مهاجرت کاری به آلمان

پیش از هرچیز به منظور مهاجرت کاری به آلمان باید بدانید که امکان اقدام از طریق دو روش ویزای جستجوی کار و یا ویزای تخصصی دارید. اگر در مورد بلوکارت (کارت آبی) نیز شنیده‌اید، این روش نیز به عنوان زیرمجموعه روشهای مهاجرت کاری به آلمان دسته‌بندی می‌شود.

نمودار زیر نرخ بیکاری آلمان در طول سالهای اخیر را نشان می‌دهد. بر اساس این نمودار، روند بیکاری در کشور آلمان به استثنای بازه زمانی بحران مالی جهانی، از سال 2005 تا به امروز تقریبا به طور پیوسته سیر نزولی داشته و این به روشنی نشان دهنده فرصت‌های منحصر به فرد کشور آلمان برای مهاجرت شما از طریق کار و یا سرمایه‌گذاری اقتصادی است.

در ادامه به معرفی دو روش مذکور برای مهاجرت کاری به آلمان و شرایط لازم مربوطه می‌پردازیم.

ویزای جستجوی کار

برای دریافت ویزای جستجوی کار، شما باید دارای مدرک دانشگاهی در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و یا دکترا باشید و همچنین تخصصتان باید در لیست منتشره توسط دپارتمان مهاجرت نیروی ماهر کار آلمان موجود باشد. ویزای جستجوی کار برای مدت 6 ماه صادر می‌شود و شما در طی این مدت می‌توانید به طور حضوری (در کشور آلمان) در مصاحبه‌های شغلی مورد نظر خود شرکت نموده و در صورت احراز صلاحیتتان توسط کارفرما، امکان اخذ ویزای کار را به دست می‌آورید. برای دریافت ویزای جستجوی کار عموما هزینه پایین‌تری نسبت به باقی انواع ویزا نیاز است. اما از طرف دیگر، یافتن کار مطلوب و پذیرش از سوی کارفرما چندان آسان نیست و می‌تواند با چالشهای مختلفی همراه باشد. با اخذ ویزای جستجوی کار و یافتن کار مورد نظر خود، ویزای جستجوی کار را به ویزای کار تبدیل می‌کنید و پس از 5 سال فعالیت و حضور مستمر می‌توانید آنرا به اقامت دائم تبدیل کنید. علاوه بر این باید بدانید که درآمد ناخالص ذکر شده در قرارداد کاری شما باید حداقل سالانه 43056 یورو و ماهانه حدودا 3600 یورو باشد.

ویزای تخصص (پیشنهاد کاری)

همانگونه که از نام این نوع ویزا مشخص است، ویزای تخصص در صورت پیشنهاد کاری پس از پیدا کردن کار و مکاتبه با کارفرمای مربوطه به شما اعطا می‌شود و طبیعتا به این منظور شما باید از تخصص و رزومه حرفه‌ای مناسبی برخوردار باشید. ویزای تخصص معمولا برای 4 سال صادر می‌شود. با دریافت این ویزا، امکان این را دارید که همسر و فرزندان زیر 18 سال را نیز به همراه خود ببرید.

شرایط مورد نیاز به منظور دریافت ویزای جستجوی کار

• داشتن حداقل مدرک لیسانس
• داشتن حداقل ۳ سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی
• داشتن حداقل مدرک زبان آلمانی در سطح B1

شما عزیزان می‌توانید برای دریافت هرگونه مشاوره، راهنمایی و پاسخ به سوالات خود در زمینه مهاجرت کاری به آلمان با ما تماس بگیرید. ما مشتاقانه آماده هستیم تا در کوتاهترین زمان ممکن، بهترین خدمات مشاوره را به شما ارائه داده و مسیر مهاجرت شما برای دستیابی به اهداف ارزشمندتان را هموار کنیم.

Call Now Button