روزانه در آلمان حدود ۸ ساعت و حداکثر ۱۰ ساعت است. میانگین ساعت کاری در یک هفته در آلمان حدود ۴۰ ساعت و حداکثر ۴۸ ساعت می باشد. حداقل مرخصی  سالانه ۲۸ روز است و حداقل تعطیلات قانونی سالانه ۲۶ روز است. میانگین حقوق دریافتی در آلمان، ۴۱۲۰ یورو در ماه است؛ به این معنا که نیمی از جمعیت شاغل در آلمان، حقوق ماهانه‌ای کمتر از ۴۱۲۰ یورو و نیمۀ دیگر، حقوق ماهانه‌ای بیشتر از ۴۱۲۰ یورو در ماه دریافت می کنند. سن بازنشستگی در آلمان برای بسیاری از مشاغل 65 سال می باشد ولی برای زنان و بعضی از مشاغل در سن 60 یا 63 نیز امکان بازنشستگی فراهم است.

گروه مشاوره فراهانی

اگر مثل بسیاری از افراد که قصد مهاجرت و دریافت ویزای کار آلمان را دارید و نمی دانید که باید چگونه در آلمان کار پیدا کنیم، می توانید از گروه های مشاوره فعال و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید. برای کاریابی تضمینی آلمان، پیشنهاد ما مشاوره با گروه مشاوره فراهانی است. شرکت ما دارای سالها تجربه در زمینه کسب و کار در آلمان، سرمایه گذاری در آلمان و ثبت شرکت در آلمان است. ما می توانیم شما را در زمینه دریافت ویزای کار آلمان، ویزای تحصیلی آلمان و غیره راهنمایی کنیم. وقتی قدم به قدم مهاجرت و زندگی در آلمان را با ما تجربه کنید؛ متوجه می شوید که مهاجرت در کنار سختی ها می تواند بسیار ساده و راحت انجام گیرد. پس فرصت را از دست ندهید و با ما تماس بگیرید.

سخن آخر

چگونه در آلمان کار پیدا کنیم سوال و مشکل بسیاری از افرادی است که در مسیر مهاجرت کاری آلمان قرار دارند. توصیه می کنیم در ابتدا با بررسی شرایط دریافت ویزای کار آلمان و آماده سازی مدارک مورد نیاز زمینه را برای دریافت ویزای کار آلمان محیا کنید. در قدم بعدی می توانید با مشورت با گروه مشاوره فراهانی به جستجو کار و ارسال رزومه به شرکت های مناسب بپردازید. ممکن است این مسیر کمی طولانی و چالش برانگیز باشد ولی مطمئنا با ممارست می توانید شغل بسیار مناسبی را در آلمان بیابید.

سوالات درباره چگونه در آلمان کار پیدا کنیم

کاریابی در آلمان برای ایرانیان چگونه است؟

کاریابی ایرانیان با سایرین تفاوتی ندارد، شما نیز می توانید از طریق روش های گفته شده به جستجوی کار در آلمان بپردازید.

کار در آلمان برای پناهندگان چگونه است؟

پناهندگان با توجه به وضعیت اقامت خود در آلمان ممکن است اجازه کار داشته باشند. اگر به عنوان پناهنده در آلمان قبول شدید و اقامت سه ساله دریافت کردید، می توانید در هر جایی که شغل مناسبی یافتید، به صورت قانونی شروع به کار کنید.

milani
milani
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *