فراهانی
سریع ترین راه مهاجرت به آلمان

سریع ترین راه مهاجرت به آلمان

آلمان در سال های اخیر به یکی از مهاجرخیزترین کشور های اروپایی تبدیل شده است. این کشور یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان است که برترین صنایع و تکنولوژی ها را در خود جای داده است. به دلیل رشد منفی تولد و پیر شدن جمعیت این کشور، آلمان سالیانه شمار زیادی از نیرو کار مورد نیاز خود را از مهاجران سراسر دنیا جذب می کند. به همین دلیل شاید بتوان گفت اگر نیروی کار متخصص هستید؛ سریع ترین راه مهاجرت به آلمان از طریق ویزای کاری آلمان است. اما از طریق روش های دیگر نیز می توان در مدت کوتاهی به آلمان مهاجرت کرد. در این مقاله قصد داریم به بررسی سریع ترین راه مهاجرت به آلمان بپردازیم.

سریع ترین راه مهاجرت به آلمان

سریع ترین راه مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق روش های مختلفی امکان پذیر است که هرکدام دارای شرایط خاص خود هستند. بنابراین هر فردی که قصد مهاجرت به آلمان را دارد باید با بررسی شرایط خود و مشاوره با یک وکیل مهاجرتی با تجربه، بهترین راه مهاجرت به آلمان را برای خود انتخاب نماید. اگر شرایط مناسب با هرکدام از این روش ها را داشته باشید می توانید به راحتی و به سرعت به آلمان مهاجرت کنید؛ چراکه آلمان برای جذب مهاجران از سراسر دنیا، شرایط مهاجرتی خود را تسهیل کرده است.

اگر می خواهید در بازه زمانی کوتاهی مهاجرت کنید؛ در ادامه به بررسی سریع ترین راه مهاجرت به آلمان پرداخته ایم:

  1. اگر تحصیلات دانشگاهی و سابقه کار مرتبط دارید؛ سریع ترین راه مهاجرت به آلمان برای شما، دریافت ویزای کاری آلمان است.

ویزای کاری آلمان

  • اگر از یک کارفرمای آلمانی پیشنهاد کار دارید، ویزای جاب آفر بهترین راه مهاجرت به آلمان است. فرصت را از دست ندهید که می توانید از این طریق به راحتی و به آسانی به آلمان مهاجرت کنید. برای دریافت این نوع ویزا باید تحصیلات دانشگاهی، سابقه کار مرتبط و مدرک زبان داشته باشید؛ مزیت عمده این روش نسبت به سایر روش های دیگر، داشتن کار و درآمد در همان ابتدای مهاجرت به آلمان است. اگر شما قرارداد کاری با کارفرمای آلمانی داشته باشید و مدارک خود را به سرعت تکمیل کنید و تحویل سفارت دهید؛ بین یک هفته تا سه ماه ویزای شما صادر می شود.
  • ویزای جستجوی کار آلمان سریع ترین راه مهاجرت به آلمان است. اگر مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد در یک رشته معتبر دانشگاهی، 5 سال سابقه کار در رشته مرتبط و مدرک زبان با حداقل سطح B1 دارید و می توانید حدود 6 هزار یورو تمکن مالی ارائه دهید؛ بهترین راه مهاجرت به آلمان درخواست ویزای 6 ماهه جاب سیکر آلمان است. در این مدت در آلمان اقامت می کنید و به دنبال کار می گردید. بعد از یافتن شغل مناسب، ویزای خود را به ویزای کاری آلمان تغییر می دهید. ممکن است تا حداکثر 12 ماه طول بکشد تا بتوانید ویزای جاب سیکر آلمان را دریافت کنید. پزشکان، پرستاران، مهندسان IT، مهندسان نرم افزار، مهندسان برق و عمران شانس بیشتری برای یافتن شغل در مدت 6 ماهه را دارند، بنابراین ویزای جاب سیکر آلمان آسان ترین راه مهاجرت به آلمان برای این دسته افراد است.
  • اگر تحصیلات دانشگاهی دارید ولی سابقه کار مرتبط ندارید؛ سریع ترین راه مهاجرت به آلمان برای شما از طریق ویزای تحصیلی آلمان است.

ویزای تحصیلی آلمان

اگر مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه های معتبری که مورد تایید آلمان هستند؛ گرفته باشید می توانید برای دانشگاه های آلمان در مقاطع بالاتر اپلای کنید. مهم ترین ویژگی مهاجرت تحصیلی به آلمان، رایگان بودن دانشگاه های آلمان است. اگر پذیرش از یکی از دانشگاه های آلمان داشته باشید و تمام مدارک خود را به صورت کامل به سفارت آلمان تحویل دهید، ممکن است بین 25 روز تا 12 ماه طول بکشد تا ویزای شما صادر شود. مدت معمول دریافت ویزای تحصیلی آلمان 3 ماه است.

  • اگر تحصیلات دانشگاهی ندارید بهتر است سایر روش های مهاجرت به آلمان را امتحان کنید؛ مانند ویزای آوسبیلدونگ آلمان، مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج.

ویزای آوسبیلدونگ آلمان

 برای افرادی که تحصیلات دانشگاهی و سابقه کار ندارند، آسان ترین راه مهاجرت به آلمان، دریافت ویزای آوسبیلدونگ آلمان است. این یک روش آموزش فنی و حرفه ای است که مهارت های لازم برای یک شغل خاص را به افراد آموزش می دهد و افراد در طول تحصیل، می توانند درآمد هم داشته باشند. رشته هایی مانند بانکداری، آشپزی، آرایشگری، دستیار دندانپزشک، دستیار پزشک، تکنسین داروخانه و غیره از جمله رشته هایی است که می توانند برای دریافت ویزای آوسبیلدونگ آلمان اقدام کنند. مدت زمان پردازش این ویزا در سفارت آلمان بین 2 تا 3 ماه است.

ویزای سرمایه گذاری آلمان

این نوع ویزا از طریق روش های مختلفی از جمله راه اندازی کسب وکار در آلمان، ثبت شرکت در آلمان یا تاسیس دفتر نمایندگی در آلمان دریافت می شود. این روش برای افراد صاحب مشاغل که مدرک تحصیلات دانشگاهی ندارند و از درآمد خوبی برخوردار هستند؛ بهترین روش مهاجرت به آلمان است. حداقل سرمایه مورد نیاز برای دریافت اقامت آلمان 25 هزار یورو است. پس از 3 سال می توانید برای دریافت اقامت دائم آلمان درخواست دهید. ممکن است بین 7 تا 10 ماه طول بکشد تا ویزای سرمایه گذاری آلمان صادر شود.

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

اگر با یک شخص که تبعه آلمان است ازدواج کنید، می توانید به آسانی به آلمان مهاجرت کنید. اما این روش نیز دارای شرایطی است از جمله باید اثبات گردد که ازدواج شما حقیقی است و فرد تبعه آلمان با ارائه گواهی تمکن مالی بتواند اثبات کند که توانایی تامین هزینه های زندگی همسرش در آلمان را دارد. اجازه اقامت بعد از ازدواج نیز موقت است و بعد از 3 سال که از اقامت در آلمان گذشت، می توان برای اقامت دائم درخواست داد.

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

یکی از روش های دریافت اقامت آلمان، مهاجرت از طریق پناهندگی است. این روش دارای مزایا و معایب بیشماری است و برای افرادی که به هر دلیلی امکان ادامه زندگی در کشور خود را ندارد؛ روش خوبی است. اگر قادر به تامین هزینه های زندگی خود در آلمان نباشید، باید در کمپ های پناهندگان اقامت کنید. هرچند که در مدت زمانی که در پروسه پذیرش پناهندگی هستید؛ دولت آلمان نیز امکاناتی در اختیار شما قرار می دهد. باید اول به عنوان پناهنده ثبت نام کنید؛ یا در مرز آلمان یا با مراجعه به پلیس و اداره امور شهروندان خارجی این کار صورت می گیرد. سپس باید کتبا درخواست پناهندگی دهید. در یک جلسه مصاحبه اولیه سوالات کلی از شما می شود و انگشت نگاری انجام می گردد. بعد از انجام این مراحل اقامت موقت دریافت می کنید که لازم گواهی اقامت موقت خود را که مانند شناسنامه شماست، همیشه همراه داشته باشید. در مرحله بعد مقررات دوبلین در مورد پرونده شما مورد بررسی قرار می گیرد و سپس برای یک مصاحبه اصلی دعوت می شوید. این جلسه مصاحبه بسیار با اهمیت و تعیین کننده است. معمولا بعد از چند ماه نتیجه درخواست پناهندگی شما اعلام می شود.

ارزانترین راه مهاجرت به آلمان

ارزانترین راه مهاجرت به آلمان

ارزانترین راه مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج است. در این روش همسر شما که تبعه آلمان است باید بتواند اثبات کند که توانایی حمایت مالی همسر خود در آلمان را دارد. این روش نسبت به روش های دیگر هزینه کمتری برای فرد متقاضی خواهد داشت چراکه نیازی به ارائه گواهی تمکن مالی از طرف شخص متقاضی نیست. روش ویزای کاری آلمان و ویزای تحصیلی آلمان نیز به نسبت سایر کشورها، هزینه های کمتری در بر دارد. ولی مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت نیاز به توانایی مالی بالایی دارد.

برای مهاجرت به آلمان از کجا شروع کنم؟

برای مهاجرت به آلمان از کجا شروع کنم؟

مهاجرت به یک کشور خارجی یک تصمیم بسیار مهم و سرنوشت ساز است و می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. اولین قدم برای مهاجرت به آلمان، آشنایی با کشور آلمان، شرایط اقتصادی، اجتماعی و سیاسی آن کشور است. قدم بعدی آشنایی با زبان آلمانی است؛ برای زندگی در هر کشوری باید بتوانید در حد گفتگو روزمره و حتی بیشتر به زبان کشور مقصد صحبت کنید؛ بنابراین هر چقدر که روی تقویت زبان آلمانی خود وقت بگذارید؛ کم است. قدم بعدی این است که با مشاوره با یک وکیل مهاجرتی با تجربه، بهترین و سریع ترین روش مهاجرت به آلمان را که برای شما مناسب است؛ انتخاب کنید و تمام تمرکز خود را برای جمع آوری مدارک مناسب بگذارید. اگر به دنبال دریافت جاب آفر هستید، باید از تمام منابع و امکانات برای دریافت قرارداد کاری استفاده کنید. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به آلمان را دارید باید لیست دانشگاه های آلمان در رشته مورد نظر خود را جمع آوری کنید و مدارک مورد نیاز هر دانشگاه را بررسی و آماده کنید و در مدت زمان مقرر درخواست پذیرش به دانشگاه مربوطه را صادر نمایید.

مسیر مهاجرت به آلمان می تواند به سادگی و در مدت زمان کوتاهی انجام گیرد ولی اگر با مراحل مختلف درخواست ویزا آلمان آشنایی نداشته باشید؛ ممکن است طولانی و سخت شود. بنابراین توصیه می کنیم حتما با یک گروه مجرب مانند گروه مشاوره فراهانی برای طی آسان مسیر مهاجرت به آلمان مشورت کنید. این گروه با سالها تجربه در مورد انواع روش های مهاجرتی می توانند سریع ترین راه مهاجرت به آلمان را پیش پای شما قرار دهند.

جمع بندی

همواره قبل از مهاجرت باید با بررسی شرایط شخصی زندگی خود، بهترین راه مهاجرت به آلمان را انتخاب کنید. اگر تحصیلات دانشگاهی و سابقه کار مرتبط دارید؛ برای شما سریع ترین راه مهاجرت به آلمان از طریق ویزای جستجو کار آلمان و ویزای جاب آفر آلمان است. اگر تحصیلات دانشگاهی دارید ولی سابقه کار مرتبط ندارید می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان اقدام کنید. روش هایی مانند ویزای آوسبیلدونگ آلمان و ویزای سرمایه گذاری آلمان نیز برای افرادی که تحصیلات دانشگاهی ندارند؛ اما وضعیت مالی خوبی دارند، روش های مناسبی هستند. مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج نیز به عنوان ارزان ترین راه مهاجرت به آلمان نیز یک انتخاب خوب است. توصیه می کنیم برای انتخاب یک روش مناسب و سریع ترین راه مهاجرت به آلمان، حتما با یک وکیل مهاجرتی مجرب از گروه مشاوره فراهانی مشورت نمایید.

پرسش های متداول درباره سریع ترین راه مهاجرت به آلمان

تفاوت ویزای بلوکارت و ویزای عادی آلمان چیست؟

تفاوت اصلی این دو نوع ویزا در دریافت اقامت دائم آلمان است؛ افرادی که ویزای بلوکارت آلمان را دارند سریع تر از افرادی که ویزای عادی دارند می توانند اقامت دائم آلمان را دریافت کنند. افراد دارای ویزای بلو کارت اگر دارای مدرک زبان آلمانی در سطح B1 باشند؛ بعد از حدود 21 ماه و اگر دارای مدرک زبان سطح A2 باشند؛ بعد از 33 ماه می تواند ویزای دائم آلمان را دریافت کنند. اما افرادی که ویزای کار عادی آلمان را دارند، بعد از 5 سال می توانند برای دریافت اقامت دائم آلمان درخواست دهند.

سایت رسمی مهاجرت به آلمان چیست؟

برای مطالعه شرایط مهاجرت به آلمان، مدارک مورد نیاز برای سفارت و اقدام به دریافت نوبت سفارت آلمان در تهران می توانید به سایت https://teheran.diplo.de/ir-fa مراجعه نمایید.

شرط سنی مهاجرت به آلمان چیست؟

برای هر کدام از راه های مهاجرت به آلمان ممکن است شرایط سنی متفاوتی اعمال شود برای مثال برای جاب آفر تا 40 سالگی، برای جاب سیکر تا 45 سالگی می توان اقدام کرد. ویزای تحصیلی آلمان نیز محدودیت سنی ندارد.

milani
milani
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *