فراهانی
درآمد شغل معماری در آلمان

درآمد شغل معماری در آلمان

با گسترش تکنولوژی های مدرن در سرتاسر دنیا، رشته های مهندسی به یکی از پرطرفدار ترین مشاغل تبدیل شده اند. صنعت ساخت و ساز در هیچ دوره ای از تاریخ به اندازه امروز گسترده و پیشرفته نبوده است. هر ساختمانی در ابتدا در ذهن معمارش طراحی می شود و راه درازی را در پیش می گیرد تا در نهایت آن چیزی شود که ما می بینیم. بنابراین تمام کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه به شدت به متخصصان حوزه معماری برای توسعه شهری به سطح بالاتر، نیاز دارند و دقیقا به همین دلیل بسیاری به این شغل پردرآمد و دارای پرستیز تمایل دارند. اگر معمار هستید و قصد مهاجرت به کشوری مانند آلمان را دارید؛ این مقاله برای شماست چرا که در این مقاله قصد داریم به میانگین درآمد معماری در آلمان و مقایسه آن با سایر کشورها و مشاغل بپردازیم.

درآمد معماری در آلمان چقدر است؟

درآمد معماری در آلمان چقدر است؟

یک معمار که در آلمان کار می کند معمولاً حدود 54140 یورو در سال درآمد دارد و این می تواند از کمترین میانگین حقوق در حدود 26020 یورو تا بالاترین میانگین حقوق 87020 یورو متغیر باشد. یک معمار می تواند به طور متوسط ۳۸ یورو در ساعت در آلمان درآمد داشته باشد. متوسط درآمد معماری در آلمان شامل مزایایی مانند مسکن و حمل و نقل نیز می شود. همچنین ممکن است یک معمار بیشتر یا کمتر از میانگین حقوق گفته شده در بالا درآمد داشته باشد.

از طرف دیگر یک معمار در آلمان می تواند انتظار داشته باشد که هر 12 ماه یکبار افزایش حقوق متوسط حدود 8 درصد دریافت کند.

  حقوق اولیه یک معمار چقدر است؟

یک معمار که به تازگی فارغ التحصیل شده است یا در حدود 1 تا 3 سال تجربه دارد؛ به طور متوسط 32.335 یورو حقوق دریافت می کند. از طرف دیگر، یک معمار که بیش از 8 سال تجربه دارد؛ به طور متوسط 53.240 یورو حقوق دریافت می کند.

حقوق یک معمار چگونه توسعه می یابد؟

حقوق یک معمار چگونه توسعه می یابد؟

درآمد معماری در آلمان بر اساس تجربه، مهارت، جنسیت یا موقعیت مکانی بسیار متفاوت است. در زیر یک تفکیک دقیق را بر اساس معیارهای مختلف بررسی کرده ایم:

  • حقوق بر اساس سابقه کار

مهمترین عامل در تعیین درآمد معماری در آلمان، میزان سابقه کار شما است. منطقی است که سالها تجربه بیشتر منجر به دستمزد بالاتر می شود. در جدول زیر متوسط حقوق معمار براساس سابقه کار را خلاصه کرده ایم:

تعداد سال های تجربه کاریمتوسط درآمد مورد انتظار
0 – 2 سال سابقه28660 یورو
2-5 سال سابقه37740 یورو
5-10 سال سابقه55020 یورو
10-15 سال سابقه69240 یور
15-20 سال سابقه75040 یورو
 بیش از 20 سال تجربه77860 یورو
  • حقوق به تفکیک ایالت

حقوق دریافتی معماران در شهرهای مختلف آلمان کمی تفاوت دارد که با توجه به تفاوت هزینه ها در این شهرها، وجود این تفاوت کاملا منطقی است. همچنین این شهرها در امکانات و توسعه شهری نیز با یکدیگر متفاوت هستند. به طور کلی در برلین که پایتخت آلمان است می توان انتظار متوسط درآمد 61,840 یورو را داشت که در بین شهرهای مختلف بالاترین نرخ است. متوسط درآمد معماری در بعضی دیگر از شهرهای آلمان به شرح زیر است: دورتموند 53,840 یورو، دوسلدورف 55,320 یورو، فرانکفورت 52880 یورو، هامبورگ 58720 یورو، کلن 55580 یورو و لایپزیگ 46880 یورو.

  • حقوق بر اساس اندازه شرکت

آلمان مهد صنایع بزرگ جهان است و اگر شما در شرکت‌هایی که در صنایع بزرگ‌تر و پردرآمدتر هستند، مشغول به کار شوید، حقوق سالانه بالاتری خواهید داشت. به طور متوسط اگر یک معمار در شرکتی باشید که در یکی از حوزه های بانکداری، انرژی، فناوری اطلاعات، مراقبت های بهداشتی و ساخت و ساز فعالیت دارد، احتمالا حدود 9% بیشتر از یک معمار در سایر حوزه ها درآمد خواهید داشت.

نکته دیگر اینکه کارمندان بخش دولتی در آلمان تقریباً 8 درصد بیشتر از کارمندان بخش خصوصی در همان نقش درآمد دارند.

  • حقوق براساس تحصیلات

همه ما می دانیم که تحصیلات عالی برابر با حقوق بیشتر است، اما یک مدرک چقدر می تواند به درآمد شما اضافه کند؟ ما حقوق ها را بر اساس سطح تحصیلات برای شغل معماری تقسیم کردیم تا بتوانیم مقایسه کنیم.

مدرک کارشناسی. یک معمار در آلمان با تحصیلات لیسانس می تواند به طور متوسط 31520 یورو حقوق دریافت کند.

مدرک کارشناسی ارشد. یک معمار در آلمان با تحصیلات کارشناسی ارشد می تواند به طور متوسط 61580 یورو حقوق دریافت کند.

  • حقوق براساس جنسیت

در عصر مدرن، ما می دانیم که هرگز نباید بین زن و مرد فاصله دستمزد وجود داشته باشد. متأسفانه در بسیاری از مشاغل هنوز تفاوت قابل توجهی بین حقوق دریافتی مردان در مقایسه با حقوق زنان در همان شغل وجود دارد.

در آلمان، یک معمار مرد به طور متوسط 56100 یورو و یک معمار زن حدود 50180 یورو درآمد دارد. این به این معنی است که یک معمار مرد برای انجام همان کار تقریباً 12٪ بیشتر از یک معمار زن درآمد دارد.

وضعیت بازار کار رشته معماری در آلمان

وضعیت بازار کار رشته معماری در آلمان

بازار کار معماری در آلمان بسیار رقابتی است و یافتن شغل نیاز به رویکردی فعال و مهارت های بالا دارد. اما با افزایش جمعیت، فضای اداری و مسکن در شهرهایی مانند برلین، فرانکفورت و اشتوتگارت دچار کمبود شده اند. در حالی که صنعت ساخت و ساز از مزایای این رشد جمعیت بهره برده است، کمبود نیروی کار ماهر به ویژه معماران و مهندسان نیز با مشکل زاست.

در واقع، در حال حاضر نیاز زیادی به معماران در آلمان وجود دارد (ممکن است با رکود اقتصادی تغییر کند). به دنبال فرصت های شغلی در پلتفرم های حرفه ای، رسانه های اجتماعی و وب سایت های شرکت ها باشید. در مورد ارزش ها، پروژه ها و فرهنگ شرکت تحقیق کنید تا مهارت های خود را با نیازهای آنها تطبیق دهید.

تخصص‌های موردنیاز برای مهندس معماری در آلمان

از بعضی از تخصص هایی مورد نیاز مهندسی معماری در آلمان می توان به معمار طراح ساختمان، معمار طراح داخلی، معمار طراح فضای شهری، نقشه کش، مدیر معماری، دستیار معمار و مشاور معمار اشاره کرد که هر کدام دارای شرح وظایف مخصوص خود هستند.

اگر قصد دارید که در آلمان در شغل معماری فعالیت داشته باشید باید این ویژگی ها را داشته باشید: لیسانس یا فوق لیسانس مهندسی معماری، پروانه مهندسی حرفه ای، دانش به روز از روندهای صنعت، فناوری و مقررات، امکان طراحی نمودارها هم به صورت دستی و هم به کمک کامپیوتر، کار تیمی خوب و مهارت های ارتباطی، مهارت های مدیریت زمان خوب، دانش کاری عالی از علوم، ریاضیات و اصول مهندسی و مهارت های تحلیلی، انتقادی و حل مسئله قوی.

وظایف شغلی معمار در آلمان

وظایف شغلی معمار در آلمان

معماران به طور کلی ساختمان ها یا سازه های دیگر مانند مجسمه ها و آبنماها را برای کارفرمای خود طراحی می کنند. آنها از ابتدا تا انتها روی پروژه های طراحی کار می کنند، با مشتریان مشورت می کنند، طرح های پیش نویس را می کشند و ویرایش می کنند و پیشرفت پروژه را در طول ساخت و ساز نظارت می کنند. معماران، سرپرستان و سایر اعضای تیم خود را در تمام مراحل پروژه یاری می کنند و ممکن است به سایت های ساخت و ساز مراجعه کنند تا پیشرفت ساخت و ساز را شخصاً نظارت کنند و در صورت نیاز عیب یابی کنند. گاهی اوقات، معماران پروژه های ساخت و ساز را نیز هماهنگ می کنند. این امر مستلزم هماهنگی کار تعداد زیادی از اعضای تیم ساخت و طراحی برای اطمینان از تکمیل موفقیت آمیز پروژه در چارچوب مشخصات پروژه، ضرب الاجل ها و بودجه است.

مدرک لیسانس معماری به طور کلی حداقل نیاز آموزشی برای این موقعیت است. ممکن است آموزش اضافی مورد نیاز یا ترجیح داده شود. تجربه قبلی در یک نقش مرتبط و مجوز معمولاً مورد نیاز یا ترجیح داده می شود. معماران باید بتوانند از نرم افزارهای طراحی کامپیوتری مانند اتوکد و همچنین برنامه های کامپیوتری اولیه مانند مجموعه Microsoft Office استفاده کنند. آنها باید به طور موثر با سایر اعضای تیم طراحی و همچنین به تنهایی با حداقل نظارت، کار کنند. مهارت‌های ارتباطی خوبی لازم است، همچنین توانایی انجام چند کار و راهنمایی بیشتر کارکنان جوان در صورت لزوم.

بهترین شهر های آلمان برای کار به عنوان مهندس معمار

به طور قطع می توان گفت برلین بهترین شهر آلمان برای کار به عنوان مهندس معمار است، اما شرکت های بسیار خوبی را در شهرهای اصلی دیگر مانند اشتوتگارت، هامبورگ، فرانکفورت، مونیخ، دوسلدورف، دورتموند و آخن نیز خواهید یافت که درآمد و موقعیت شغلی بسیار خوبی را به یک معمار با تجربه و ماهر پیشنهاد می کنند.

جمع بندی

متوسط در آمد معماری در آلمان در حدود 54140 یورو در سال است، براساس سطح تحصیلات، تجربه، شرکت و شهری که در آن مشغول به کار هستید می توانید انتظار درآمدی بین 26020 یورو تا 87020 یورو در سال را داشته باشید. بازار کار معماری در آلمان می تواند رقابتی باشد ولی در صورتی که دارای مهارت های به روز باشید می توانید در بهترین صنایع بزرگ این کشور با درآمدهای بسیار عالی مشغول به کار شوید.

به یاد داشته باشید اگر به دنبال یک شغل مناسب به عنوان معمار در آلمان هستید؛ ما می توانیم در گروه مشاوره فراهانی شما را یاری کنیم.

پرسش های متداول درباره درآمد شغل معماری در آلمان

آیا می توان اوسبیلدونگ معماری در آالمان را گذراند؟

اوسبیلدونگ معماری در آلمان یکی از بهترین دوره هایی است که ارائه می شود. معماری نقش حیاتی در برنامه ریزی و طراحی سازه ها دارد. کسب مدرک معماری، تحصیلات گسترده ای را در زمینه طراحی معماری، مقررات ساختمان و اصول طراحی ارائه می دهد که می تواند منجر به پست های پردرآمد در شرکت های معماری و ساختمانی شود. مدت زمان این دوره 3 سال است، حقوق در طول دوره آموزشی در سال اول 920، در سال دوم 1230 و در سال سوم 1500 یورو می باشد.

کدام نرم افزارهای معماری در آلمان مورد نیاز تر هستند؟

دارا بودن مهارت های طراحی با نرم افزارهای به روز معماری، با پرداختی بالاتر از حد متوسط مرتبط است. برخی از این نرم افزار ها عبارتند از توانایی استفاده از نرم افزارهای مانند رندر سه بعدی، Adobe Photoshop، Autodesk Revit Architecture و Autodesk AutoCAD.

آیا معماری داخلی در آلمان خوب است؟

برخی از دانشگاه های آلمان در بین بهترین دانشگاه ها برای طراحی داخلی نه تنها در اروپا بلکه در سراسر جهان رتبه بندی می شوند. از آنجایی که آلمان مدارک معتبر بین المللی را اعطا می کند، شما بعد از فارغ التحصیلی این فرصت را خواهید داشت که هم در آلمان و هم در سایر نقاط جهان مشغول به کار شوید.

milani
milani
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *