ثبت شرکت در آلمان

اگر مهاجرت از طریق ثبت شرکت در کشور آلمان را در نظر دارید، حتما این مطلب را تا انتها بخوانید و با ما همراه باشید.

ثبت شرکت در آلمان، امکان راه‌اندازی کسب و کار شما در این کشور را فراهم نموده و همچنین مسیری ایده‌آل به منظور مهاجرت و دریافت اقامت آلمان است. ارائه بیزینس‌پلن (طرح توجیهی اقتصادی) به اتاق بازرگانی و کار و اقتصاد آلمان، اولین و مهمترین گام به این منظور است که شما جزئیات فعالیت اقتصادی و پلن کاری خود در طی 3 سال را در آن شرح می‌دهید. در صورت تائید بیزینس‌پلن، امکان اخذ اقامت آلمان برای شما فراهم می‌شود. با توجه به نرخ بیکاری فوق‌العاده پایین و توان اقتصادی عظیم کشور آلمان، ظرفیت‌های منحصر به فردی پیش روی شماست تا با بالاترین سطح امنیت اقتصادی و ریسک بسیار ناچیز، اقدام به راه‌اندازی کسب و کار خود در این کشور نمایید.

انواع شرکت در آلمان به منظور مهاجرت از طریق ثبت شرکت

  • شرکت با مسئولیت محدود (GmbH)
  • شرکت سهامی عام (AG)
  • شرکت‌های شراکت کلی (OHG)
  • شرکت‌های شراکت محدود (KG)
  • شرکتهای مسئولیت محدود با شراکت محدود (GmbH & Co. KG)
  • شرکت‌های تابعه
  • شرکت‌های شعبه‌ای

در مورد مهاجرت از طریق ثبت شرکت در آلمان، عموما دو نوع اول شرکت‌های مذکور (مسئولیت محدود و سهامی عام) مورد نظر است و سایر انواع شرکت بسیار نادر است. شرکت‌های با مسئولیت محدود، معمولترین و متعارف‌ترین نوع شرکت هستند که بسیار ساده و سریع به ثبت می‌رسند. حداقل هزینه اولیه برای ثبت شرکت در کشور آلمان 25000 یورو است که حداقل نیمی از آن باید هنگام ثبت در حساب فرد متقاضی موجود باشد. امکان ثبت شرکت‌های مسئولیت محدود توسط چند شخص (حداکثر سه نفر) نیز وجود دارد. ثبت شرکت‌های GmbH عموما ظرف 2 تا 3 هفته به انجام می‌رسد. در شرکت‌های مسئولیت محدود حداقل یک مدیرعامل باید تعریف شود و شرکت توسط فرد مدیرعامل معرفی می‌شود. به منظور اعتبار داشتن شرکت، ثبت تجاری نیز باید به انجام برسد. همچنین باید توجه داشت که ثبت شرکت در دفتر ثبت تجاری و اقتصادی (دفتر اسناد رسمی) و سپس ثبت در اداره تجارت محلی نیز ضروری و لازم‌الاجرا است.

شرکت‌های سهامی عام، عموما مناسب افراد نوپا و تازه‌وارد به عرصه کسب و کار جهانی نیست و غالبا به افراد تازه‌وارد به بازارهای جهانی توصیه می‌شود که کار خود را با ثبت شرکت مسئولیت محدود آغاز کنند.

در شرکت‌های سهامی عام، در ابتدای امر نیاز به پنج عضو است. حداقل سرمایه اولیه برای ثبت شرکت سهامی عام 50000 یورو بوده و مراحل ثبت آن مشابه با شرکت‌های GmbH است.

شما عزیزان می‌توانید برای دریافت هرگونه مشاوره، راهنمایی و پاسخ به سوالات خود در زمینه ثبت شرکت در آلمان با ما تماس بگیرید. ما مشتاقانه آماده هستیم تا در کوتاهترین زمان ممکن، بهترین خدمات مشاوره را به شما ارائه داده و مسیر مهاجرت شما برای دستیابی به اهداف ارزشمندتان را هموار کنیم.

Call Now Button