هزینه‌ مهاجرت به آلمان

شصت و دومین کشور جهان به لحاظ وسعت، نوزدهمین به لحاظ جمعیت (83 میلیون نفر)، چهارمین به لحاظ تولید ناخالص داخلی (GDP) و سومین صادرکننده جهان، 16 ایالت را در خود جای داده و تنها دو ساعت و نیم با ایران اختلاف زمانی دارد. آلمان را عمدتا به واسطه تاریخ غنی و منحصر به فرد، خودروهای مطمئن و متمایز، آموزش دانشگاهی رایگان و استانداردهای بالای زندگی در آن می‌شناسند، اما هزینه مهاجرت به آلمان چقدر است؟

پیش از هر چیز باید بدانید که هزینه مهاجرت به آلمان کاملا وابسته به روش مهاجرت و شرایط خاص شما متفاوت است. روشهای اصلی مهاجرت به آلمان که در مطلب دیگری به آن پرداختیم شامل مهاجرت از طریق کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت، ازدواج، تولد و پناهندگی است و در ادامه قصد داریم هزینه مهاجرت از طریق روشهای مذکور را بررسی کنیم.

هزینه مهاجرت از طریق کار

در این روش، مهاجرت از طریق ویزای جستجوگر کار و یا دریافت پیشنهاد شغلی امکان‌پذیر است. به لحاظ هزینه مهاجرت، اثبات تمکن مالی معادل با 10 هزار یورو در حساب فرد متقاضی ضرورت دارد. همچنین باید بدانید که در روش مهاجرت از طریق ویزای جستجوگر کار، شما باید پشتوانه مالی لازم برای زندگی به مدت 6 ماه در آلمان را داشته باشید. در مجموع برای مهاجرت از طریق این روش، هزینه نسبتا پایینی نیاز است.

هزینه مهاجرت تحصیلی

برای مهاجرت تحصیلی (آموزش عالی) به آلمان، شما می‌توانید از مراکز دانشگاهی، موسسات و مراکز علمی-کاربردی، آکادمی‌های هنر و موسیقی و یا دانشکده‌های ورزشی این کشور اقدام به اخذ پذیرش کنید. تحصیل در دانشگاه‌های دولتی آلمان رایگان است و در این صورت، شما تنها هزینه ثبت نام دانشگاه را پرداخت می‌کنید. اما تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی رایگان نیست و شما باید سالانه به طور متوسط حدودا 15000 یورو هزینه کنید.

هزینه مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، شما باید یک بیزینس‌پلن قوی برای فعالیت اقتصادی خود ارائه دهید و نیاز به سرمایه اولیه 25000 یورو برای ثبت شرکت در آلمان دارید.

هزینه مهاجرت از طریق ازدواج

برای مهاجرت از طریق ازدواج، فرد تبعه آلمان تنها باید پشتوانه مالی لازم برای تامین هزینه‌های زندگی خود و همسرش را ثابت کند.

هزینه اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد

در این روش شما باید از شرایط اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد به طور کامل مطلع باشید. اخذ تابعیت از طریق تولد در کشور آلمان مبتنی بر قاعده خون است. بر اساس این قاعده، اگر طفل دارای مادر و یا پدر آلمانی در آلمان و یا خارج از این کشور زاده شود، تابعیت آلمان را دریافت می‌کند. همچنین باید بدانید که افراد متولد اول ژانویه سال 2000 و پس از آن، اگر دو شرط زیر را توسط یکی از والدین احراز کنند، تابعیت این کشور را اخذ می‌کنند:

  • والدین، مجوز اقامت دائم را داشته باشند.
  • برای هشت سال در آلمان سکونت داشته باشند.

هزینه مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود و می‌تواند پیامدهای جانی و مالی جبران‌ناپذیری را برای شما به دنبال داشته باشد.

Call Now Button