سرمایه‌گذاری در آلمان

شصت و دومین کشور جهان به لحاظ وسعت و نوزدهمین به لحاظ جمعیت (83 میلیون نفر)، عنوان چهارمین اقتصاد جهان (GDP) را به خود اختصاص داده و بر اساس شاخص‌های اقتصادی مختلف از جمله شاخص توسعه انسانی (HDI)، تورم، بیکاری و بسیاری از شاخص‌های کلان دیگر، آلمان همواره در زمره برترین اقتصادها در تراز جهانی محسوب می‌شود. موقعیت جغرافیایی آلمان نیز در قاره اروپا بی‌نظیر است. چرا که بیش از نیمی از جمعیت اتحادیه اروپا در فاصله 500 کیلومتری از مرزهای آلمان زندگی می‌کنند و تقریبا تمامی مناطق اروپا با یک پرواز حداکثر سه ساعته از مبدا آلمان زیر پای شما هستند. 

بیش از 3/5 میلیون کسب و کار در کشور آلمان مشغول به فعالیتند که از این میان، بیش از 99 درصد آنها را کسب و کارهای کوچک و متوسط تشکیل داده‌اند. همچنین باید بدانید، بخش خدمات نزدیک به 70 درصد از تولید ناخالص داخلی (GDP) آلمان را به خود اختصاص داده است و بر اساس نمودار زیر، بیشترین سهم سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی (FDI) در کشور آلمان در بازه زمانی سالهای 2018-2010 در بخش ICT و نرم‌افزار و پس از آن به ترتیب، در بخش خدمات مربوط به کسب و کار و خدمات مالی، ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی، منسوجات و محصولات مصرفی صورت گرفته است.

سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی (FDI) در بخش‌های مختلف اقتصاد آلمان در سالهای 2018-2010

آلمان امکانات گسترده‌ای را برای سرمایه‌گذاری در اختیار متقاضیان مهاجرت به این کشور قرار می‌دهد و روش‌های مختلفی به منظور سرمایه‌گذاری در آلمان وجود دارد. به طور کلی، شرایط لازم برای سرمایه‌گذاری و هزینه مورد نیاز آن بنا به روش سرمایه‌گذاری متفاوت است و در ادامه به معرفی این روش‌ها و ویژگی‌های هر یک از آنها میپردازیم.

انواع روش‌های سرمایه‌گذاری در آلمان

سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در آلمان

سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت در آلمان

سرمایه‌گذاری از طریق طرح کارآفرینی در آلمان

سرمایه‌گذاری از طریق خرید سهام و اوراق قرضه

 

باید بدانید که شما به منظور اخذ اقامت کشور آلمان از طریق سرمایه‌گذاری، ابتدا اقامت موقت را اخذ نموده و سپس اقامت دائم را دریافت می‌کنید. در زمان حاضر، دریافت اقامت دائم کشور آلمان پس از 5 سال کار و پرداخت مالیات میسر است و پس از گذشت هشت سال اقامت در خاک کشور آلمان، امکان اخذ تابعیت و پاسپورت را دارید. البته شایان ذکر است که دریافت اقامت دائم و اخذ تابعیت آلمان میتوانند در شرایط خاص به ترتیب به ۳ و ۷ سال تغییر کنند.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در آلمان

در این روش شما لزوما امکان اخذ تابعیت آلمان را به دست نمی‌آورید، مگر آنکه این فرآیند را در قالب یک طرح توجیهی کسب و کار (بیزینس‌پلن) انجام دهید.

سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت در آلمان

به منظور کسب اطلاعات کامل در این زمینه، به اینجا مراجعه کنید.

سرمایه‌گذاری از طریق طرح کارآفرینی در آلمان

به منظور سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی، حداقل سرمایه اولیه 250000 یورو مورد نیاز است و امکان اخذ اقامت آلمان را برای شما فراهم می‌کند. در این روش، شما اقامت 2 و یا 3 ساله اخذ نموده و معمولا پس از سه سال، امکان دریافت اقامت دائم را به دست می‌آورید. مزیت این روش آن است که شرط حضور در خاک کشور آلمان به منظور تمدید اقامت از طریق کارآفرینی الزامی نیست.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید سهام و اوراق قرضه

سرمایه‌گذاری در سهام و خرید اوراق قرضه، امکان اخذ اقامت را برای شما ایجاد نمی‌کند و در صورتی که مایل به اخذ اقامت و تابعیت کشور آلمان، باید از سایر روشها استفاده کنید. اوراق قرضه آلمان به ارز یورو تبدیل می‌شود و عموم افراد در تمامی کشورها می‌توانند اوراق قرضه کشور آلمان را خریداری کنند. در این روش، شما امکان خرید اوراق قرضه سه ماهه تا سی ساله را دارید و با انتخاب و ارائه درخواست و نوشتن چک برای کارگزار و انجام خرید توسط او، رسید معامله را دریافت می‌کنید. لازم به ذکر است که سوددهی و بازدهی اوراق قرضه بلندمدت برای شما بالاتر است.

شما عزیزان می‌توانید برای دریافت هرگونه مشاوره، راهنمایی و پاسخ به سوالات خود در زمینه سرمایه‌گذاری در آلمان با ما تماس بگیرید. ما مشتاقانه آماده هستیم تا در کوتاهترین زمان ممکن، بهترین خدمات مشاوره را به شما ارائه داده و مسیر مهاجرت شما برای دستیابی به اهداف ارزشمندتان را هموار کنیم.

Call Now Button