فراهانی
شرایط دریافت بلوکارت آلمان ؟؟

شرایط دریافت بلوکارت آلمان ؟؟

بلوکارت آلمان یا کارت آبی آلمان کارتی است که حداقل درآمد سالانه را جهت زندگی در آلمان فراهم می‌نماید. همچنین بلوکارت یک نوع کسب اجازه دانشجویان برای تحصیل در آلمان می‌باشد.

از طریق بلوکارت آلمان می‌توان برای دریافت اقامت دائم این کشور هم اقدام کرد.

ممکن است این سوال پیش بیاید که شرایط دریافت بلوکارت آلمان چیست؟ اگر می‌خواهید پاسخ این سوال را بیابید تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید چراکه ما در این مقاله قصد داریم شما را به صورت کامل با شرایط دریافت بلوکارت آشنا کنیم. در ابتدا پیشنهاد می کنیم ویدئو زیر، که توضیح کامل و سریع درباره شرایط دریافت بلوکارت آلمان هست را
ببینید.


شرایط دریافت بلوکارت آلمان

شرایط دریافت بلوکارت آلمان

افرادی که می‌خواهند بلوکارت آلمان را دریافت کنند، می‌بایست بعضی از شرایط لازم برای دریافت آن را داشته باشند. این شرایط عبارتند از:

 • مدرک تحصیلی

 شما برای دریافت بلوکارت باید دارای مدرک تحصیلی از یک دانشگاه آلمانی یا دانشگاه‌های مورد تایید دولت این کشور باشید. این مدرک می‌بایست مرتبط با شغل یا حرفه‌ای باشد که شما در آلمان قصد انجام آن را دارید.

 • رشته مورد پذیرش

متقاضیان کارت آبی آلمان بایستی در یکی از رشته‌های پزشکی، حقوق، مهندسی (مشاغل مورد نیاز آلمان) تحصیل کنند و مدارک مرتبط با تحصیلات آن‌ها باید توسط دولت آلمان تایید شود.

 • پیشنهاد شغلی

متقاضیان نیاز است که قرارداد رسمی با موقعیت شغلی ایده‌آلی داشته و همچنین حقوق آن‌ها باید تعیین شده باشد. لازم است این افراد دعوتنامه کاری از یک شرکت یا موسسه معتبر داشته باشند.

 • آدرس ثبت‌شده در آلمان

از دیگر شرایط دریافت کارت آبی آلمان، ثبت‌نام در اداره Resident’s Registration می‌باشد. افرادی که قصد دریافت بلوکارت آلمان را دارند باید بعد از ثبت‌نام، گواهی مربوط به آن را در زمان ثبت درخواست خود جهت اخذ کارت آبی آلمان به اداره مهاجرت تحویل بدهند.

لازم به ذکر است که برای اخذ بلوکارت، شما باید حداقل درآمد معینی داشته باشید به این صورت که این درآمد بالاتر از حداقل دستمزد قانونی در آلمان باشد.

 • بیمه سلامت

برای دریافت کارت آبی آلمان، متقاضی بایستی در این‌ کشور تحت پوشش یک بیمه درمانی که بتواند هزینه‌های درمانی آن را ظرف مدت اقامت در آن‌ کشور پوشش دهد، باشد.

 • تجربه کاری

برای درخواست بلوکارت آلمان، افراد باید حداقل 5 سال تجربه کاری مرتبط را در رزومه خود ثبت کنند. این تجربه کاری باید مرتبط با شغل یا حرفه‌ای باشد که شما در آلمان قصد انجام آن را دهید.

 • ترجمه مدارک

از دیگر شرایط دریافت بلوکارت آلمان این است که، ممکن است به ترجمه مدارک تحصیلی و مدارک مرتبط دیگر به زبان آلمانی یا انگلیسی نیاز باشد.

 • خرید بلیط پرواز

همچنین، باید دارای بلیط پرواز به آلمان باشید.

ناگفته نماند که برای درخواست بلوکارت آلمان، متقاضیان باید مدارک لازم را ارائه دهند تا نشان دهند شغل آن‌ها قانونی می‌باشد. این مدارک شامل بیمه سلامت و ویزای بلند مدت است. همچنین، افرادی که درخواست کارت آبی آلمان را دارند، باید آشنایی اولیه با قوانین، فرهنگ، آداب و رسوم آلمان داشته و به عقیده کارشناسان صادرکننده بلوکارت، به عنوان تهدیدی برای سیاست‌های عمومی این کشور تلقی نشوند. لازم به ذکر است که شرایط سنی خاصی برای متقاضیان دریافت بلوکارت آلمان تعریف نشده است و در هر رده سنی که قرار داشته باشند، در صورت داشتن شرایط ذکر شده، می‌توانند در این کشور به فعالیت‌های خود مشغول شوند.

