تحصیل در آلمان با معدل پایین

هر ساله بر تعداد مشتاقان تحصیل در آلمان افزوده می‌شود. امکان تحصیل رایگان و شرایط مناسب زندگی در این کشور برای دانشجویان از دلایل افزایش تقاضای مهاجرت به آلمان است. داشتن معدل مناسب جهت اخذ پذیرش در دانشگاه‌های آلمان بسیار اهمیت دارد. میانگین معدل دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های این کشور ۲.۵ از ۵ است. این امر تایید کننده اهمیت معدل برای دانشگاه‌های آلمان است. البته دانشگاه‌هایی هم هستند که امکان اخذ پذیرش با معدل پایین در آن‌ها وجود دارد. دانشگاه کایزرسلاترن و دانشگاه فنی دارمشتات از این دسته دانشگاه‌ها محسوب می‌شوند. در انتها لیستی پیشنهادی از دانشگاه‌هایی با سخت‌گیری کمتر نسبت به معدل را برای دانلود در اختیار شما قرار داده‌ایم.

حداقل معدل قابل قبول برای تحصیل کارشناسی در آلمان

جهت تحصیل مقطع کارشناسی آلمان می‌توان از دو طریق اقدام کرد. اگر دیپلم ۱۲ ساله داشته باشید، می‌توانید با دریافت پذیرش از کالج‌های آلمان بعد از گذراندن دوترم کالج و شرکت در آزمون FSP امکان ورود به دانشگاه و رشته مورد نظر خود را دریافت کنید. تحصیل در مقطع لیسانس کشور آلمان به زبان آلمانی ارائه می‌شود. به همین منظور شرط معدل شما برای کالج مورد درخواست، بسیار مهم است. در روش دوم فرد متقاضی می‌تواند بعد از گذراندن دو ترم از رشته دانشگاهی خود در دانشگاه‌های سراسری ایران یا به عبارتی بعد از ۳۵ واحد گذرانده در دانشگاه‌های سراسری ایران، در رشته خود درخواست پذیرش از دانشگاه‌های آلمان را داشته باشد.با حداقل معدل ۱۳ امکان پذیرش در دانشگاه‌های آلمان وجود دارد. اما جهت موفقیت بیشتر در اخذ پذیرش و پیرو آن موفقیت در زمینه دریافت ویزای دانشجویی آلمان، پیشنهاد می‌شود حداقل معدل ۱۵ در نظر گرفته شود.دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه‌های سراسری ایران در صورت درخواست پذیرش مستقیم از دانشگاه‌های آلمان، نیازمند مدرک C1 زبان آلمانی و گذراندن آزمون TMS هستند.

حداقل معدل تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

تحصیل مقطع کارشناسی ارشد آلمان از جانب دانشجویان بین‌المللی بسیار پرتقاضا است. دلیل این امر این است که در مقطع کارشناسی ارشد علاوه بر دوره‌های به زبان آلمانی، تعداد بالایی دوره‌های به زبان انگلیسی نیز از جانب دانشگاه‌ها ارائه می‌شوند. اگر متقاضی تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در کشور آلمان به زبان آلمانی هستید، اکثر دانشگاه‌های آلمان معدل ۳ از ۵ یا معادل ۱۳ از ۲۰ را به عنوان حداقل معدل مورد نیاز اعلام کرده‌اند. البته بسیاری دانشگاه‌ها داشتن حداقل معدل ۲.۵ از ۵ یا معادل ۱۵ از ۲۰ را جهت موفقیت در اخذ پذیرش پیشنهاد می‌کنند.

برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌های آلمان به زبان انگلیسی، حداقل معدل فرد متقاضی مشابه دوره‌های به زبان آلمانی است. با این تفاوت که به دلیل تقاضای بالا در دوره‌های انگلیسی زبان نیاز است شما معدل حداقل ۲.۵ از ۵ یا معادل ۱۵ از ۲۰ را ملاک موفقیت در اخذ پذیرش خود قرار دهید.

حداقل معدل تحصیل دکتری در آلمان

تحصیل دکتری در آلمان بیش از هر شرایطی نیازمند رزومه تحقیقی مناسب شما است. دوره‌های دکتری در آلمان در دو شیوه دکتری به شیوه سنتی و شیوه ساختار‌یافته ارائه می‌شوند. در شیوه سنتی فرد متقاضی با انتخاب یک پروژه تحقیقاتی با نظارت یک فرد متخصص یا اساتید، تحقیقات خود را در دانشگاه یا سازمان و شرکت غیر‌دولتی انجام می‌دهد.

در دوره‌های ساختار‌یافته، فرد متقاضی در کنار ارائه پایان‌نامه، باید دوره‌هایی را نیز در همکاری با برخی موسسات خارجی انجام دهد. دوره‌های ساختاریافته بیشتر به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند.

بهترین رشته‌های تحصیلی در آلمان

هزینه زندگی دانشجویی در آلمان

راه‌های جبران معدل پایین برای اخذ پذیرش در آلمان

راه‌هایی نیز برای جبران معدل پایین وجود دارد. شما با توجه به سابقه تحصیل، رزومه تحصیلی، داشتن مدارکی مانند مدرک GRE یا مدرک زبان با نمره بالا و داشتن سابقه پژوهش می‌توانید دانشگاه را متقاعد کنید که فرد مناسب جهت اخذ پذیرش دانشگاه‌های آلمان هستید.

دانشگاه های با امکان پذیرش با معدل پایین در آلمان

تعداد بسیاری از دانشگاه‌های آلمان، اخذ پذیرش با معدل پایین را نمی‌پذیرند. اما هستند دانشگاه‌هایی که شما می‌توانید جهت اخذ پذیرش با معدل پایین برای آن‌ها اقدام کنید. البته تعداد این دانشگاه‌ها صرفا به لیست زیر ختم نمی‌شود اما این لیست تعدادی از دانشگاه‌های پیشنهادی با شانس اخذ پذیرش با معدل پایین در آلمان است.

admin
admin
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *