تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

آلمان، چهارمین مقصد پرطرفدار بین‌المللی و اولین مقصد محبوب غیرانگلیسی‌زبان برای مهاجرت تحصیلی در جهان محسوب می‌شود و بیش از 13 درصد از دانشجویان در دانشگاه‌های آلمان در سال 2018 را مهاجرین و افراد غیر بومی تشکیل داده‌اند. البته همینجا لازم به ذکر است که بسیاری از دوره‌ها و مقاطع تحصیلی دانشگاهی در آلمان به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و شما غالبا هیچ نگرانی از این بابت ندارید. علاوه بر این، باید بدانید که مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی آلمان همواره در رده‌ی برترین‌ها در سطح جهانی قرار داشته و مدارک صادره از آنها مورد تائید معتبرترین شرکت‌ها و سازمان‌ها در بازار کار بین‌المللی هستند.

مزایای تحصیل در آلمان

از جمله مزایای دیگر می‌توان به برخورداری از فرصت 18 ماهه پس از پایان تحصیل برای یافتن کار در آلمان، تنوع فرهنگی بی‌نظیر در محیط دانشگاه و از همه مهمتر هزینه بسیار پایین تحصیل (و زندگی) در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی اشاره کرد. همچنین با توجه به نرخ بیکاری بسیار پایین و فعالیت بسیاری از شرکت‌های تراز اول جهانی در آلمان، شما پس از اتمام تحصیل و به عنوان نیروی کار ماهر، فرصت‌های شغلی متعددی را در بازار کار این کشور پیش روی خود می‌بینید. علاوه بر این، امکان انجام کار پاره‌وقت حین تحصیل را دارید و پس از اتمام تحصیل نیز می‌توانید اقامت دائم خود را دریافت کنید.

انواع مراکز دانشگاهی و آموزش عالی در آلمان

مراکز دانشگاهی

مراکز و موسسات علمی-کاربردی

کالج هنر، فیلم و موسیقی

باید بدانید که اکثر دانشگاه‌ها در کشور آلمان دولتی هستند و به زبان آلمانی در آنها تدریس می‌شود. با وجود پوشش زبان انگلیسی در بسیاری از دوره‌ها و مقاطع دانشگاهی، تعداد دوره‌ها و برنامه‌های انگلیسی رایگان در این کشور محدود است. به همین دلیل برای تحصیل به زبان انگلیسی، شما عموما باید در دانشگاه‌های خصوصی کشور آلمان پذیرفته شوید.

Call Now Button