شرایط عدم دریافت بلوکارت آلمان

شرایط عدم دریافت بلوکارت آلمان

با داشتن یک سری شرایط شما شانس دریافت بلوکارت آلمان را به صورت کامل از دست خواهید داد این شرایط به این صورت است که:

 • افرادی که به عنوان افراد کارآفرین یا خوداشتغال معروف هستند، قادر به دریافت کارت آبی آلمان نیستند.
 • کسانی که در گذشته به صورت غیرقانونی به یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا وارد شده‌اند، نمی‌توانند بلوکارت آلمان را دریافت کنند.
 • اگر افراد قبلا در اتحادیه اروپا به کار مشغول بوده و مرتکب اعمالی ازجمله پولشویی یا فرار مالیاتی شده باشند، قادر به دریافت بلوکارت نخواهند بود.
 • افرادی که به جرمی در اروپا مرتکب شده و سابقه محکومیت کیفری داشته باشند نیز قادر به دریافت کارت آبی نخواهند بود.
 • افراد فاقد مدارک معتبر برای سفر قانونی در اتحادیه اروپا نیز نخواهند توانست کارت آبی آلمان را دریافت کنند.
 • کسانی که نتوانند صلاحیت مدارک شغلی یا تحصیلی برای اشتغال در اتحادیه اروپا را ثابت کنند قادر به دریافت بلوکارت نخواهند شد.

مشاغل مورد نیاز برای دریافت بلوکارت آلمان

 مشاغل لازم برای دریافت کارت آبی آلمان شامل رشته‌های متنوعی مانند پرستاری ارتوپدی، مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی ساختمان، برنامه‌نویسی، تکنولوژی ماشین، مهندسی خودرو و فلزات و… هستند. این رشته‌ها از جدول آخرین فهرست مشاغل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به آلمان در سال 2022 تهیه شده‌اند که نشان‌دهنده میزان و نوع موقعیت‌های شغلی مورد نیاز این کشور می‌باشند.

شرایط سنی بلوکارت آلمان

ازجمله مسائل حائز اهمیتی که کارفرمایان برای استخدام نیروی کار به آن دقت می‌کنند سن متقاضیان است. با توجه به اینکه در ویزای بلوکارت آلمان سن و شرایط خاصی تعریف نشده است اما هر چه سن فرد کمتر از ۴۵ سال باشد شرایط کاریابی برای فرد مناسب تر خواهد بود. در حقیقت سایر شرایط بلوکارت آلمان مثل سابقه کار و یا مهارت فرد از شرایط سنی مهم‌تر بوده و سبب اخذ ویزای بلوکارت آلمان می‌شوند.

حداقل حقوق برای بلوکارت آلمان

ابتدا باید در نظر داشته باشید فردی که دارای بلوکارت آلمان است میزان حقوقی که دریافت می‌کند یک و نیم برابر میانگین حقوق ملی آلمان را دریافت می‌کند. در کشورهای مختلف میزان حقوق افرادی که دارای بلوکارت آلمان هستند، متفاوت است. حداقل حقوقی که برای دارندگان بلوکارت آلمان در نظر گرفته شده ۵۶،۴۰۰ یورو است. اگر برای شغل‌هایی که کمبود نیرو دارند بلوکارت درخواست شود و حقوق فرد در سال حداقل ۴۴،۳۰۴ یورو باشد، امکان دارد فرد بتواند بلوکارت آبی آلمان را دریافت کند. اما ممکن است حداقل حقوق بلوکارت آلمان بر اساس قوانین و مقررات مختلف متغیر بوده و به عوامل گوناگونی همچون نوع شغل و منطقه محل کار شما بستگی داشته باشد. لازم به ذکر است که حداقل درآمد برای دریافت بلوکارت بیشتر از حداقل دستمزد قانونی در آلمان می‌باشد.

سوالات درباره شرایط دریافت بلوکارت آلمان

حداقل مدرک مورد نیاز برای دریافت بلوکارت آلمان چیست؟

حداقل مدرکی که متقاضیان برای دریافت بلوکارت آلمان باید ارائه دهند، مدرک لیسانس است.

چه شرایطی برای دریافت بلوکارت آلمان لازم است؟

متقاضیان دریافت Blue card لازم است تحصیلات دانشگاهی، مدرک زبان سطح B2، سابقه کار مرتبط و همچنین حقوق دریافتی سالانه 55400 یورو داشته باشند.

milani
milani
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *